Jump to content
Dogomania
Mia8432

Proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam, 

Założyłam konto przed chwilą, ponieważ nie potrafię poradzić sobie z jedną sprawą. Proszę mnie nie linczować tylko wysłuchać i pomóc. Dostałam szczeniaka, piesek ma cztery miesiące jest ze mną i moim tatą od trzech dni. Tata bardzo się do niego przywiązał a ja nie potrafię. Myśl o psie doprowadza mnie do płaczu i histerii. Wzięłam pieska żeby tata był szczęśliwy. Myślałam, że dam z nim sobie radę, ale ja sama psychicznie nie daje sobie rady z psem i nie czuje się na tyle odpowiedzialna żeby się nim zajmować. Nie chce oddawać go do schroniska. Ale nie dam rady się do niego przekonać a nie chce żeby żył ze mną w jednym domu z tym, że czuje że nie mam do niego pozytywnego nastawienia. Czytałam też, że wpływa to na psychikę młodych psów a ja nie chce mu zrobić krzywdy. Nie chce też skrzywdzić taty. Mam tak namieszane w głowie ponieważ wszyscy wymagają ode mnie bym go zostawiła a ja nie chce go skrzywdzić. Piesek jest mały, jeszcze nie przywiązany do nas i myślałam o tym, żeby oddać go do kochającej rodziny gdzie nikt nie będzie płakać na jego widok. Nie wiem czy mam go zostawić dla taty, chociaż wiem, że mimo mówienia o tym, że on będzie się zajmować psem to jednak ja będę musiała o niego dbać bo on pracuje. Czy jednak oddać go do innej kochającej rodziny dopóki się nie przyzwyczaił. Tata mówi mi, że mam trochę poczekać i się może przyzwyczaję do niego, ale co jeżeli tego nie zrobię i najzwyczajniej w świecie pies nie będzie przeze mnie akceptowany i nie będę mogła z nim żyć? Zrobię wtedy krzywdę jeszcze większą sobie, tacie i psu. 
Więc mam problem. Czy zostawić go i liczyć, że się do niego przekonam chociaż nie widzę w tym nadziei, czy oddać go do kochającej rodziny i sprawić mojemu tacie przykrość i smutek. Proszę o pomoc i o sensowne wypowiedzi, bez fali nienawiści. Kocham zwierzęta ale jednak jeszcze nie dojrzałam do tego, żeby się nimi zajmować i błędnie myślałam, że dam radę i wiem, że bardzo źle postąpiłam. 

54 minuty temu, Alexaaa napisał:

nie potrafię poradzić sobie z jedną sprawą

Jesteś osobą pełnoletnią?Dostałaś pieska, uzgodnieniłaś ten fakt  z ojcem?? W ciągu trzech dni uznałaś,że "nie dasz rady przekonać się do psa"??? Kim są ci wszyscy,którzy przekonują Cię,żebyś go zostawiła?(tu nie rozumiemj - zostawiła przy sobie,czy zostawiła w sensie - porzuciła). 4 miesięczne psie dziecko,to przecież sama słodycz...Prawie każdy własciciel psa jest osoba pracującą,więc własciwie z czym masz problem,kompletnie nie mogę się połapać w tym,jakie masz obawy,co to znaczy,że psychicznie nie dajesz sobie rady?

Psia miłość jest bezwarunkowa...pies będzie wpatrzony w ciebie jak w obraz,będzie cię kochał...co sprawia,że tak sie boisz odpowiedzialności za niego? Podjęłaś decyzję,macie z ojcem psa,mam nadzieję,że nauczysz się życia z psim przyjacielem.Skrajnym okrucieństwem byłoby oddanie szczeniaczka gdziekolwiek,szczególnie,że "tata się do niego bardzo przywiązał".Przez trzy dni.

Ty też się przekonasz i zobaczysz jak pies zmienia na dobre nasze życie...

Też chyba nie bardzo rozumiem w czym rzecz....Trochę chyba histeria w stylu "czy podołam?" "czy będę dobrą właścicielką" "czy psu niczego nie będzie brakować?" czyli ma być idealnie jak na fc czy innym instagramie. Ojciec pracuje standardowe 8h? Jeśli tak to jak zdecydowana większość psiarzy. Kim są ci ludzie co mówią, żeby oddać? I pies sie już przywiązał- 3 dni starczy na to. Nie do końca rozumiem, czemu płaczesz na widok słodkiego szczeniorka....Przerost oczekiwań? Obowiązków? Pomogłabym, ale nie rozumiem autorki postu zbyt dobrze. Może coś więcej?