Jump to content
Dogomania

daniel18b

Recommended Posts

Witam ,

Dzisiaj w nocy mój Pies dziwnie się zachowywał. Dostał drgawek i zaczął się ślinić (sama ślina bez piany). Prośba o info czy ktoś miał podobne problemy? Co to może znaczyć .

Drgawki i ślinotok zaobserwowałem pierwszy raz, spał ze mną na łóżku więc drgawki na pewno niebyły z zimna. 

Psiaka mam od 5 dni, został zaadoptowany ze schroniska.

W schronisku miał robione: szczepienie przeciw wścieklizny, odrobaczywianie, szczepienie na nosówkę, kastrację(17.04.20), 4 dni temu został również zabezpieczony na kleszcze obrożą Foresto.

Karma którą je to Dolina Noteci, 800g dziennie, waga psa to 10 kg. Nie ma problemów z wypróżnianiem i apetytem 

Wiem że ze strachu wcześniej potrafił trząść się pomimo wysokiej temperatury na zewnątrz.

Jeśli chodzi o nowe miejsce bardzo szybko się zasymilował wydaje się szczęśliwy większość czasu macha ogonem lub śpi. 

Prośba o sugestie co to może być ? Może ktoś miał podobne doświadczenia i pomoże mi swoją wiedzą ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, klementynia napisał:

Foresto jest dobre ale są też lepsze preparaty na kleszcze

 

może zmień ten tytuł, że to po obroży na kleszcze!

A może wyhamuj z takimi radami?? Może - nie oznacza żadnej,najmniejszej nawet pewności. A preparaty z Twojego linka nie mogą równać się z półką,na której jest Foresto. (co nie oznacza,że niektóre zwierzaki nie mogą mieć uczulenia).Uczulić się można na wszystko.Nawet na wodę z kranu.Tyle,że trzeba mieć na to potwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, bou napisał:

A może wyhamuj z takimi radami?? Może - nie oznacza żadnej,najmniejszej nawet pewności. A preparaty z Twojego linka nie mogą równać się z półką,na której jest Foresto. (co nie oznacza,że niektóre zwierzaki nie mogą mieć uczulenia).Uczulić się można na wszystko.Nawet na wodę z kranu.Tyle,że trzeba mieć na to potwierdzenie.

Spokojnie :) Zgadzam się, pędem do weta! 

Tam znalazłam kilka stron tych preparatów, nie wiem czy widzisz, Kiltix wydaje się dobry, sama korzystałam! Nie wiem co ma do rzeczy "półka" ... nawet najdroższe mogą uczulić, prawda??

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem uważnie ulotkę Forest i to zdecydowane od tego "W rzadkich przypadkach u psów mogą wystąpić objawy neurologiczne takie jak ataksja, konwulsje i drgawki. W takich przypadkach zalecane jest zdjęcie obroży. Ponadto, u psów i kotów w rzadkich przypadkach, mogą początkowo wystąpić lekkie i przemijające objawy takie jak osowiałość, zmiana apetytu, ślinienie, wymioty i biegunki

Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować @LeCoyotte bo to dzięki tej razie na to wpadłem.

Niestety myślę również że to też trochę moja wina, ponieważ sposób zakładania obroży nie do końca był dla mnie jasny. Producent napisał" "Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm. "  Co zinterpretowałem w ten sposób ze mogę z obroży odciąć tylko 2 cm i nie więcej. Co skończyło się tym że z większej powierzchowni obroży dostała się większa ilość substancji czynnej do organizmu psa. Obroża którą kupiłem była dla psów powyżej 8 kg. Filip (10kg) jest moim pierwszym psem i pewnie mam jeszcze wiele do nadrobienia. Ale ucieszyłem się że znam przyczynę ślinotoku i drgawek (puki co przytrafiło się to tylko 1 raz mam nadzieje że ostatni ale będę go na pewno obserwował) 

Również dziękuje za link do innych produktów (tak jak wspomniałem jestem nowy w świecie psów i muszę się wiele nauczyć) na razie nie chce zmieniać produktu ochronnego na kleszcze, inny produkt znaczy więcej chemii, boje się że może być jakaś interakcja miedzy produktami i ucierpi na tym pies.

Myślę też że nie będę zmieniał tytułu oraz hashtag może ta konwersacja pomoże kiedyś innej osobie którą spotkał podobny problem  

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, daniel18b napisał:

Ale ucieszyłem się że znam przyczynę ślinotoku i drgawek (puki co przytrafiło się to tylko 1 raz mam nadzieje że ostatni ale będę go na pewno obserwował) 
 

To tylko przypuszczenie, lepiej odwiedź weterynarza, bo takie objawy neurologiczne mogą też sugerować nierozpoznaną chorobę neurologiczną, która się właśnie ujawniła przez nadwrażliwość na preparat (tym bardziej, że psa znasz od 5 dni)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, LeCoyotte napisał:

To tylko przypuszczenie, lepiej odwiedź weterynarza, bo takie objawy neurologiczne mogą też sugerować nierozpoznaną chorobę neurologiczną, która się właśnie ujawniła przez nadwrażliwość na preparat (tym bardziej, że psa znasz od 5 dni)

Ok dziękuje za rade :)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy od lat noszą Foresto i nic się nie dzieje a ja nie wiem jak wygladają kleszcze. Ale indywidualna reakcja może się zdarzyć bo jak ktoś napisał i na wodę można się uczulić. Trzeba zapytać lekarza, może to nie reakcja na obrożę a coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...