Jump to content
Dogomania

Wstrząs anafilaktyczny - kiedy ustępują objawy, jakie są skutki uboczne


gowork88

Recommended Posts

Witam, w dniu wczorajszym kobieta poszła z psem na szczepienie przeciw wściekliźnie, dodatkowo weterynarz szczepił na inne choroby zakaźne.

Około 5 minut po szczepieniu pies dostał wstrząsu anafilaktycznego jego objawy występowały następująco:

- piana z pyska

- wymioty, sikanie pod siebie a zarazem wydawanie stolca

- ,,przelewał się przez ręce"

i w takim stanie kilka sekund później znalazł się powtórnie w gabinecie weterynarza, który podał jakieś zastrzyki założył wenflon i podał kroplówkę, w której podobno był jakiś roztwór fizjologiczny (jakoś tak)?

Pies w gabinecie leżał około 5h w tym czasie zdarzyło mu się zrobić pod siebie i zwymiotować (w trakcie wymiotów następowały piski - weterynarz stwierdził, że są one przez pusty żołądek), spadła mu też temperatura ciała do 35.3, ale późnym wieczorem się ustabilizowała do prawie 38.

Niestety wymioty były z krwią jak i wydalony kał również. 

Kiedy po 5h pies zaczął trochę się poruszać (chodząc od prawej do lewej) i być niespokojny weterynarz stwierdziła, że stan się stabilizuje i stresuje go miejsce, w którym aktualnie się znajduje więc pełni nadziei, że już będzie tylko lepiej zabraliśmy go do domu, po powrocie do domu jeszcze wyszliśmy z nim na dwór 2-3 razy na około 3 min żeby załatwił swoje potrzeby.

Niestety po spędzonej nocy w domu pies ma problemy z chodzeniem, jak się postawi go na łapki nie chce iść do przodu (nie chce zginać tylnich łapek szczególnie prawą - na nią nie staje w ogóle, próbuje ją jakby podnieść do góry i bardzo kuśtyka na lewej nóżce). Nawet gdy leży i próbuje się podnieść (nie bardzo mu to wychodzi) najpierw wygina tyłek do góry i w różne strony nim stanie na łapkach przednich.

Podczas leżenia delikatnie próbowałem ugiąć mu tylne łapki i skończyło się na tym, że szybko ruszył głową - wyglądało to tak jakby go zabolało więc od razu puściłem.

Czy problem z chodzeniem jest wywołany bólem brzucha ? (w końcu wymiotował i oddawał kał z krwią) 

Dlaczego akurat dzisiaj ma takie problemy z chodzeniem jak jeszcze wczoraj w nocy w miarę szedł do przodu ?

Czy miał już ktoś taki przypadek, czy to mu w ogóle przejdzie ?

Za chwilę mam zamiar wybrać się do weterynarza, ale chciałbym spróbować dowiedzieć się coś więcej, a żeby jakkolwiek zweryfikować jego wiedzę, mam dziwne przeczucie, że może nie być zbyt kompetentny mimo wysokiej noty w internecie...

Kilka słów o psie:

Rasa psa: York

Wiek: 3 lata w październiku

Szczepienia:

a) wścieklizna:

- 02/02/2018: Rabisin

- 12.05.2019: Rabisin

- 18.05.2020: NOBIVAC RABIES (i tu wystąpił wstrząs dodatkowo w tym dniu dostał dodatkowe szczepienie na choroby zakaźne)

b) Inne choroby zakaźne:

- (brak daty): VERSICAN Plus: nosówka, choroba rubartha parwowiroza, kaszel psi (są dwie naklejki versicanu w książeczce, ale brak daty szczepienia)

- 27.12.2017 Biocan DHPPi (nie zaznaczona jest ani nosowka nic z powyższych - dorzucam na dole zdjęcie jak to w ogóle wygląda...)

- 18.05.2020: Nobivac DHPPinosówka, choroba rubartha parwowiroza, kaszel psi

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Zdjęcie książeczki, o którym pisałem wyżej:

202005190_qqppheq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...