Jump to content
Dogomania

Dwa latka stuknęły. Lilek zostaje z nami !


Recommended Posts

Dnia 30.06.2020 o 20:37, malagos napisał:

Fajny ten Lilek :) Widziałam, ciumkałam, ale nie podszedł. Obszczekał nas z Tomkiem, i wycofał się na posłanie. Niewielki, rudy - fajny :)

Fajny, fajny. Malutki i bardzo ładny. Charakterny tylko trochę. Jakieś obce baby ciumkają to co będzie podchodził.. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zaliczyłam maleńki sukcesik. Podczas głaskania psów na zewnątrz podszedł jak zwykle i Lilek. Ale tym razem przysunął się tak trochę boczkiem, trochę zadkiem i dał się po nich pogłaskać. Mruczał przy tym z zadowolenia. Nie trwało to długo i potem nie powtórzyło się. Dobre i to. Zwykle gdy głaszczę psy on szczeka. Nie wiem czy w obronie czy z zazdrości.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Mazowszanka13 napisał:

Dzisiaj zaliczyłam maleńki sukcesik. Podczas głaskania psów na zewnątrz podszedł jak zwykle i Lilek. Ale tym razem przysunął się tak trochę boczkiem, trochę zadkiem i dał się po nich pogłaskać. Mruczał przy tym z zadowolenia. Nie trwało to długo i potem nie powtórzyło się. Dobre i to. Zwykle gdy głaszczę psy on szczeka. Nie wiem czy w obronie czy z zazdrości.

Wspaniale! Chyba wspiął się na wyżyny odwagi :) Myślę, że jednak będzie chciał to powtórzyć. ;)

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, agat21 napisał:

Wspaniale! Chyba wspiął się na wyżyny odwagi :) Myślę, że jednak będzie chciał to powtórzyć. ;)

Dzisiaj rano była powtórka. Suczki rano (o 5.30) podeszły do łóżka namówić TZ-a na spacer. Lilek razem z nim, w pozycji boczno-zadniej. Dał sie pogłaskać, ale potem, w ciągu dnia, już nie było powtórki. Wyraźnie wydziela nam czułości.

Link to comment
Share on other sites

Małgosia, ja tylko nie wiem, czemu upierasz się go głaskać. Bo że smycz trzeba, to rozumiem, to się bierze i już, parę razy kwiknie, przyzwyczai się. Nie ma to jak przywyknięcie.

O głaskaniu mówię, bo są zwierzątka, które ni cholery nie chcą, na przykład niektóre gatunki papug. I gdybym ja oceniała oswojenie Piotrusia po możliwości pogłaskania go, to byłoby zero, a tak naprawdę oswojony był na szóstkę  :)  I może Lilek to taka papuga po prostu. Póki co.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2020 o 17:56, rozi napisał:

Małgosia, ja tylko nie wiem, czemu upierasz się go głaskać. Bo że smycz trzeba, to rozumiem, to się bierze i już, parę razy kwiknie, przyzwyczai się. Nie ma to jak przywyknięcie.

O głaskaniu mówię, bo są zwierzątka, które ni cholery nie chcą, na przykład niektóre gatunki papug. I gdybym ja oceniała oswojenie Piotrusia po możliwości pogłaskania go, to byłoby zero, a tak naprawdę oswojony był na szóstkę  :)  I może Lilek to taka papuga po prostu. Póki co.

Mnie nie chodzi o głasakanie, tylko o nie banie się dotyku. Bo aby założyć/zdjąć smycz, obrożę czy szelki trzeba do dotknąć, przytrzymać, przekręcić itd. Dotyczy to też wizyty u weta, który bedzie przy tej czy innej okazji dotykał.

Link to comment
Share on other sites

Lilek wczoraj próbował bawić się piłeczką tenisową Łezki (Małej). Zawsze, gdy ją rzucam, Lilek przygląda się z uwagą. Nie bardzo wiedział co robić. Przytulał się do niej, potem próbował się na niej wytarzać. Widać, że nigdy się nie bawił . Dopiero teraz uczy się bycia psem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, rozi napisał:

Bidusiek. Kula nie umiała się bawić. Pierwsze, czym się bawiła, to rzucone psie ciasteczko, też się przytulała i próbowała wytarzać  :)

Podobne zachowanie:)

5 godzin temu, konfirm31 napisał:

Cieszy każdy przejaw odkrywania przez Lilka uroków psiego życia z człowiekiem :)). Bardzo Wam za to dziękuję :*) 

Miło nam :)

Link to comment
Share on other sites

Lilek zdaje kolejny egzamin na gości. Podbieg ze stadem na parking do samochodu, szczeknął i zamerdał ogonem. Podchodzi na paluszkach powąchać palce, ale dotknąć się nie da. Ale nie ucieka przed obcymi. Za to TZ robi postępy w głaskaniu. Chyba będę zazdrosna.

Będą zdjęcia eksportowe. Szkoda, ze Lilek nie jest jeszcze eksportowy.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...