Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

21 godzin temu, Poker napisał:

Murko , TY ją masz na oku. Patrząc na bliznę , nie wiem czy nie będzie chciała jej lizać. Potrzymałabym kołnierz jeszcze parę dni do lepszego wygojenia.

Pola się w ogóle tą blizną nie interesuje, ale sprawdzam parę razy dziennie czy wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Może to i lepiej? Do mnie dzwonią tacy ludzie, że ręce opadają :( Mogłabym napisać z tego już książkę...

to jest dobry pomysł na tę ksążkę, czyli spisuj to wszystko co mówią ludzie i jak już uzbierasz wystarczająco dużo materiału to tylko odpowiednie zredagowanie,  pomysł na  tytuł i znalezienie wydawcy  i sukces gotowy :). Ja pważnie to wszystko napisałam.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, jankamałpa napisał:

Poodświeżałam ogłoszenia Poli to może ktoś zadzwoni bo na razie zapanowała cisza.

Smutno :( wiem jakie to dolujace gdy telefon milczy... Dobrze ze dbasz by ogłoszenia były wyróżnione i odświeżone. Może trzeba nad nimi usiąść i trochę pozmieniać.

Wiem że kiedyś obiecałam Ci pomóc przy ogłoszeniach i póki co się z tego zbytnio nie wywiązałam. 

Dziś postaram się popatrzeć, dorobić. Najlepiej było by ułożyć sobie plan w głowie JAKI ma być ten dom dla Poli. Chyba już gdzieś na wątku to było poruszane. Przejrzę dzisiaj- będę mieć trochę czasu. 

Nie załamuje się. Na pewno dom się pojawi- czasem w najmniej spodziewanym momencie

Link to comment
Share on other sites

W ogłoszeniu na Poznań chyba naprawdę nie ma wzmianki o tej lapce Poli..... Ale może znowu nie widzę :( 

Tysia pisała że widzi Pole w aktywnym domu.... Zupelnie nie wiem jak Ty JANKO do tego podchodzisz? Ja najbardziej widzę ja w takim domu jak ten pierwszy co się zgłosił z Krakowa. Raczej dom z ogrodem, spokojna okolica, gdzie można pospacerować. Ludzie, nie wiem, wiek zupełnie nie gra roli - między 30 a 60. Raczej bliżej dolnej granicy. Bez małych dzieci. W domu może być drugi piesek czy koty. Ludzie powinni być empatyczni ale i znać się na psach żeby w razie kłopotów z łapką wiedzieli że trzeba zareagować (ktoś kto nigdy nie miał psa może nie zauważyć początków problemów). Najłatwiej poznać z kim się ma doczynienia pytając o poprzednie psy w domu... 

Zgadza się to? 

 

PS. Ogłoszenie na Jarosław jest tak naprawdę na Janów Lubelski. Sadze ze brakuje ogłoszeń na Rzeszów, Lublin- dorobie

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, nie napisałam że w domu aktywnym, ale normalnym; takim, dla którego spacer jest na porządku dziennym, a nie od święta. Murka opisuje Polę jako sunię energiczną i wesołą, szkoda jej do domu, gdzie spacer miałaby tylko od czasu do czasu - a nadwaga dla suni z tak uszkodzoną łapką może mieć opłakane skutki (a zauważyłam że niestety sporo osób w imię miłości do psa przekarmia swojego pupila i kończy się widoczną nadwagą). Chodzi mi o to, aby rodzina Poli dbała o kondycję suczki i nie utuczyła jej, ale sama napisałam też w tym poście, że sportowca z Poli się nie zrobi. Byłam pewna że to zrozumiałe, że mam na myśli codzienne spacery poza posesję, a nie szalone biegi czy uprawianie jakiegoś sportu ;)

Twój opis domu zgadza się z tym, co pisałam też sama: spokojni, empatyczni ludzie, bez małych dzieci, świadomi psiarze, w domu z ogrodem, w spokojnej okolicy. Swoją drogą, sama myślałam czy znam kogoś takiego, kto nadałby się na opiekuna dla Polci i staram się ją polecać każdemu, kto przyjdzie mi na myśl. Jednak na razie nikt się nie zdecydował na adopcję.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu. Ja w ogóle nie chce się mieszać w Wasza pomoc dla Poli tylko to sobie segreguje w głowie żeby dorobić kilka nowych ogłoszeń. Pytałam o tą aktywność bo zastanawiam się ile ona może mieć ruchu zalecanego przy tej lapce. Żeby mieć formę, nie utyc ale też nie obciążyć kręgosłupa. To bardziej miałam na myśli niż negowanie tego co napisałaś. 

