Jump to content
Dogomania

Rozliczony - Kwiatki z Lolciowej rabatki -------------- czynne do 16.05.2020 godz.20.00 :)))


ona03

Recommended Posts

Dzień dobry kfffffiatuszki :)

spacer.png

 

 

6 godzin temu, mila-ada napisał:

Roślinki wczoraj posadzone. Wszystkie dotarły w całości, tylko rozwar się złamał, ale mam nadzieję, że odbije. Dziękuję

Fajnie, że posadzone, rozwar jest kruchy,  powinien wypuścić z boku :)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry

Wrzucę fotki bo już pięknie się zagęszcza orliki kwitną, Ostrowiec też pięknie milin się rozwija aż ciężko mi będzie go mocno na jesień przyciąć bo dopiero na wiosnę w przyszłym roku będzie posadzony przy tarasie. Liliowce już wołają o rozsadzenie bo już na trawnik wychodzą. A nie będę już teściowej charatać trawnika. Nawet w tym roku piwonie zakwitną wprawdzie tylko 3 pączki ale jak cieszą (podobno u teściowej nigdy piwonie nie kwitły). Lilie też szaleją teraz przez te trzy dni deszcze podrosły o jakieś 10 cm a niektóre więcej. A na działce też wszystko jak narazie rośnie choć roślinki mają ciężko bo gleba to głównie piasek trochę jest czarnoziemu. Ale w przyszłym roku sobie obiecałam że kupię sobie z 60-80 ton dobrej ziemi i w kwietniu będzie wielka przeprowadzka już do siebie z roślinkami. 

Pozdrawiam miłego dnia ☀️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, togaa napisał:

Wyobrażam sobie ten kopiec ziemi na Twojej działce ;-)

Jak to rozsypie po działce to za wiele tego nie będzie;) chciałabym założyć trawnik a dookoła z 3 stron posadzić drzewka owocowe i krzewy, a wokół nich kwiaty ( funkie, floksy żurawki i inne cuda od Oneczki). Przy tarasie ukochane lilie i liliowce, jeżówki i ostróżki oraz pnącza z jednej strony milin a z drugiej wiciokrzew czerwony i żółty. A z przodu będą świerki conica a między nimi rozplenice pod płotem moje 6 bzów;)

Ale na to muszę poczekać aż zniknie plac budowy;(

Pozdrawiam

Po roślinki zapraszam

Link to comment
Share on other sites

Jestem, dziś długo pracowałam, do 17,30 i do 21.00 na grzędach, gdyby było widno dalej bym siedziała :)))

 

8 godzin temu, togaa napisał:

Wyobrażam sobie ten kopiec ziemi na Twojej działce ;-)

Kopiec ziemi i dużego psiaka do tego, ale miałby ubaw :)

 

 

alexiu, dawaj foty  :)))

Cieszę się, że wszystko rośnie i kwitnie :)

 

 

6 godzin temu, uxmal napisał:

Hopnę kwiatuszki

Dzięki uxmalku, masz już donice ?? :)

 

 

 

6 godzin temu, alex260503 napisał:

Jak to rozsypie po działce to za wiele tego nie będzie;) chciałabym założyć trawnik a dookoła z 3 stron posadzić drzewka owocowe i krzewy, a wokół nich kwiaty ( funkie, floksy żurawki i inne cuda od Oneczki). Przy tarasie ukochane lilie i liliowce, jeżówki i ostróżki oraz pnącza z jednej strony milin a z drugiej wiciokrzew czerwony i żółty. A z przodu będą świerki conica a między nimi rozplenice pod płotem moje 6 bzów;)

Ale na to muszę poczekać aż zniknie plac budowy;(

Pozdrawiam

Po roślinki zapraszam

Jakie fajne marzenia :)))

O milin się nie martw, on kwitnie na tegorocznych pędach, im więcej będziesz ciąć, tym więcej kwiatków będzie w zasięgu wzroku, a tak to polezie na dach, albo jeszcze wyżej :)

 

 

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Zapraszam do pięknego ogrodu :))

Dzięki Iv-ciu za pilnowanie rabatki, a Twoje kwiatki posadzone ?

 

 

 

33 minuty temu, togaa napisał:

Piękny ten ostrogowiec, Iwonko.  Dzisiaj go dostrzegłam. Szybko przyrasta, szybko tworzy kępy?

Togusiu, on rośnie jak gupiiiii :), szybko przyrasta, szybko się rozsiewa, kwitnie już ze dwa tygodnie i tak do końca lata  :)

Można przyciąć po pierwszym kwitnieniu to rozgałęzi się jeszcze bardziej.

 

spacer.png

 

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Poker napisał:

A ten ostrogowiec musi być w ziemi czy może siedzieć w donicy ? jest jednoroczny ? i jakie lubi stanowisko ?

Pokerku, to bylina, w donicy da sobie radę, ale na zimę to do gleby :))) Rośnie na każdym stanowisku, ale najlepiej czuje się w słońcu :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, ona03 napisał:

Dzięki Iv-ciu za pilnowanie rabatki, a Twoje kwiatki posadzone? 

Prawie tak, jeszcze rojniki mam do wsadzenia. Szukam misy dla nich, bo u mnie rojniki rosną w donicach, albo misach i stoją na murku :)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

..Dzień dobry :)

śliczna tawułka się poleca....

spacer.png

 

 

 

1 godzinę temu, Iv_ napisał:

Prawie tak, jeszcze rojniki mam do wsadzenia. Szukam misy dla nich, bo u mnie rojniki rosną w donicach, albo misach i stoją na murku :)) 

Mają tylko swoją grzędę :), też fotki poprosimy :))

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ona03 napisał:

..Dzień dobry :)

śliczna tawułka się poleca....

Mają tylko swoją grzędę :), też fotki poprosimy :))

Fotkę to ja mogę zrobić, tylko wstawić nie mam jak :/

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, togaa napisał:

A ja tarasowców i balkonowców namawiam na rojniki. Bez problemu zimują w donicach, znoszą suszę. Pancerna roślinka.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja mam wielo wieloletnie rojniki w doniczkach i ciągle żyją :)) 

Kocham też eszewerię, ale tą niestety już zimuję w domu. Dla mnie różowa jest najcudniejsza :) 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, togaa napisał:

A ja tarasowców i balkonowców namawiam na rojniki. Bez problemu zimują w donicach, znoszą suszę. Pancerna roślinka.

Pomyliłam;  chodziło mi o ulubione rozchodniki .

W tych donicach rosną już kilka lat;

1455411069_rozchodnik(2).jpg.06a3a34d812966279be6717f59f4e999.jpg

rozchodnik.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.90efed7022ee5e1302379fd9c2984cdf.jpeg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, togaa napisał:

Pomyliłam;  chodziło mi o ulubione rozchodniki .

W tych donicach rosną już kilka lat;

1455411069_rozchodnik(2).jpg.06a3a34d812966279be6717f59f4e999.jpg

rozchodnik.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.90efed7022ee5e1302379fd9c2984cdf.jpeg

 

A czy one mają jakieś  kwiatki?  Dzisiaj przesadziłam azalię i mam jedną wolną dużą donice :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...