Jump to content
Dogomania

Nowe Radysiaczki, dwie sunie , jakie się złapały-- Diunka i Tinka mają juz DOMY <3 Dojechały Tija i Szirka, które też juz mają DOMY :)


Recommended Posts

7 minut temu, Patmol napisał:

Chętnie.

Jestem ciekawa tej umowy.

Z umowami jest tak, ze jedna strona coś proponuje, a druga proponuje swoje zmiany, i znowu pierwsza, i znowu druga. Az się dogadają, więc pewnie jest to jakiś tekst wyjściowy.

 

Możliwe. Oby

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.07.2020 o 20:53, kiyoshi napisał:

.Szirka niestety jako ODEBRANA podczas interwencij w Radysach, przyjechała z umową, którą będę musiała podpisać przy adopcji...U umowie jest zapisane, że sunia jest dowodem w sprawie i że adopcja na

a przyjechała chociaż kserokopia  postanowienia o zabezpieczeniu zwierzęcia jako dowodu rzeczowego w sprawie? lub czegoś innego urzędowego stwierdzającego , ze ta konkretna sunia jest dowodem rzeczowym  w konkretnej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

Chwila moment. Zajrzałam - w umowie jest sformułowanie, że "opiekun zobowiązuje się otoczyć opieką adoptowanego psa".

Patmol, Ty jest przebiegła w paragrafach i sformułowaniach prawniczych, prawda? Czy określenie "adoptowany pies" nie wypełnia rozumienia, że adoptujący jest wlaścicielem adoptowanego zwierzęcia?

Ale czy do adopcji może przekazać zwierzę ktoś, kto nie ma jeszcze prawa własności? Psy odebrano interwencyjnie - to nie wyrok o pozbawieniu własności - teoretycznie to sąd chyba może orzec, że psy wracają do Radys

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Sowa napisał:

Chwila moment. Zajrzałam - w umowie jest sformułowanie, że "opiekun zobowiązuje się otoczyć opieką adoptowanego psa".

Patmol, Ty jest przebiegła w paragrafach i sformułowaniach prawniczych, prawda? Czy określenie "adoptowany pies" nie wypełnia rozumienia, że adoptujący jest wlaścicielem adoptowanego zwierzęcia?

Ale czy do adopcji może przekazać zwierzę ktoś, kto nie ma jeszcze prawa własności? Psy odebrano interwencyjnie - to nie wyrok o pozbawieniu własności - teoretycznie to sąd chyba może orzec, że psy wracają do Radys

Cały czas nie mamy oficjalnego tekstu umowy, więc to jest takie gdybanie. Bo w oficjalnym tekście może nie być tego zdania, albo może być jeszcze inne.

Jeśli fundacja nie jest właścicielem psa,  to i nie może przekazać prawa własności do psa. Więc pytanie jest podstawowe -czyj jest ten pies?. I czy jest jakieś urzędowe "zabezpieczenie go jako dowodu w sprawie", czy fundacja tak sie zabezpiecza na wszelki wypadek, profilaktycznie?

jeśli psy odebrano interwencyjnie -to jakieś pismo powinno być -i by się tez przydało, jako załącznik do tej umowy; bo adoptujacy jest takim czasowym, godnym zaufania opiekunem psa  -kimś kto psa przechowuje

 umowa o adopcji /umowa adopcji jest umowa cywilną  tzw nienazwaną czyli nie wynika z przepisów, ze jak ktoś adaptuje, to znaczy, że bierze na własność.; strony moga sobie ustalic obowiązki i prawa jak chcą. Czyli można się umówić, że jak ktoś adoptuje i sie nazywa w umowie Adoptujacym to np płaci na  utrzymanie psa w hotelu, i ma prawo do zdjęc psa raz w tygodniu., ale nie ma żadnego prawa do psa.

Samo słowo adopcja wywodzi się z prawa rzymskiego, i bardzo upraszczając, oznacza przysposobienie - a nie przejęcie własności.

Link to comment
Share on other sites

WIZYTA PRZEDADOPCYJNA

ZACHOWICE 55-080 OKOLICE KĄT WROCŁAWSKICH pomóżcie proszę znaleźć wizytatora dla TIJI...

Bardzo potrzebuje. Dom chyba dobry, ale Pan bardzo małomówny, musze sprawdzić. Dom z ogrodem, z 5 letnią dziewczynką, aktywny, psy były wcześniej.

PLIIISSSS !

Link to comment
Share on other sites

Pani z Ekostrazy już zrobiła wizytę. Zadzwoniła że jest naprawdę zachwycona tym domem... Piękna okolica, dom, ogród wszystko bezpieczne. Ludzie świadomi, leczyli zwierzaki u weta ktorego zna. 

