Jump to content
Dogomania

Bixi-piesek - 8-tygodniowe szczenię w tarapatach-parwowiroza.23.05.20-Bixi za [TM*]


Recommended Posts

Dowiedziałam się od Niesiowata, że maluszek nie żyje  :( Strasznie, strasznie mi go żal. Taki fajny berbeć, ledwo co przyszedł na ten świat i już go opuścił :( :( :(  Straszna tragedia. Staruszek, a teraz maluszek.  Współczuję Wam Dziewczyny.  Okropnie to przygnębiające.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo bardzo bardzo ... mi i Szafirkowi przykro. Mam nadzieję, że Bixi wybaczył mi, że go zawiodłam. W tym tygodniu byłam z nim praktycznie 24 godziny na dobę, pilnowałam jego samopoczucia, pomagałam mu jak tylko potrafiłam, a mimo wszystko zgasł :((((((((((((((((((((((((((

Dziękuję wszystkim za rady, wsparcie, Bogusi i Marcie za możliwość "obgadania" tematu. Nie byliśmy z Bixi sami.

Na wtorek postaram się mieć faktury od weta za Bixi i Imbirka, aby była możliwość rozliczenia psiaków. Po Bixi zostały puszki i witaminy, które przysłała P. Magda.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

szafirko , Ty go nie zawiodłaś. Zrobiliście co mogliście.

To paskudny los go zawiódł i to potrójnie. Raz że urodził się nikomu niepotrzebny, , drugi raz, że trafił do schronu , a trzeci raz , że dopadło go to cholerne choróbsko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

szafirko , Ty go nie zawiodłaś. Zrobiliście co mogliście.

To paskudny los go zawiódł i to potrójnie. Raz że urodził się nikomu niepotrzebny, , drugi raz, że trafił do schronu , a trzeci raz , że dopadło go to cholerne choróbsko.

Nie był w schronie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, szafirka napisał:

Bardzo bardzo bardzo ... mi i Szafirkowi przykro. Mam nadzieję, że Bixi wybaczył mi, że go zawiodłam. W tym tygodniu byłam z nim praktycznie 24 godziny na dobę, pilnowałam jego samopoczucia, pomagałam mu jak tylko potrafiłam, a mimo wszystko zgasł :((((((((((((((((((((((((((

Dziękuję wszystkim za rady, wsparcie, Bogusi i Marcie za możliwość "obgadania" tematu. Nie byliśmy z Bixi sami.

Na wtorek postaram się mieć faktury od weta za Bixi i Imbirka, aby była możliwość rozliczenia psiaków. Po Bixi zostały puszki i witaminy, które przysłała P. Magda.

Haniu,wszystko co tylko było możliwe to zrobiliście i chwała Wam za to.W tym trudnym okresie opiekowaliście się Bixi bardzo rzetelnie.Niekiedy nie uda się wyratować psiaka i tak to się stało w przypadku maluszka.Ta straszna choroba nie jednego już psiaka zabrała.Bardzo Wam dziękuję za wszystko.

Jeżeli chodzi o puszki i witaminy to trzeba uzgadniać z Tolą ten temat.

Link to comment
Share on other sites

o matko ziemio kruszenku ...kruszenku tylko  nie ty malunki skarbie

zagladam po kilku dniach a tu traged...

 juz nie daje rady 

ale wszystcy razem cierpimy 

 wszystcy razem 

 malutenku na zawsze w duszy 

 na zawsze w sercu

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nadeszły dwie wpłaty dla naszego kruszyneczka od MarysiaR po Pajdze - 86,00zł i helli - 400,00zł

Bardzo,bardzo dziękuję a szczególnie za tak znaczną wpłatę od helli.Ta wpłata podreperuje nasz budżet pieskowy.

                                                    WESOŁE MINKI in 2020 | Grappige gezichten, Grappige plaatjes, Smiley

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam pożegnać się z Bixi [*]

Jego odejście to dla mnie szok, który trwa, budzę się rano i wydaje mi się, że to się nie wydarzyło.

Przeżyłam parwo ze szczeniakami rok temu, ale tamte były zabrane ze schroniska, pozostawione tam i tak by nie przeżyły, a tak chociaż parę z nich dostało szansę na  nowe życie.

 Bixi miał tyle energii:(

Tak bardzo mi przykro, przepraszam malutki:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Nadeszły dwie wpłaty dla naszego kruszyneczka od MarysiaR po Pajdzie - 86,00zł i Ewa R.-Tychy - 400,00zł

Bardzo,bardzo dziękuję.

