Jump to content
Dogomania

POLCIA ZNALAZŁA SWOJĄ RODZINĘ, DZIĘKUJĘ <3 Kaleka sunia trafiła na Ludzi, którzy chcą połatać jej pokaleczoną duszę - rozliczenie na s. 10


Recommended Posts

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Tysiu, a wiadomo kiedy ona miałaby wyjechać ewentualnie do schroniska? czy to jest w jakieś sposób wiadome, na kilka dni przed takim wyjazdem?

ps. wielkie, wielkie brawa dla osób które robią wszystko co moga by pieski były zaopiekowane w punkcie przetrzymać i stamtąd znajdowały domy.

Pisała powyżej, że pies może wyjechac do zamojskiego schroniska tego samego dnia, co zapadnie decyzja.

Jak Tola napisała, ok poniedziałku Andrzej będzie w Lublinie. może sunię wziać na Śląsk, gdyby coś się dla niej znalazło. może warto ją pilnie poogłaszać tu na szybciutko? Robię ewu ogłoszenia, to małe psiaczki od niej ekspresowo znajduja domy, ostatnio nawet płochliwa sunia z konkretnymi oczekiwaniami co do domu.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Aldrumka napisał:

Czytałam  o Poli na zbiorczym wątku to i tu zaglądam.

A ona jest bura nie czarna ?

Dziękuję, Aldrumko.

Pola jest taka dwukolorowa powiedziałabym :). Pod światło widać, że jest bardziej brązowa, a na zewnątrz czarna. Chyba najlepiej na filmiku widać jej umaszczenie. Na pewno - nie jest psem oklepanego umaszczenia :)

22 godziny temu, Nadziejka napisał:

Tysiu moje skarby szykuja cudna kurtenke mlodziezowa

i jakies bizutki

na  sprzedaz dla maluniej

 moze by ktos poczarowal jakis bazareczek?

 my wyslemy fantusie

Dziękuję, Nadziejko - jednak proszę wstrzymać się z bazarkiem dopóki suczka nie znajdzie swojego lokum.

17 godzin temu, Nesiowata napisał:

Zaglądam od początku po cichu...

Dziękuję <3

13 godzin temu, kiyoshi napisał:

Tysiu, a wiadomo kiedy ona miałaby wyjechać ewentualnie do schroniska? czy to jest w jakieś sposób wiadome, na kilka dni przed takim wyjazdem?

ps. wielkie, wielkie brawa dla osób które robią wszystko co moga by pieski były zaopiekowane w punkcie przetrzymać i stamtąd znajdowały domy.

Niestety, wyjazd to zawsze wielka niewiadoma :( 

Tak, ogromne brawa - nie tylko to nasze miejsce jest jedyne w Polsce, wiele takich malutkich punktów przetrzymań w całej Polsce. 

12 godzin temu, Nadziejka napisał:

Witaj witaj iskierenko czarna Tysienko

                   Witajcie Dobreduszki

jak tam czysciutenko w tym miejscu Tysiu 

 ludzie z sercem napewno

               Rowniez stokroc klaniamy dziekujemy za Serce 

To prawda, Nadziejko. Nasz punkt przetrzymań bardzo dba o pieski, na miarę swoich możliwości. Nigdy nie zastałam tam bałaganu w kojcach, psy codziennie dostają świeżą słomę do budy, woda zawsze jest w miskach.

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Pisała powyżej, że pies może wyjechac do zamojskiego schroniska tego samego dnia, co zapadnie decyzja.

Jak Tola napisała, ok poniedziałku Andrzej będzie w Lublinie. może sunię wziać na Śląsk, gdyby coś się dla niej znalazło. może warto ją pilnie poogłaszać tu na szybciutko? Robię ewu ogłoszenia, to małe psiaczki od niej ekspresowo znajduja domy, ostatnio nawet płochliwa sunia z konkretnymi oczekiwaniami co do domu.

Dziękuję Jaaga <3 Fajnie, że jesteś na wątku.

Jak tylko Tola o tym napisała to szybko przerzuciłam jedno ogłoszenie Poli na Katowice. Może będzie odzew, cichutko mam taką nadzieję... na razie nikt nie dzwonił. :(

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję, Aldrumko.

