Jump to content
Dogomania

Dwa psy, suka i samiec - zmiana zachowania?


Werx i Fifi

Recommended Posts

Hej! 

 

Sytuacja jest taka. Mamy suczke ok 5 letnią. Jest z nami od 1,5 roku. Zuzia 9kg.

Od 3 miesięcy jest z nami również 4 letni, 4 kilogramowy Romek.  Początki były ciężkie, bo Romek nie wiedział czym jest spacer, dobry człowiek, smycz itd. Ostatecznie pomijając drobne wpadki, które ciągle czasem się zdarzają, udało nam się nauczyć go zachowywania czystości w domu. 

Ale! Ostatnio coś mu się znowu przestawiło i od dwóch tygodni zaczął znowu sikać w domu. Raz na kanapę, ze dwa trzy razy w okolicach kojca, w którym śpi suczka, na podłodze ciągle jakieś kałuże. 

Wydaje mi się, że u suczki niedługo pojawi się cieczka, bo zrobiła się znów niesamowicie przytulaśna. Bez pardonu wskakuje gościom na kolana, przytula się do nich, kładzie głowę na ramieniu, chce się miziać. Zawsze lubiła się przytulać ale teraz to jest totalnie ponad normę. Bywa snieta podczas dnia itd tak jakby coś się tam w niej działo, hormony buzowały. Czas od ostatniej cieczki też by wskazywał na to, że faktycznie niebawem może pojawić się kolejna. 

 

Czy to sikanie Romka może wynikać z tego, że znaczy dom, czuje, że Zuzia niedługo będzie mieć cieczkę, chce zaznaczyć swoją obecność itd? 

 

Nic się nie zmieniło w kwestii częstotliwości spacerów itd 

Bo ja już nie mam pomysłu na to skąd się wzięło to ponowne załatwianie się w domu i co mam z tym zrobić. 

Niebawem wracam do pracy po kwarantannie. Wcześniej już mieliśmy swoje sukcesy, piesek nie załatwiał się podczas naszej nieobecności, a teraz potrafi sikać nawet kiedy siedzimy obok. 

 

Pomocy! 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo możliwe, że suczka będzie miała cieczkę bo pies to wyczuwa dużo wcześniej. Radzę na ten czas rozdzielić tę parę, żeby nie było niechcianych i niepotrzebnych szczeniąt i należy psa wykastrować już a suczkę wysterylizować w odpowiednim czasie po cieczce bo chyba nie chcecie ich rozmnażać. Ja mam parę hodowlaną, rodowodową a oboje są wysterylizowani bo nie miałam zamiaru ich rozmnażać. Mam je dla przyjemności a nie hodowli.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...