A co do tycia to zgadzam się z Tobą. Mało osób potrafi psa nie utuczyc :( sama zresztą nie jestem wyjątkiem bo ostatnio wetka mi powiedziała że Fazi ma za dużo tluszczyku- a myślałam że jest normalny :(

Link to comment
Share on other sites

A ja jedynie wyjaśniam, bo mam wyjątkowy talent pisania niezrozumiale, nie czuję się negowana przez Ciebie :)

Dobre pytanie zadałaś - jaki to ruch jest wskazany, aby nieprzedobrzyć w żadną ze stron... i jak opisać idealną rodzinę dla Poli w ogłoszeniu, aby ten opisy był trafny... Faktycznie trzeba zmasować ogłoszenia, masz tutaj rację że warto coś zmienić, coś dodać, aby suczkę na nowo pokazać.

Heh, ja bardzo lubię szczupłe psy... ale patrząc na mojego psiaka (tzn. już nie mojego, bo ukradli mi go rodzice i oddać nie chcą)... sama na siebie bym krzyczała, że przyzwalam na coś takiego. Bardzo grubiutki się zrobił, w imię miłości właśnie ("bo tak patrzy") :( Ciężko jest utrzymać u psa wagę. Nie wiem czy Polcia jest z tym łakomych psów, czy może niejadków... ale jak pies jeść lubi to robi się problem, zwłaszcza jak trafi na podatny na psie oczka grunt. Na pewno powinna trafić do ludzi świadomych czym grozi utuczenie psa. Gdybym sama zdecydowała się na adopcję Poli to umówiłabym się na konsultację u psiego fizjoterapeuty, aby pokazał mi jakie ćwiczenia są wskazane (aby wzmocnić mięśnie), a jakie nie... ale to ja, bo właśnie tej wiedzy nie mam. Nie mówię, że od razu przyszłej rodzinie bym to zasugerowała czy nakazała, bo może to jest zbyteczne. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczny potrzebna mi Wasza pomoc, macie doświadczenie, piszecie dobre teksty.  Ja staram się pilnować ogłoszeń, mam też takie odczucie, że jak pozmieniałyśmy zdjęcia na te ładniejsze to telefon zamilkł - ale to chyba nie ma znaczenia. 

Co do łapki Poli, mimo że wet powiedział że można nic nie robić to jednak jestem zdania, że może jednak coś warto zrobić żeby Pola mogła tej łapki użwać i uaktywnić mięśnie.  Już dawno wyszukałam na początek parę butów  żeby sprawdzić czy Pola będzie mogła w nich lepej  funkcjonować, ale jakoś  zwlekałam z zamówieniem. Postaram się dziś zamówić na mój koszt żeby nie obciążać budżetu - bo nie wiem czy zakup będzie trafiony.

Co do domku to wiem , że wiek nie gra roli ale tak do 55 lat max,  a jeśli domek byłby supper a ludzie 60+ to  trzeba bardzo dopytać o zabezpieczenie np. w razie choroby, kto by przejął opiekę. Pola jest młoda, radosna, lubi się bawić, więc dom też taki musi być niekoniecznie super spokojny,  znaczy ludzie , może być tzw. zwariowany, czyli ludzie mogą np. dużo podróżować a Pola z nimi,  ale  empatyczny, dbający o psa,  byłoby super żeby  to był dom z ogrodem ale może być np. w bloku, czy kamienicy byle blisko terenów zieolnych aby Pola nie musiała za dużo chodzć po super twardym  no i z windą  albo parter najwyżej I piętro.

