Jump to content
Dogomania

OWCZAREK NIEMIECKI - AGRESJA


IzaKi

Recommended Posts

Hej mam problem z ok. 7 letnim owczarkiem niemieckim. Mieszkam na wsi, pies ma do dyspozycji w ciągu dnia połowę podwórka, natomiast na noc otwieramy bramę tak, aby pies "chronił" dom oraz podwórko. Niestety jest on bardzo agresywny dla psów i kotów. Wszystkie zagryza. Jedyną osobą, która daje radę go uspokoić, gdy wpada w szał jest mój tata, ale nie zawsze jest w domu. Po dzisiejszym dniu mam już dosyć tego psa, ponieważ złapał psa sąsiadów, który znajdował się na podwórku bez naszej wiedzy i  wyjadał jedzenie owczarka. Mój pies zaczął nim szarpać i zaniósł do swojego kojca, aby tam go rozerwać( jak to ma w zwyczaju). Lanie wodą, bicie, krzyki nic nie pomogły, owczarek puścił psa na chwilę wtedy gdy się zmęczył. Chciałabym oduczyć go takiej agresji, ponieważ mam już dość cierpienia zwierząt i bezsilności. Dodam tylko, że owczarek jak był mały został ugryziony w nos przez psa, oraz miał problemy z jedzeniem, więc ojciec karmił go przy kotach, tak aby go zmotywować. Kur, gęsi nie rusza, zagryza tylko psy i koty. W domu mam jeszcze sznaucerka miniaturę, który żyje w dobrych relacjach z owczarkiem, a nawet owczarek miałby wiele powodów do agresji względem sznaucerka no ale jest on w naszym domu znacznie dłużej i można powiedzieć, że "wychowywał" agresora. 

Proszę was o jakieś porady. Wiem, że psa pewnie już nie zmienię, ale chciałabym wiedzieć co robić, aby uratować złapane przez niego zwierzęta. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, IzaKi napisał:

na noc otwieramy bramę tak, aby pies "chronił" dom oraz podwórko.

Czy dobrze rozumiem,że w nocy pies może wyjść poza gospodarstwo w celu chronienia go,a  na jego teren może wejśc inny zwierzak? Wszyscy znani mi ludzie mający domy,ogrody,czy podwórka - na noc (szczególnie) zamykają bramę.Popraw mnie,jeśli coś źle zrozumiałam.

 

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie bramy. Jedna dzieli podwórko na dwie części, a druga jest zwykłą bramę wjazdową. Zazwyczaj pies znajduje się na drugim podwórku, ale w nocy pies na dostęp do całego podwórka oraz w dzień gdy ktoś z dorosłych jest na dworzu.

Edited by IzaKi
Brama wjazdowa jest zawsze zamknięta gdy pies ma dostęp do całego podwórka.
Link to comment
Share on other sites

Jak można było nauczyć psa mordowania innych zwierząt, to nienormalne. Miałam wiele lat rottweilery i one potrafiły nawet samorxzutnie bronić inne zwierzaki jeśli byly atakowane przez inne psy a same nigdy nie zrobiły krzywdy żadnemu.

Link to comment
Share on other sites

A gdzie napisałam, że pies był nauczony mordowania? To jest instynkt, myślisz, że miło nam się patrzy na to co wyrabia nasz pies? Gdyby tak było to nie pisałabym o poradę, nie czytałabym w internecie artykułów na temat agresywnych zwierząt, nie radziłabym się weterynarzy, także jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to proszę nie komentuj.

Link to comment
Share on other sites

A co z kotami? Przecież dla nich nie ma dobrych zabezpieczeń bo zawsze znajdą jakieś przejście. W kwestii zabezpieczenia podwórka uważam, ze to sąsiedzi powinni zadbać o swoje bo ja do swojego nie mam zastrzeżeń. Mój pies biega tylko po swoim i równie dobrze możecie mi kazać zakładać kaganiec psu 24h na dobę, ale to chyba nie o to chodzi no nie? PROSZĘ O PORADY DOTYCZĄCE OPANOWANIA PSA, GDY WPADA W SZAŁ, To nie jest tak, ze on codziennie wychodzi na wieś upolować ofiarę!! Nigdy nie wyszedł poza bramę wjazdową bez smyczy, nigdy nie zagryzł psa/kota na spacerze. Wszystkie jego ofiary znalazły się na moim podwórku bez mojej wiedzy i zgody.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, IzaKi napisał:

ja do swojego nie mam zastrzeżeń.

no to jak inny pies mógł sie dostać

 

45 minut temu, IzaKi napisał:

PROSZĘ O PORADY DOTYCZĄCE OPANOWANIA PSA, GDY WPADA W SZAŁ

Psa trzeba opanować ZANIM wpadnie w szał. Czyli codziennie trzy godziny szkolenia podstawowego posłuszeństwa pod kierunkiem doskonałego trenera. Plus danie psu innego zajęcia na co dzień niż tylko pilnowania terenu.  Plus uszczelnienie ogrodzenia, aby żaden obcy pies nie mógł wejść. Efekty zobaczysz może już za pół roku - cudownych guzików nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Pies się dostał bo sąsiad go nie upilnował i to jest jedyna prawda. Bramę wjazdową otwieramy, gdy wjeżdżamy i wyjeżdżamy z podwórka to chyba jest logiczne. Nie jest ona automatyczna, wiec trochę czasu upływa zanim zostanie zamknięta, ale to nie zmienia faktu, ze zawsze gdy ją otwieramy owczarek znajduje się na drugim podwórku. Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale u mnie każdy z domowników ma prace, czy studia na głowie, obowiązki. Plus nigdzie nie napisałam, ze pies tylko siedzi i pilnuje posesji. Codziennie spędzamy z nim czas bawiąc się z nim, karmiąc, przytulając - jest naprawdę kochany. Ale dziękuje radę i z pewnością, jeśli znajdę ten „ cudowny guzik” to dam znać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...