Pola jest taka dwukolorowa powiedziałabym :). Pod światło widać, że jest bardziej brązowa, a na zewnątrz czarna. Chyba najlepiej na filmiku widać jej umaszczenie. Na pewno - nie jest psem oklepanego umaszczenia :)

Dziękuję, Nadziejko - jednak proszę wstrzymać się z bazarkiem dopóki suczka nie znajdzie swojego lokum.

Dziękuję <3

Niestety, wyjazd to zawsze wielka niewiadoma :( 

Tak, ogromne brawa - nie tylko to nasze miejsce jest jedyne w Polsce, wiele takich malutkich punktów przetrzymań w całej Polsce. 

To prawda, Nadziejko. Nasz punkt przetrzymań bardzo dba o pieski, na miarę swoich możliwości. Nigdy nie zastałam tam bałaganu w kojcach, psy codziennie dostają świeżą słomę do budy, woda zawsze jest w miskach.

Dziękuję Jaaga <3 Fajnie, że jesteś na wątku.

Jak tylko Tola o tym napisała to szybko przerzuciłam jedno ogłoszenie Poli na Katowice. Może będzie odzew, cichutko mam taką nadzieję... na razie nikt nie dzwonił. :(

Zrobiłam małe wyróżnienie.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, b-b napisał:

Masz to ogłoszenie wyróżnione?

Tak, jest wyróżnione do 30. kwietnia. Kochana elik je wyróżniła na miesiąc <3 
A przed chwilą w imieniu pani Marzenki wyróżniłam ostatnie ogłoszenie, które nie było promowane. Tym samym wszystkie 4 są już wyróżnione. 

W przytulisku jest szansa, że zrobi się luźniej, dzisiaj były 3 sensowne telefony o dwie ostatnie szczeniorki z miotu grudniowego, mam nadzieję że te osoby odezwą się po weekendzie do przytuliska i adoptują sunie. Wtedy Pola w ogóle miałaby cały wybieg dla siebie, więc i większe szanse na aktualniejsze zdjęcia, a i pracę nad jej lękami.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Tak, jest wyróżnione do 30. kwietnia. Kochana elik je wyróżniła na miesiąc <3 
A przed chwilą w imieniu pani Marzenki wyróżniłam ostatnie ogłoszenie, które nie było promowane. Tym samym wszystkie 4 są już wyróżnione. 

Czyli będzie chyba promowane dłużej bo zrobiłam mu małe wyróżnienie .

Jest znowu na 1 stronie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dorobiłam Poli ogłoszenie na Gliwice, w kategorii "Psy ze schronisk" bo wtedy jest tańsze wyróżnienie. Może ktoś się skusi i kupi jej promowanie?

https://www.olx.pl/oferta/sliczna-nieduza-suczka-ofiara-wnykow-i-czlowieka-pilne-CID103-IDEDtBB.html

image;s=1000x700

Ponownie pokazałam sunię na Fejsbuku.

Ogłoszenie wyróżnione :)

Pola jest śliczną sunią, rozkwitnie we własnym domku.

Tego jej życzę :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Livka napisał:

Ogłoszenie wyróżnione :)

Pola jest śliczną sunią, rozkwitnie we własnym domku.

Tego jej życzę :)

Dziękuję za wyróżnienie :) :*

Już nie mogę się doczekać aż będziemy mogli obserwować jej metamorfozę.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, jaguska napisał:

Tysiu, jeśli Mimi ma jakieś grosiki na koncie a deklarowicze zgodzili by się, to dysponuj tymi pieniążkami na rzecz Poli. 

jagusko, dziękuję - natomiast na razie nie chcę zbierać deklaracji. Czekam na adopcję Oriona (tego kawalera z mojego podpisu), aby w ogóle szukać miejsca dla Polci. Nie mogę mieć tylu zobowiązań :( Oczywiście o pomyśle będę pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jo37 napisał:

Trzeba zacząć szukać deklaracji i miejsca już teraz. 

W schronisku w Zamościu ona nie ma szans. Pani Ania ze Szczekocin powiedziała, że

coś zadeklaruje na stałe.

