Jump to content
Dogomania

Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !


Recommended Posts

Małgoś, a jak z finansami na tego Twojego tymczasowicza? Jak czytam niektóre watki, to psy siedzą w hotelikach i domach tymczasowych i po 11 lat, i Dogomaniacy wpłacają, utrzymują... może jakiś bazarek zrobimy, czy coś?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

Małgoś, a jak z finansami na tego Twojego tymczasowicza? Jak czytam niektóre watki, to psy siedzą w hotelikach i domach tymczasowych i po 11 lat, i Dogomaniacy wpłacają, utrzymują... może jakiś bazarek zrobimy, czy coś?

Dzięki, że o tym pomyślałaś, malagos 🙂 Na razie daję radę. Chyba, że behawiorysta będzie potrzebny, a to spora kasa. Jak już pisałam Pogotowie się na nas wypięło.

Póki co robię bazarek na zamojszczaki. Dzisiaj koniec.

https://www.dogomania.com/forum/topic/353392-bazarek-spożywczy-suszone-ow

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O behawioryście, warto pomyśleć (o ile nadal będą problemy), przed powrotem do Warszawy, a walka z psim lękiem, niestety, trochę potrwa. Ja z pełnym przekonaniem, polecam dr Jolantę Łapińską, która udziela również porad @, na podstawie wywiadu i przesyłanych filmów (konieczne!), ilustrujących zachowanie psa. Pani dr ma swoją stronę w internecie. 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

O behawioryście, warto pomyśleć (o ile nadal będą problemy), przed powrotem do Warszawy, a walka z psim lękiem, niestety, trochę potrwa. Ja z pełnym przekonaniem, polecam dr Jolantę Łapińską, która udziela również porad @, na podstawie wywiadu i przesyłanych filmów (konieczne!), ilustrujących zachowanie psa. Pani dr ma swoją stronę w internecie. 

Masz rację Krysiu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, pyra napisał:

Co u naszego niunia?? 

Melatonina jeszcze nie działa, bo nadal strachliwy. Boi się jak ktoś przechodzi obok, jak coś upadnie. Ale głaskać się na posłanku daje i sprawia mu to przyjemność.

Sprawa oczu chyba wyjaśniła się (dzięki Tomku:) To łzawienie ma prawdopodobnie podłoże alergiczne. Po nocy oczy ma suche, zaczynają się mokre jak wychodzi na zewnątrz. Daję mu 1/4 tabl. Alertecu według rozpiski od konfirm:)

A w przyszły weekend szczepimy. Niestety z Sedalinem 😞

Link to comment
Share on other sites

Lilek odkrywa uroki bycia psem. Całe dnie spędza na zewnątrz (nawet dzisiaj). Patroluje ulicę, ma swoje punkty obserwacyjne w narożnikach ogrodzenia skąd lepiej widać okolicę.

Gdyby jeszcze do ludzi był bardziej "normalny", to powiedziałabym pies idealny.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj miałam z Lilkiem przepychanki.

Rozpięły mu się szelki ( duża obręcz) ograniczając poruszanie się i tym samym budząc panikę. Bał się podejść do mnie, choć równocześnie bardzo chciał, abym mu pomogła. W końcu przydybałam go na posłanku w kuchni, pogłaskałam i przecięłam nożyczkami obręcz szyjną. Jakim cudem dał sobie włożyć nożyczki pod gardło to nie wiem. O zdjęciu szelek przez głowę nie było mowy. On boi się łapania za szelki, ciągnięcia za nie. Przez chwile leżał w tych rozciętych szelkach, a gdy próbowałam je ściągnąć wyskoczył z posłanka jak z procy i wtedy ostatecznie mu spadły. Na wszelki wypadek uciekł na najpewniejsze z posłanek czyli te w naszej sypialni.

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwala Wam się nudzic, oj nie....

Poradźcie mi, proszę, jak zebrać 200 zł na kastrację dwóch kotów od emerytki z sąsiedniej gminy? Kastracja w Ostrołęce, bo taniej, a tez dobrze (100 zł od kocurka)?...... 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, malagos napisał:

Nie pozwala Wam się nudzic, oj nie....

Poradźcie mi, proszę, jak zebrać 200 zł na kastrację dwóch kotów od emerytki z sąsiedniej gminy? Kastracja w Ostrołęce, bo taniej, a tez dobrze (100 zł od kocurka)?...... 

Zebrać 20 znajomych z dogo i z fb. Każdy wpłaci po 10 zł. Ja pierwsza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Mazowszanka13 napisał:

Zebrać 20 znajomych z dogo i z fb. Każdy wpłaci po 10 zł. Ja pierwsza.

Dziękuje, Mazowszanko! Być może trzeba zebrać na sterylkę kotki  matki,  u Magdy to trochę drozej, ale na razie nie znam ceny.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Mazowszanka13 napisał:

Przegapiłam rocznicę 7 maja. Zrobię podsumowanie po sobocie (szczepienie z sedalinem). Zwykle sedalin to jakiś przełom. Założę mu ciaśniejsze szelki i przypnę smycz. Zobaczymy co "powie" jak się obudzi.

no...tez jestem ciekawa............

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...