Jump to content
Dogomania

Szukam -


Flossfan

Recommended Posts

Cześć, nie wiem czy to jest dobre miejsce do wrzucenia tego wątku, ale szukam mieszańca berneńskiego psa pasterskiego i labradora do kupienia. Wiem, że to może dziwne połączenie, ale może ktoś z Was coś wie. :( przeszukałam pół internetu 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dwbem said:

A dlaczego akurat takiego. Nikt normalny nie krzyżuje ras bez potrzeby, zdarzają się różne krzyżówki przez nieodpowiedzialnych ludzi ale specjalnie nie powinny.

Mam niepełnosprawność ruchową i chcę kupić takiego psa, by wyszkolić na psa asystującego. W Kanadzie jest fundacja, która się tym zajmuje i używają właśnie tej krzyżówki, bo ma najlepsze cechy, są na to badania naukowe generalnie. Drugie pokolenie tego połączenia to nawet zarejestrowana rasa. Nazywa się St. Pierre. Ale nie mogę nigdzie w Europie znaleźć, by je sprzedawali, a do Quebec’u po psa lecieć nie chcę, bo za dużo zachodu. Uprzedzając pytanie, tak, dostałabym gotowego psa od tej fundacji, ale mam specyficzne potrzeby. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tyś(ka) said:

A jakie to badania? :) Chętnie się zapoznam.

Nawiąż kontakt z Fundacjami, które zamują się szkoleniem psów asystujących, myślę że pomogą.

Zaraz Ci podlinkuję! Ogólnie ta fundacja nazywa się Mira ich strona jest po angielsku, tam są odnośniki.

Link to comment
Share on other sites

Aha, to rozumiem ale przecież szkolą do pomocy u nas inne rasy i też nie są złe. No ale skoro potrzebujesz specyficznej pomocy to rozumiem ale u nas chyba takiego psa nie znajdziesz, może są gdzieś w Europie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...