Jump to content
Dogomania

TOBIASZEK JUŻ W SWOIM DOMKU ! TRZYMAJCIE KCIUKI PROSZĘ ZA AKLIMATYZACJĘ ! Tobiś - niedowidzący maleńki dziadeczek już w hoteliku u szafirki.


Recommended Posts

My zawsze zakupujemy dodatkowo mokrą karmę bo przeważnie psiaki przyjeżdżają wychudzone.W przypadku Tobisia to być może nie był dopuszczany do jedzenia,zanim się ogarnął to już zostało wyjedzone.Na sierść prosiłyśmy Hanię o kupienie Olekardinu.Hania wie o czym piszę.A Olekardin-Omega 3+6+9+E zawiera jeszcze witaminę E,która bardzo poprawia wzrok.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Anula napisał:

My zawsze zakupujemy dodatkowo mokrą karmę bo przeważnie psiaki przyjeżdżają wychudzone.W przypadku Tobisia to być może nie był dopuszczany do jedzenia,zanim się ogarnął to już zostało wyjedzone.Na sierść prosiłyśmy Hanię o kupienie Olekardinu.Hania wie o czym piszę.A Olekardin-Omega 3+6+9+E zawiera jeszcze witaminę E,która bardzo poprawia wzrok.

To lekarstwo już znam - Bruno też je dostawał :)

 

Link to comment
Share on other sites

Tobiś był krótko w schronisku. Przyjechał w opłakanym stanie , cały oblepiony olejem. Ja niestety od wypadku sporadycznie bywam w schronisku i wiem tyle , ile mi przekażą. Dziewczyny robią co mogą ale ogrom psiego nieszczęścia jest ponad ludzkie siły.

Link to comment
Share on other sites

Tobi był dzisiaj u weterynarza. Waży 8,5 kg i ma te 12 lat na pewno, a może i więcej. Prawdopodobnie nie widzi, ewentualnie jakieś światło na lewe oko. Oczy silnie zamglone, prawa soczewka zwichnięta. Stan oczu wg weta jest nieodwracalny. Skóra zniszczona prawdopodobnie głównie przez pasożyty, po solidnej kąpieli i tabletce na pchły i kleszcze powinna się odbudować. Zostawiłam kał do badania. Za tydzień zrobimy badanie krwi i pomyślimy o szczepieniu na choroby zakaźne. Czip wszczepiony, tabletka na pchły i kleszcze wzięta, wieczorem wykąpiemy malucha :)

Nie napisałam wczoraj, że otrzymaliśmy od Anuli pieniążki za transport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Anula napisał:

Jeżeli Tobiś ma sierść jeszcze w oleju to trzeba ją potraktować najpierw płynem do naczyń a następnie normalnym szamponem.Sprawdzone,nic się nie dzieje.

Anula wybacz, że się wtrącę, ale moim zdanie mycie psa płynem do mycia naczyń to jest zdecydowanie zły pomysł, szczególnie psa, który ma skórę w takim złym stanie jak Tobiś. To się może skończyć poważnym podrażnieniem skóry. Na pewno niektóre psy nie zareagują na taki zabieg negatywnie, ale mimo wszystko nie ryzykowałabym i nie stosowała płynu do naczyń do mycia psa.

A tak na marginesie zaglądam po cichu do Tobisia i kibicuję :) Dziękuję Ci z całego serca Livko, że zdecydowałaś się uratować takiego sponiewieranego przez los staruszka!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, szafirka napisał:

Tobi był dzisiaj u weterynarza. Waży 8,5 kg i ma te 12 lat na pewno, a może i więcej. Prawdopodobnie nie widzi, ewentualnie jakieś światło na lewe oko. Oczy silnie zamglone, prawa soczewka zwichnięta. Stan oczu wg weta jest nieodwracalny. Skóra zniszczona prawdopodobnie głównie przez pasożyty, po solidnej kąpieli i tabletce na pchły i kleszcze powinna się odbudować. Zostawiłam kał do badania. Za tydzień zrobimy badanie krwi i pomyślimy o szczepieniu na choroby zakaźne. Czip wszczepiony, tabletka na pchły i kleszcze wzięta, wieczorem wykąpiemy malucha :)

Nie napisałam wczoraj, że otrzymaliśmy od Anuli pieniążki za transport.

Biedactwo wreszcie będzie zadbane.

Jeżeli można to ja tez prosiłabym o podawanie Olekardinu Tobisiowi.

Chudzinka z niego straszna - może potrzebuje jakiejś karmy specjalnej ?

Haniu kupuj wszystko co trzeba.

Niech Tobisiowi nie brakuje niczego.

Szkoda tych oczek, a jak ząbki ?

Dziękuję za wszystko :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lamblia u Tobisia się potwierdziła i jeszcze dzisiaj pojechałam do weta po tabletki, jeszcze inne wykupię w aptece.

Tobi nie protestował przy kąpieli, pomrukiwał sobie trochę, najbardziej podobało mu się wycieranie ręcznikiem, pewnie dlatego, że była to spora dawka silnego głaskania :) Tobie to cudowny dziadeczek, taki ufny i beztroski.

Oczywiście zakupię olekardin i będę podawać. Anula dla swoich piesków zakupuje sama animondę i podaje nasz adres do przesyłki. Czy Livka zakupisz też tak, czy mam osobiście zamówić? mi jest to obojętne.

IMG_20200430_171952_450x600.jpg

IMG_20200430_171953_450x600.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...