Stałych Mimisia ma około stu złotych, ale to zależy od Mimisiowych deklarowiczów czy na prośbę Mimi przenieśli by jej deklaracje na Polę, Mimi , nie ma problemów z utrzymaniem. A w razie gdyby faktycznie coś niespodziewanego u Mimi wynikło, czego nie przewiduję :), to można bazarkiem nadgonić czy zbiórką. Ja tylko taką myśl poddałam pod rozwagę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Jo37 napisał:

Trzeba zacząć szukać deklaracji i miejsca już teraz. 

W schronisku w Zamościu ona nie ma szans. Pani Ania ze Szczekocin powiedziała, że

coś zadeklaruje na stałe.

Jo37 masz rację, natomiast nie ma w tej chwili ochotnika na opiekuna prawnego ani skarbnika suczki, więc ja na razie staram się ogłaszać Polę i szukać jej domu. :( Tyle mogę dla niej zrobić.
I dziękuję za pierwszą ofertę stałej.

2 godziny temu, jaguska napisał:

Stałych Mimisia ma około stu złotych, ale to zależy od Mimisiowych deklarowiczów czy na prośbę Mimi przenieśli by jej deklaracje na Polę, Mimi , nie ma problemów z utrzymaniem. A w razie gdyby faktycznie coś niespodziewanego u Mimi wynikło, czego nie przewiduję :), to można bazarkiem nadgonić czy zbiórką. Ja tylko taką myśl poddałam pod rozwagę.

Przepraszam, jagusko ale nie mogę przystać na to :( Owszem, Mimi ma stałych 110zł, ale miesięcznie na jedzonko potrzebuje około 70 złotych (liczyłam swego czasu), a ja nie mam czasu ani możliwości (ani smykałki) do bazarkowania w razie "wu". Zbiórki przy psach, które nie są brutalnie potraktowane też nie idą za bardzo... Dlatego wolałabym, aby Mimi jednak miała deklaracje jako zabezpieczenie finansowe, może nie te 110zł, ale tak z 70zł, bo Mimi nadal jest bezdomna. Każda górka obecnie jest na ewentualne wydatki (kolonie, choroba itd.), więc dobrze, że jest i jestem za nią wdzięczna, choć oczywiście z te 40 zł spokojnie ktoś może przenieść tutaj na Polę (i nie będę mieć nic przeciwko). Kiedyś Mimi miała deklaracji więcej i wtedy napisałam na wątku, że jak ktoś ma życzenie zmniejszyć swoją deklarację albo przenieść na innego pieska to oczywiście może. W sumie to nadal aktualne, byleby tylko nagle nie okazało się, że wszyscy przenoszą z Mimi na innego bezdomnego psa. A na Polę nie będę zbierać, dopóki mam Oriona z niepełnymi deklaracjami, to trudny psiak i wymaga doświadczonego domu. Proszę o wyrozumiałość dla mojej decyzji.
 

Link to comment
Share on other sites

Jest jakis odzew z ogloszeń?Andrzej już jutro chyba pojedzie, może dacie ją na OLX też na Wrocław? To daleko, ale tam znajduje się najwięcej domów. Ja z ogłoszeń na Katowice prawie nigdy nie mam odzewu, a jak są to nie zachwycają. Gdyby ktoś zadzwonił zdecydowany, a przyjechałaby na Śląsk, to myślę, że już coś załatwiłoby sie z transportem. Czasem ludzie z Wrocławia sami przyjeżdżają. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2020 o 17:25, jaguska napisał:

Tysiu, nie czuj się przymuszana do czegokolwiek. To była tylko luźna propozycja, Ty wiesz najlepiej jak to wygląda od podszewki, a brać na siebie obowiązków ponad siły nie wolno. Trzymam kciuki za Polę.

Szkoda że tak mało teraz jest BDT.

