Jump to content
Dogomania

Ciemniejszy mocz i sporo kup w ciągu doby


alga20

Recommended Posts

Sheltie 2,5 miesiąca, wczoraj albo przedwczoraj dwa razy ciemniejszy niż zwykle mocz (na macie higienicznej wyglądający jakby był pomarańczowy), dzisiaj jakieś pół godziny temu podobnie, poza tym wczoraj dość sporo kup (chyba 7 albo 8), o normalnym wyglądzie i konsystencji (może minimalnie bardziej miękkie niż wcześniej, ale nie rozwolnienie). Poza tym zachowanie w normie, pies się bawi, dokazuje, biega, je normalnie (czyli z wielkim apetytem). Ostatnio przejście z mokrych saszetek Pedigree dla szczeniąt na Animonda Gran Carno junior. To raczej kwestia zmiany karmy czy powinnam się zaniepokoić? Aha, wczoraj dostał w ciągu dnia (w 2 porcjach) cały taki pasztet dla psów z królikiem (łącznie 90g). Pies ma ciągle dostęp do wody, więc wydaje mi się, że nie miał jak się odwodnić (wczoraj i przedwczoraj pił dość dużo, ale uznałam, że to z uwagi na dużo biegania za piłką na spacerze). Czy to może być lamblia? 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, alga20 napisał:

Czy to może być lamblia? 

Wszystko może być,szczeniak 10 tygodni,.to psi niemowlak.Babeszja też może być.Zmiana karmy (Pedigree fuj!!) też może być.

Idz do weta,trzeba zrobić badanie krwi,zabierz też z sobą kupę do zbadania.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą też lekko zwymiotował (widoczne kawałki karmy z wieczornej porcji) i to zjadł... 

I po chwili znowu ciemniejsze siusiu... Nie wiem, czy z krwią, chyba nie, ale na pewno ciemniejsze niż normalnie. Ale np. wczoraj i przedwczoraj (w tej chwili nie pamiętam, kiedy były te dwa razy ciemniejsze) cała reszta moczu była normalnej barwy. Poza tym na spacerze kolejna kupa (dzisiaj już 2, ok. 00:30 i ok. 2).

Jeszcze jedno: czy wpływ na kolor moczu może mieć to, że szczeniak dostał w ramach nagród za komendy kilka dropsów z zawartością buraka? Bo nie daje mi spokoju to, że reszta moczu była normalna, pies nie jest apatyczny ani nic... 

Edited by alga20
Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, alga20 napisał:

Przed chwilą też lekko zwymiotował

@Alga - czego nie rozumiesz?Ze internet w nocy  (w dzień zresztą też) - nie zdiagnozuje i nie wyleczy psa? Jak jutro wybierzesz się do weta,to będziesz może wiedziała o co chodzi z małym.Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, alga20 napisał:

Wybiorę się, oczywiście, ale się denerwuję, dlatego napisałam... 

Postaraj się,żeby pił i rano idz do weta. Nie dawaj mu rano NIC do jedzenia,musi być na czczo.Daj znać,ok? Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, alga20 napisał:

Nie posłużył mu pasztet z królika (kupy) i smaczki z burakiem (zmiana koloru moczu), wczoraj przez cały dzień i dzisiaj jest już ok. 

:) To cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...