Jump to content
Dogomania

Cocker Spaniel, który się drapie


maciucius

Recommended Posts

Cześć. Mamy niespełna roczą suczkę Cocker Spaniel Angielski. Dwa tygodnie temu zmieniliśmy jej karmę na Fitmin i kilka dni później zaczęła się drapać. Drapała się dość intensywnie, do tego kilka dni temu doszedł łupież, jednak sądzimy, że to po kąpaniu szamponem dla człowieka (psi się nam skończył). Sam łupież już schodzi. We wtorek byliśmy u weterynarza, pies dostał zastrzyk sterydowy i od tego czasu prawie się nie drapie. Weterynarz dał nam karmę hipoalergiczną i powiedział też, że to może być sprawa środowiskowa (wiosna i wszystko pyli). Byliśmy na drugiej kontroli i, mimo polepszenia stanu (mniej się drapie), weterynarz w przyszłym tygodniu chce zacząć kurację zastrzykową. Wydaje się nam to lekko przesadzone, szczególnie, że widać znaczną poprawę. Ktoś może mi coś doradzić w tej sprawie? Myślimy czy nie zostać po prostu na tej karmie przez kilka tygodni/miesięcy. Szkoda nam troche psa i traktowania go zastrzykami. Dzięki za wszystkie porady

Link to comment
Share on other sites

Z czym ta karma fitmin jest, jaki ma skład? Możliwe, że uczulił ją jakiś konkretny składnik tej karmy. Dlaczego zmieniliście karmę jeśli na poprzedniej było wszystko dobrze? Ja bym wróciła do starej karmy, a jeśli była ona dla szczeniaka to bym poszukała z podobnym składem dla psów dorosłych i poczekała bym jeszcze z zastrzykami.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, PakoPAKO napisał:

Z czym ta karma fitmin jest, jaki ma skład?

Skład wydaje się podobny. A poprzednią zmieniliśmy bo trochę niechętnie ją jadła. Znalazłem tą, którą dostawała poprzednio jednak w wersji hipoalergicznej. Chyba zamówię I zobaczę za kilka tygodni co się dzieje  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...