Jump to content
Dogomania

Dysplazja u 4 miesięcznego leonbergera


Beata78

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy. Może ktoś miał taki przypadek.

Mamy 4 miesięcznego leonbergera. Byliśmy z nim na kontrolnym badaniu stawów biodrowych.(Wyniki z opisu: w badaniu As(+), Ar(+), barden P 3-8 mm, L>5 mm, zmniejszone posadowienie głów kości udowych w panewkach).

Lekarz orzekł, że w lewym biodrze jest mały problem wyglądający na tym etapie na dysplazję na poziomie B i zalecił zabieg SYMFIZJODEZY. Podobno mało inwazyjny, a mogący zapobiec pogłebianiu się problemu w przyszłości.

Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

Pozdrawiam

Beata

4564654135_Wudarczyk_Simba_YYYYMMDD_00_0000_0000.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, Beata78 napisał:

Tak, zdecydowałam się na zabieg.

No i?Chłopak juz po zabiegu?

Pytam,bo moja bernardynka w wieku 16 m-cy dostała identyczną 'propozycję'. Nie zgodziłam się na zabieg z wielu powodów.Dziś Pani Psica ma lat 8 i pół i biega jak konik polny. (jak Ci na pewno wiadomo,molosy mają problemy ze stawami,ale jesli jej coś teraz dokucza,to na pewno nie dysplazja,tylko reumatyzm adekwatny do wieku.)W każdym razie jest w pełni sprawna ruchowo,a jej zdjęcie rtg prezentowało się troszkę gorzej niż u Twojego przyjaciela.

Napisz jak się psina czuje.

Link to comment
Share on other sites

16 m-cy to troche za pozno,bo to robi się max do 20 tygodnia.

Obawialiśmy się tego zabiegu,ale mieliśmy doświadczenie z Leonbergerem, który niestety odszedł nam w wieku 6 lat z powodu nowotworu,ale problem z biodrami tez mielismy. I zdecydowalismy,ze zaryzykujemy i moze uda się wyeliminowac niebezpieczeństwo. Niestety ten zabieg nie daje gwarancji.

Simba czuje się ok. Szybko sie wygoilo. Teraz jesteśmy przed kontrolnym rtg,wtedy się okaże. Mam nadzieję,ze wszystko bedzie ok.

U mamy mam 13 letniego bernardyna. Nigdy nie mial robionego rtg. Je karme z biedronki i jest wzorem zdrowego psa.

To wszystko geny.

Dzięki za zainteresowanie

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Beata78 napisał:

16 m-cy to troche za pozno,bo to robi się max do 20 tygodnia.

pomyliłam się - chodziło o 16 tygodni. No własnie...powodzenie tego zabiegu pani docent oceniła na 30 %...poza tym - orientując się w temacie,nie widziałam na zdjęciu rtg dramatu,a zatem i wskazań,stąd decyzja o wycofaniu sie poprzedzona jeszcze dwoma konsultacjami.

Tak,to prawda,wiele tu zalezy od osobniczych predyspozycji.Mam nadzieję,że u Was wszystko bedzie dobrze,tymbardziej,że tym zabiegiem nie można nic popsuc,mozna jedynie nie poprawić.

Zyczę Piesowi wszystkiego dobrego i długiegho,szczęśliwego życia.Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dysplazja u psa https://www.klinikakurosz.pl/pl/dysplazja.html jest chorobą genetyczną, dlatego istnieje większa szansa wystąpienia tego schorzenia u psów, których rodzice chorowali na dysplazję. Objawia się nieprawidłową budową stawu biodrowego, za którą w dużej mierze odpowiadają geny. Aby zapobiec rozwojowi choroby, wykonywane są działania profilaktyczne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...