BDT są....ale zapsione "po brzegi" :(   "a brać na siebie obowiązków ponad siły nie wolno" - ja już tyle razy wzięłam.....              a patrząc na Polę serce mi się rozrywa i zaczyna walczyć z rozsądkiem :( :(

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2020 o 17:25, jaguska napisał:

Tysiu, nie czuj się przymuszana do czegokolwiek. To była tylko luźna propozycja, Ty wiesz najlepiej jak to wygląda od podszewki, a brać na siebie obowiązków ponad siły nie wolno. Trzymam kciuki za Polę.

Szkoda że tak mało teraz jest BDT.

 

Dnia 28.04.2020 o 09:46, Jaaga napisał:

Jest jakis odzew z ogloszeń?Andrzej już jutro chyba pojedzie, może dacie ją na OLX też na Wrocław? To daleko, ale tam znajduje się najwięcej domów. Ja z ogłoszeń na Katowice prawie nigdy nie mam odzewu, a jak są to nie zachwycają. Gdyby ktoś zadzwonił zdecydowany, a przyjechałaby na Śląsk, to myślę, że już coś załatwiłoby sie z transportem. Czasem ludzie z Wrocławia sami przyjeżdżają. 

 

Dnia 28.04.2020 o 19:52, mari23 napisał:

BDT są....ale zapsione "po brzegi" :(   "a brać na siebie obowiązków ponad siły nie wolno" - ja już tyle razy wzięłam.....              a patrząc na Polę serce mi się rozrywa i zaczyna walczyć z rozsądkiem :( :(

 

 

Dnia 29.04.2020 o 08:24, Olena84 napisał:

Zapisuję się u suni, niestety nie wezmę jej pod swoje skrzydła :(

 

Dnia 29.04.2020 o 08:30, elik napisał:

Jest kilka deklaracji pomocy, ja się też dołożę.

 

Dnia 29.04.2020 o 09:49, omi napisał:

Też deklaruję stałą. 

 

16 godzin temu, mari23 napisał:

I ja deklaruję stałą, choć dużo to nie będzie.

Gdybym nie miała gromadki staruszków, wzięłabym ją na BDT, ale ślepe, głuche, stareńkie psy to nie dla niej towarzystwo i stara spanielka nie toleruje innych suniek

 

 

15 minut temu, Ewa Marta napisał:

Największym problemem jest to, że ona nie akceptuje innych psiaków. To dosyć znacznie ogranicza możliwość znalezienie miejsca dla niej. Nie mam pomysłu, gdzie można ją umieścić:(

 

Dziękuję, że jesteście.
Przepraszam, trochę mam ograniczony czas przez różne rzeczy, które się dzieją w moim życiu, więc odpowiem hurtowo.

Polcia była ogłaszana na Wrocław, od stycznia praktycznie do teraz - nie było żadnego odzewu poza "jak można tak potraktować psa", "zróbcie coś" wysyłane i na olx, i w formie sms w środku nocy :( 

Była jedna Pani zainteresowana adopcją Poli, właśnie z Katowic ale chciała mieć 100% gwarancję, że Polcia lubi kotki... :( 
Poza tym ani żadnego telefonu... nie wiem, Pola jak zaczarowana. 

To prawda, Pola nie lubi psów i to znacznie ogranicza możliwości działania... Nie wiemy na ile to na tle stresowym, ale obecnie nie lubi i już. Przez ten czas co jest, w przytulisku były dorosłe suczki i szalone szczeniaki. Źle znosiła ich towarzystwo, początkowo na kwilenie szczeniąt uciekała do budy... teraz trochę się rozluźniło to Pola czuje sie panią na włosciach i nabrała odwagi, aby odganiać psy od siebie czy człowieka.

Dawno nie czułam takiej bezsilności jak przy tej suczce. Naprawdę chciałabym jej pomóc, ale nie mogę :(

Jedna szczeniorka z przytuliska właśnie pojechała do DS, więc wykorzystałam wyróżnienie po niej i dorobiłam kolejne ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/delikatna-niewielka-suczka-dla-spokojnej-rodziny-CID103-IDDu0U7.html

Dobra wiadomość jest taka, że pewna Pani napisała pod ogłoszeniem, że ona regularnie z naszych okolic jeździ do woj. śląskiego (średnio co 2 tygodnie), więc Polci oferuje bezpłatny transport, jakby znalazła w tamtych stronach dom.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...