Jump to content
Dogomania

Pajda w DS w Warszawie:) Bixi za TM:( Reszka w DS we Wrocławiu:) Psia rodzina z opuszczonej stodoły :(:(:(


Recommended Posts

Wet obejrzał Reszkę i powiedział, że skóra wygląda dobrze, nie ma potrzeby smarować, czy pryskać czymkolwiek. Dla pewności zalecił podanie simparici po 4-5 tygodniach od pierwszego podania i po tym zrobić zeskrobiny. Podałam dolpac na robale. Reszka już tak nie pilnuje synka, zapuszcza się w krzaczki, wychodzi na dwór bez niego, potrzebuje kobitka trochę spokoju. Szczepienie mamy zrobić w przyszłym tygodniu.

IMG_20200512_182104_800x600.jpg

IMG_20200512_182105_1_800x600.jpg

IMG_20200512_182105_800x600.jpg

IMG_20200512_182106_800x600.jpg

IMG_20200512_182107_800x600.jpg

IMG_20200512_194056_800x573.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Minęło niespełna 2 tygodnie, kiedy dowiedzieliśmy się o tej psiej rodzince. W tak krótkim czasie ich zycie "przewróciło sie do góry nogami" ! Chociaż nie mają jeszcze własnych domów, to na zdjęciach już widać, że są szczęśliwe i czują się bezpiecznie. Bardzo cieszą takie metamorfozy !

Link to comment
Share on other sites

Już zdaję relację, Państwo przyjechali troszkę później, potem rozmawiałam jeszcze z Tolą dlatego dopiero teraz. Państwo przyjechali całą rodziną, rodzice i nastoletni syn. Spotkaliśmy się w ogrodzie Pajda w pierwszej chwili zareagowała nieufnie, nie chciała podejść, nawet szczeknęła. Państwo się nie zrazili, dali suni czas, naprawdę długą chwilę siedzieli w kucki na kamiennej ścieżce podając suni przyniesione przeze mnie parówki, mówiąc do niej spokojnie i czekali aż się do nich przekona. I faktycznie po chwili Pajda przełamała obawy, najpierw brała z ręki parówki a zaraz potem pozwoliła się głaskać, cały czas machała ogonkiem. Potem poszliśmy wspólnie na spacer, początkowo mała nie bardzo chciała iść, była trochę zdezorientowana (reszta psów nie brała udziału w wizycie ;)), ale też po chwili się ośmieliła, najpierw szła na smyczy ze mną, potem kolejno z Panią Małgosią, chłopcem i na koniec z Panem.

Państwo zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, wzbudzili zaufanie. Powiedziałam im wszystko co wiem o Pajdzie, nie przestraszyli się jej obaw przed zostawaniem samej, na razie przez dłuższy czas ktoś cały czas będzie w domu i w tym czasie Państwo są gotowi stopniowo oswajać ją z sytuacjami, kiedy zostaje sama. Widać było, że bardzo im się sunia podoba, ale też działali w jej tempie, nie narzucali kontaktu. Uważnie słuchali wszystkich moich wskazówek i uwag. Są na Pajdę zdecydowani, najchętniej zabraliby ją już dzisiaj do domu ;) Mieszkają w domu z ogrodem, od bardzo dawna myśleli o psie, decyzja jest przemyślana. Dostałam też zdjęcie płotu, jest bardzo szczelny, wysoki, z podmurówką.

Podjęłyśmy wspólnie z Tolą decyzję, że Pajda pojedzie do domu już teraz, pomimo braku sterylizacji. Skoro dom nie budzi wątpliwości, Państwo są gotowi wziąć małą teraz, wykonać sterylizację u siebie i zapewnić bezpieczeństwo w tym najbliższym czasie, nie ma sensu, żeby Pajda miała spędzić kolejne 2 miesiące u nas. Szczególnie, że jest typem psa, który bardzo się przywiązuje i po tak długim czasie u nas może być jej naprawdę trudno. Państwo zadeklarowali, że sterylizację na pewno wykonają, podpiszą zobowiązanie, będziemy też oczywiście się kontaktować i "pilnować" tej kwestii. No i na pewno Agat będzie trzymała rękę na pulsie :)

Za chwilę przekażę Państwu naszą decyzję i umówimy się na odbiór Pajdusi, sądzę, że bardzo niedługo, jak tylko skompletują wyprawkę :)

  • Like 9
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Reszka już tak nie pilnuje synka, zapuszcza się w krzaczki, wychodzi na dwór bez niego, potrzebuje kobitka trochę spokoju. Szczepienie mamy zrobić w przyszłym tygodniu.

To widać już było na filmiku, że malec już ją trochu niecierpliwi. Za to chłopaczek kurczowo trzyma się mamy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.05.2020 o 22:41, Poker napisał:

 

Na początek mogę wspomóc całą trójkę 160 zł, które dostałam dzięki zbiórce do skarbonki w zaprzyjaźnionym sklepie na osiedlu.

 

Przypominam się. Na jakie konto mam wpłacić?

Wiadomość o Pajdzie rewelacyjna.

Link to comment
Share on other sites

Rodzina tak się już nie może doczekać Pajdy, że przyjeżdżają po nią dzisiaj wieczorem :)

Dokumenty i kocyk od nas przygotowane. Jest trochę zdenerwowania jak mała sobie poradzi, ale jestem dobrej myśli. Bardzo prosimy o kciuki! :)

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak skóra się łuszczy,czy pęka to bardzo pomaga maść z wit.A.To piszę na podstawie mojego doświadczenia z sunią chorą na Cushinga.Jej bardzo wysuszała się skóra a następnie pękała.Maść natłuszczała i pięknie się skóra goiła,nie wysuszała się.

Link to comment
Share on other sites

Kochani Pajda pojechała. Bidula była zdezorientowana, nie wiedziała co się dzieje aż mi się łzy zakręciły, że malutka po raz kolejny traci poczucie bezpieczeństwa i to co znała. Ale to już ostatni raz, teraz będzie już tylko lepiej. Będzie miała swój dom i kochającą rodzinę na zawsze :) Miłości na pewno jej nie zabraknie. Państwo obiecali dawać znać jak przebiega aklimatyzacja :) Bądź szczęśliwa moja śliczna, ruda dziewczynko :)

IMG_0927_Easy-Resize_com.jpg.8b1d80401d2ef3aa444ab9dd4c207554.jpg

IMG_0929_Easy-Resize_com.jpg.861cff309034afe381ea79e1d30b51bd.jpg

IMG_0930_Easy-Resize_com.jpg.a04d50fe8fbb1d82f4095147bcd5c696.jpg

IMG_0931_Easy-Resize_com.jpg.76a6a4f8e10df5b1537442f09707ae3c.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą dzwoniła Pani Małgosia - sunia jak na pierwsze chwile ma się bardzo dobrze, w samochodzie była spokojna, teraz zwiedza dom :) Napiła się wody, zjadła kolację zagląda we wszystkie kąty i jest raczej spokojna, nie sprawia wrażenie bardzo zestresowanej. A Państwo już są w niej zakochani. Kamień z serca :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...