Chodzi mi o taki dom gdzie Pola będzie członkiem rodziny,  że ludzie ją wezmą bo "zaiskrzyło", a nie z litości bo o jaki biedny piesek. Dobrze by było żeby już w przeszłości mieli psy, ale to nie jest warunek konieczny. Gdyby Pola była pierwszym psem to można by było nakierować ludzi na pewne sprawy. W domu może byc kot, czy inny pies.

Macie talent do pisania to teraz coś wymyślicie :). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posprawdzałam ogłoszenia Poli i obecnie są to ogłoszenia na:

Warszawę, Kraków, Wroclaw, Rzeszów,  Częstochowę, Janów Lubelski.

 

Zamówiłam parę butów dla Poli takich miękkich, zwykłych nie żadnych specjalistycznych po to żeby sprawdzić, czy Pola je  zakceptuje i czy chociaż odrobinę poprawi to komfort poruszania się.  Gdyby tak się stało to wypatrzyłam  producenta sprzętu rehabilacyjnego w Łodzi, czyli blisko mnie, to umówiłabym się i może by coś doradzili na podstawie zdjęć łapki. 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, jankamałpa napisał:

Posprawdzałam ogłoszenia Poli i obecnie są to ogłoszenia na:

Warszawę, Kraków, Wroclaw, Rzeszów,  Częstochowę, Janów Lubelski

 

Przyznaje że wczoraj nie zrobiłam tych obiecanych ogłoszeń dla Poli :( znowu się nie wyrobiłam. Zlatuje mi wieczór błyskawicznie. W pracy miałabym czas ale korzystam z internetu tylko na komórce :( ale pamiętam. Zrobię jej ogłoszenia na Rzeszów Lublin i pomyślę gdzie jeszcze. Może Katowice

 

PS nie zauważyłam. Ogłoszenie z Poznania z ostalo zmienione na Rzeszów. Może dobrze by było już NIE ZMIENIAĆ miejscowości w ogłoszeniach? To naprawdę nie ma sensu. 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, kiyoshi napisał:

Przyznaje że wczoraj nie zrobiłam tych obiecanych ogłoszeń dla Poli :( znowu się nie wyrobiłam. Zlatuje mi wieczór błyskawicznie. W pracy miałabym czas ale korzystam z internetu tylko na komórce :( ale pamiętam. Zrobię jej ogłoszenia na Rzeszów Lublin i pomyślę gdzie jeszcze. Może Katowice

 

PS nie zauważyłam. Ogłoszenie z Poznania z ostalo zmienione na Rzeszów. Może dobrze by było już NIE ZMIENIAĆ miejscowości w ogłoszeniach? To naprawdę nie ma sensu. 

Wiem, że zajęta jesteś.  Ja też dziś i jutro na wsi. Faktycznie dobrze by było  nie przenosić ogłoszeń tylko dorobić nowe na inne miasto. Łatwiej wtedy o kontrole.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, jankamałpa napisał:

Wiem, że zajęta jesteś.  Ja też dziś i jutro na wsi. Faktycznie dobrze by było  nie przenosić ogłoszeń tylko dorobić nowe na inne miasto. Łatwiej wtedy o kontrole.

tak, o to chodzi...Poza tym nie zalezy nam na statystyce, tylko na JEDNYM konkretnym telefonie ;) innymi słowy- wystarczy by jedna własciwa osoba zobaczyła to nasze ogłoszenie :)ja z zasady nie zmieniam miast, wiszą ogłoszenia ile ptrzeba jedynie je wyrózniam. Gdy potrzeba dorabiam dodatkowe miasta. Staram się wstawiać różne zdjęcia głowne, bo na każdego coś innego działa.

To ogłoszenie na Lublin. Jutro jeszcze przeczytam i zobacze co zmienić/ dodać

https://www.olx.pl/oferta/jestem-pola-2-letnia-radosna-sunia-uwolniona-z-wnyk-CID103-IDGbYBj.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2020 o 09:54, jankamałpa napisał:

Telefon milczy :(

Rozliczony 20 zl dla Polenki  Agacia,Olena,Kamilka,Nadziejkowo z Malgona Zapraszamy Dobreduszki do 20.08

 

        janeczko poslalam teraz z kramiku 20 zl

dzis bedzie na koncie

  Przeudna Polenka pozdrawiam sciskam za wszystko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...