                                                   

Na koncie ZEa jest jeszcze 100 zł dla maluszka, to 1/2 wpłaty od p, Grażyny i Shirayuki - wpłat dla psów ze stodoły na konto fundacji.  Mówiłam już Hani.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Anula napisał:

Haniu,wszystko co tylko było możliwe to zrobiliście i chwała Wam za to.W tym trudnym okresie opiekowaliście się Bixi bardzo rzetelnie.Niekiedy nie uda się wyratować psiaka i tak to się stało w przypadku maluszka.Ta straszna choroba nie jednego już psiaka zabrała.Bardzo Wam dziękuję za wszystko.

Jeżeli chodzi o puszki i witaminy to trzeba uzgadniać z Tolą ten temat.

Rozmawiałam z Hanią, w hoteliku nie ma szczeniaków, więc puszki będzie dostawała Reszka, jej morfologia trochę lepsza, ale jeszcze nie w normie.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

To ja poproszę o wysyłkę.20zł dołożę za szeleczki do kwoty uzyskanej z bazarku.

Wszystkie Twoje fantuski kupione z kilku bazarkow

posle razem w jednej paczce

musze spisac wszystkie zakupy Anulko i podelsle pw

a z baz dla malusiego  bedzie kilka dyszeczek

jak juz bede miec calosci

20 zl za szeleczki zostaje u Ciebie

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam nic wczesniej, bo zaglądałam tylko na ogólny zamojski wątek, bardzo mi żal dzieciaka. Czasem pomagając dokonujemy wyborów, za które potem winimy się, ale tego nikt z góry nie przewidzi. Konsekwencją może być, że nastepnym razem nie pomoże sie wcale i tez się to źle skończy. Niestety, całe życie składa się z wyborów, które nie zawsze kończą się tak, jak sobie wymarzymy. Trzymajcie się, opiekunki i Szafirki. 

Jesli to parwo, to pół roku może sie utrzymać. Warto poszukac firmy zajmującej się dezynfekcja i zrobic ozonowanie domu. Tylko niczego żywego nie może być wtedy przez kilka godzin w pomieszczeniach, nawet roslin. Dobrze, że kupiłyście od razu Virkon. Mozna tez używać lampy biobójczej. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Poker napisał:

Szafirków sami ozonują pomieszczenia. Tak przynajmniej wyczytałam.

Wiem, ale taki domowy ozonator ma słabsza moc i trzeba to robic długo, kazde pomieszczenie.  Interesowałysmy się tym z kolezanką, ale zrezygnowałysmy z zakupu, bo mamy profesjonalistów w pobliżu. Jak przyjeżdża firma, to ozonuje profesjonalnym sprzętem, idzie pomieszczenie po pomieszczeniu. Od razu cały dom jest zrobiony. Za dom 200 m płacimy ok 300-350 zł. Do kompletu dla bezpieczeństwa warto tez wyozonowac auto. Robią to  w warsztatach zamujących sie klimatyzacją. Nie wiem, jak po domowym ozonowaniu, ale po firmie trzeba posprzatac, bo wszedzie zostaje biały pył. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Jaaga napisał:

Wiem, ale taki domowy ozonator ma słabsza moc i trzeba to robic długo, kazde pomieszczenie.  Interesowałysmy się tym z kolezanką, ale zrezygnowałysmy z zakupu, bo mamy profesjonalistów w pobliżu. Jak przyjeżdża firma, to ozonuje profesjonalnym sprzętem, idzie pomieszczenie po pomieszczeniu. Od razu cały dom jest zrobiony. Za dom 200 m płacimy ok 300-350 zł. Do kompletu dla bezpieczeństwa warto tez wyozonowac auto. Robią to  w warsztatach zamujących sie klimatyzacją. Nie wiem, jak po domowym ozonowaniu, ale po firmie trzeba posprzatac, bo wszedzie zostaje biały pył. 

A skąd ten pył?Przecież ozon jest gazem O3 bezbarwnym jedynie o silnym zapachu.Mam w domu ozonator i absolutnie nie wydziela żadnego pyłu bo niby skąd ten pył ma powstać z czego.Aby zniwelować zapach jest pojemnik wypełniony granulkami silikonowymi,które niwelują intensywność i one absolutnie nie pylą.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

A skąd ten pył?Przecież ozon jest gazem O3 bezbarwnym jedynie o silnym zapachu.Mam w domu ozonator i absolutnie nie wydziela żadnego pyłu bo niby skąd ten pył ma powstać z czego.Aby zniwelować zapach jest pojemnik wypełniony granulkami silikonowymi,które niwelują intensywność i one absolutnie nie pylą.

Nie wiem, może coś jeszcze dodają. Tez za pierwszym razem zdziwiłam się. za to wszystko odbywa się ekspresowo i profesjonalnie. Dlatego nie kupiłam domowego ozonatora, który stosuje się po kilka godzin w jednym pomieszczeniu. Na co dzien też stosuję środki odkażające typu Virkon, Rapidexon, Eimeran i to wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...