Jump to content
Dogomania

Przytulisko Czermin. Malutka babinka na granicy życia i śmierci-pod opieka w PsiArek. A teraz ma nowy DOM pod Puławami <3 O KUBUSIU od strony 12.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Poker napisał:

Ja swoich nie szczepię przeciw wściekliźnie.

Wet zawsze może odroczyć szczepienie ze względów ogólnie zdrowotnych. Musi to napisać w dokumentacji.

Serio tak można?? Nie wiedziałam. Myślałam że wściekli na jest wymagana a brak szczepienia i kontynuacji grozi mandatem. 

Póki co Bunia na pewno musi być najpierw odrobaczona. Zobaczymy co wet powie u Anety. Nasz wet jest bardzo solidny i współpraca układa się dobrze, ale zawsze to podejście do bezdomniaka jest trochę inne niż do "domniaka" 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Ja swoich nie szczepię przeciw wściekliźnie.

Wet zawsze może odroczyć szczepienie ze względów ogólnie zdrowotnych. Musi to napisać w dokumentacji.

Mi wet przy chorym psie od razu powiedział że nie szczepimy. 

Może trochę ryzykuje ale trudno wole zapłacić mandat.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, kiyoshi napisał:

dobrze dziewczyny, zobaczymy co wet powie jak zobaczy sunie. co zaleci i jaki będzie kierunek działań. Dziękuje Wam serca za sugestie i uwagi <3

Kiyoshi...co by nie powiedział - nie szczep! (jedynie na wściekliznę - zaszczepiłabym...wiewiórka,jeż itp...a choroba - jak wiadomo jest śmiertelna..)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, bou napisał:

Kiyoshi...co by nie powiedział - nie szczep! (jedynie na wściekliznę - zaszczepiłabym...wiewiórka,jeż itp...a choroba - jak wiadomo jest śmiertelna..)

tak tak...ja na wirusówki nie szczepie starych psów, także .... ale wścieklizna podobnie jak Ty...jakoś jednak uważam, że to musi być, takie są zasady ogólnie przyjęte, no ale termin tego szczepienia może poczekać...

co do odrobaczenia, to ANetka mówiła, że coś tam w kale zauważyła...ale też- zobaczymy co wet zaleci. Nie wiem jak ona szybko się regeneruje, mam wrażenie, że u Anety już robi postępy błyskawiczne, no ale nie można się dać zwieść- to jednak wyniszczony mocno organizm i my obie jesteśmy świadome, jak ostrożnie trzeba tu postępować...

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Ja swoich nie szczepię przeciw wściekliźnie.

Wet zawsze może odroczyć szczepienie ze względów ogólnie zdrowotnych. Musi to napisać w dokumentacji.

Moja ostatnia sunia też nie była szczepiona, przez całe jej życie. Takie było zalecenie wetów. Odrobaczana była tylko po zbadaniu kału, jak się okazało, że coś tam jest. Potem tylko miała okresowo badany kał, żeby nie odrobaczać niepotrzebnie. Psica była psem specjalnej troski i tylko dzięki takiemu ostrożnemu i oszczędzającemu jej organizm traktowaniu przeżyła 8 lat, zamiast przepowiadanych maksimum 4.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Isiak napisał:

Moja ostatnia sunia też nie była szczepiona, przez całe jej życie. Takie było zalecenie wetów. Odrobaczana była tylko po zbadaniu kału, jak się okazało, że coś tam jest. Potem tylko miała okresowo badany kał, żeby nie odrobaczać niepotrzebnie. Psica była psem specjalnej troski i tylko dzięki takiemu ostrożnemu i oszczędzającemu jej organizm traktowaniu przeżyła 8 lat, zamiast przepowiadanych maksimum 4.

W sumie każdy pies tak właśnie powinien być traktowany, nie uważacie? A nie z automatu szczepienia, odrobaczenia i inne trucizny. Jakby to były czajniki, które trzeba odkamienić co jakiś czas..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

W sumie każdy pies tak właśnie powinien być traktowany, nie uważacie? A nie z automatu szczepienia, odrobaczenia i inne trucizny. Jakby to były czajniki, które trzeba odkamienić co jakiś czas..

Masz rację - odrobaczanie po otrzymaniu wyniku,że jest co odrobaczać,szczepienia - jak kto uważa (moja Molosia była szczepiona będąc szczylkiem,potem juz nie),natomiast - jeśli chodzi o wściekliznę ,o ile nie ma wyraźnych przeciwskazań - moim zdaniem - nalezy szczepić.Chyba,że pies mieszka w bloku i wychodzi wyłącznie na smyczy,ale jeśli jest ogród,czy ogródek - to naprawdę nie wiadomo co i kto może tam przywlec.

Kiedy mieszkałam na wsi, psy sąsiada zagryzły lisa,ale sąsiad widział,że lis sam przyszedł i był "jakiś nie taki"...Poszedł do badania,był chory na wściekliznę.Psy były szczepione. A co,gdyby nie? Była też później jakaś akcja na większą skalę,ale nie znam szczegółów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, uxmal napisał:

Isiaczek poprosiła abym kwotę za przepiękną karteczkę okolicznościową, którą własnoręcznie wykonała dla mnie przelać na konto Buni.

Dodałam jeszcze co nieco ode mnie.

Isiaczku jesteś niesamowicie zdolna.

 

3 minuty temu, Isiak napisał:

Bardzo dziękuję uxmal za przelew :) I za miłe słowa :)

doczytałam, że to Wasza wspólna inicjatywna, więc i ja pragne Wam obu bardzo serdecznie podziękować :) <3 bardzo miło, że pomyślałyście o Buni... <3

 

Dziś rozmawiałam dłużej z Anetą. Z sunią lepiej z każdym dniem, ale te łapki nadal nie są w pełni sprawne. W poniedziałek Aneta pojedzie do swojego weta na badanie krwi i podstawowe badania jakie zaleci. Zobaczymy co powie, czy doradzi dalsze badania (np. rtg, usg) czy tez  np. jakieś leki przeciwzapalne...mam różne przemyślenia, ale jakoś składniam się, że to może być jakiś stan zapalny w związku z długim leżeniem na mokrej, zimnej trawie (zwłaszcza noce wtedy były ok. 8 stopniowe)....

Aneta zaniesie kupki do badań na robaczki. Wszystko na powoli, zaraz wstawie dzisiejszy filmik.

Aha- Bunia już nei sika w domu :) nie trzeba już jej wynosić, na swoje imie sama wstaje i idzie z resztą piesków do drzwi i na ogródek :) mądra jest :) lubi żebrać w kuchni i zmienia legowiska jak rękawiczki ;) hihi

:)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...