Państwo maja jeszcze dziś przyjechać do Hani poznać się z Tija i jak będzie ok to  ja zabiorą. Hania musiała mocno swój grafik poprzestawiac bo niestety Państwo uznali że skoro mają tak daleko to trzeba się pod nich podpasowac... 

Mam nadzieję że wizytatorka się nie pomyliła, bo nie miała wątpliwości żadnych co do ludzi...

Dzięki Haniu za pomoc i cierpliowosc

Trzymajmy kciuki... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tija pojechała i znów zmieniła imie na Tina ;)

Jestem wzruszona bo zaiskrzyło między rodzina a sunią w całej mocy :D Pan od razu napisał sms że ona jest cudowna i jak bardzo dziekują :) Hania napisała, że jest pewna, że sunia będzie mieć jak w niebie :) więc zapowiada się wszystko bardzo obiecująco.

Sądze, że Tija jest już od jakiś 30 minut w nowym domu :)

116345276_782512618958095_31204528626381

116796631_292820965300464_16789985589810

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Weszłam na konto a tam znowu takie duże wsparcie od Was :D

  • 20 zł od Ania F. i Piotr P. (fb)
  • 10 zł od mdk8
  • 50 zł od helli
  •  i 30 zł od bakusiowa, ale wpisane dla Rudzika.....to chyba pomyłka, mysle, że miało być dla suniek ? ;)

DZIĘKUJE WAM ŚLICZNIE <3

Czekam na rozliczenie pobytu suniek u Hani w lipcu. Szira wierze, że w ciągu 2 tygodni się przeprowadzi- były niby 4 domy chętne na nią, jeden super domek ale musiałam odrzucić z racji wieku :( :( drugi dom sam zrezygnował, 3ci i 4ty domek teraz sa na wczasach więc czekamy....

Gdy Szirka znajdzie dom to sądze, że dalej będe korzystać z potencjału, póki mnie nie porzucicie ;) zabierzemy sunie jakies z podlasia/ terenu poradyskiego..może jakieś razem upatrzymy, będziemy działac.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z Magdą z Fundacji Jedno Serce Nie Da Rady....wieści są złe i bardzo smutne....Nie moge niestety pisać dokładne, oficjalne informacje będą od Magdy......

W każdym razie Magda płakała, bo standardowo nieszczęścia chodza parami i Państwo od MAMBY (tez czarnej a'la Muskat) po raz trzeci zmienili zdaniem i znowu jednak chcą Mambe oddać...

Ręce opadają do ziemii. Obiecałam, że pomoge, bo co miałam zrobić....:(   Szira juz jest zarezerwowana, będzie mieszkać w Zielonej Górze....więc lada dzień będe znów bez psów...więc, zabiore tą czarna Mambe ;)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

O matko, to bardzo smutne ;( Czym sunia im zawiniła? 

nie wiem..nie potrafie zrozumiec tych ludzi. Juz 3 ci raz zmieniaja zdanie. Dziewczyny były tam na wizycie poadopcyjnej i niczego niepokojącego nie zauwazyły. NIby tym razem chodzi o to, że sunia przeskakuje jakiś prowizoryczny płotem, który Pani jej wygrodziła na terenie ogrodzonej posesji! czyli przeskakuje go i chodzi po całej posesji, a ma nie przeskakiwac. Drugim kłopotem jest to, że chodzi ZA ta Panią. Wtedy jak jest za to ją zaczepia itd a jak jest przed to ucieka przed Panią.....

Nie rozumiem nic z tego. uważam, że pies jest delikatny, na pewno zagubiony i lękliwy a Ci ludzie wcale a wcale nawet go nie lubia.

W poniedziałek zajme sie tematem.

A na szybko wstawiam post jaki dziś rano pokazał się na stronie Fundacji Jedno Serce:

PILNIE szukamy lekarza, który pracuje w Aninie w Narodowym Instytutucie Kardiologii.
PROSIMY Was o pomoc. Pomóżcie nam nawiązać kontakt z osobą która nam pomoże. Liczy się każdy dzień
Jeśli nie możesz nam pomóc, udostępnij ten post - błagamy

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie mam kolejne wpłaty za które z caego serca dziękuje <3

  • 20 zł od sybil
  • 20 zł od Ainana
  • 30 zł od Małgorzta M. (wpisano dla Krokusa)
  • 50 zł od kasi z fb

:)  :)

Szira w sobote juz ostatecznie przeprowadza sie na swoje, jutro ma jeszcze ściągnięcie szwów po sterylce ;) będzie mieszkała w Zielonej Górze, Hanią ja zawiezie od razu zerknie na dom ;)

17tego natomiast przejmuje ex radysianke Mambe z Fundacji Jedno Serce nie da Radys. Mamba przyjedzie do Anecik :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...