Jump to content
Dogomania

Nowe Radysiaczki, dwie sunie , jakie się złapały-- Diunka i Tinka mają juz DOMY <3 Dojechały Tija i Szirka, które też juz mają DOMY :)


Recommended Posts

52 minuty temu, beataczl napisał:

Biedny Muskat...2 dni dzielilo Go od wyrwania z tego pseudo ..teraz to zadnych adopcji dlugo nie bedzie pewnie  :(

nie wiesz czy dalej beda psiaki przyjmowac  wylapywac...tez powinni wstrzymac

Tzn przecież maja umowy z gminami to sądzę że nikt ich z tego nie zwolni. Poza tym jak oni nie przyjmą psów to co się z nimi stanie??? Zostaną na polach łąkach i lasach. Umowy są podpisywanie z gminami na rok. Pamiętajmy też że złożenie zawiadomienia o prawdop popełnienia przestępstwa to nie jest to samo co wyrok.... 

Co do Muskata i dalszego zabierania psów z Radys na DT to niestety nie umiem się wypowiedziec

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, bakusiowa napisał:

Jest filmik na fb. Bielawski mówi, że chcą doprowadzić do likwidacji tego miejsca.

super, oby sie udalo...jest szansa

,ale buduja juz Radysy 2 /na syna/zwietrzyli,,dobry biznes" latwo nie odpuszcza...

sa zdjecia na fejsie

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bakusiowa napisał:

Jest filmik na fb. Bielawski mówi, że chcą doprowadzić do likwidacji tego miejsca.

dziewczyny...od CHCĄ do zrobienia jest bardzo bardzo długa droga....sama likwidacja niczego nie rozwiąże, najpierw trzeba stworzyć alternatywne lepsze miejsce gdzie psy będą mogły trafiać z terenów podległych pod radysy...bo co z tego, że zamkną to schronisko?? to nie rozwiąże problemu bezdomności.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Muskat nie wyjedzie...teraz psy z Radys mogą liczyć już tylko na pomoc PDZ czy MC czy innych tych fundacji interwencyjnych...wolontariuszki, które przez ostatnie 6 lat poświęcały praktycznie każdą swoją chwilę na ratowanie TYSIĘCY psów z tamtąd wydały oficjalnie oświadczenie na swojej stronie facebookowej: Psy Z Radys....

W związku z wczorajszą interwencją w schronisku w Radysach otrzymałyśmy informację, że wszystkie zaplanowane wyjazdy do Radys są odwołane. Wstrzymane są również wszystkie adopcje. Nasza działalność na rzecz Psów z Radys zostaje także zawieszona.
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wspieranie naszych działań, udostępnianie psów i adopcje.

 

Pozostaje wierzyć, że wielkie organizacje poradzą sobie lepiej z tym miejscem, zadbają lepiej o losy tych psów....oby nie skończyło się inaczej...

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, uxmal napisał:

Kurde :( a wiadomo co dzisiaj tam się działo? 

nic nie wiem... Doczytałam tylko u Pani ŚLiwy, że w ciągu najbliższego mniej więcej roku zabiorą wszystkie psy z Radys. Czytałam przed chwilą że gminy są proszone o zabieranie swoich psów...zobaczycie- to się skończy tym, że psy w tych gminach będą zabijane przez myśliwych i wieśniaków, albo będa umierać z głodu, bo już nikt nie będzie przyjmował zgłoszeń...

 

Miałam dziś telefon o Diunke...Pani miała wcześniej pieska, ale był stary, wyszedł sobie i już nie wrócił, poszedł umrzeć gdzieś....Cisnienie mam chyba 200 na 150!

 

Link to comment
Share on other sites

A ja zadzwoniłam do PDZ i opowiedziałam, jak wygląda sytuacja z Muskatem - że miał pecha, że jest zaklepany hotel i jutro miał wyjechać. Pan powiedzial mi, że sytuacja z wstrzymaniem adopcji powinna się zmienić w przyszłym tygodniu. Co do zabranej dokumentacji, to jutro ma być jakaś zmiana. Powiedział tez, że jeżeli schronisko nie wyda pieska w przyszłym tygodniu, to poprosi o MMS ze zdjęciem Muskata, numerem ewidencyjnym i namiarami na kojec i "my go Pani przywieziemy". Może nie wszystko stracone?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Karen116 napisał:

A ja zadzwoniłam do PDZ i opowiedziałam, jak wygląda sytuacja z Muskatem - że miał pecha, że jest zaklepany hotel i jutro miał wyjechać. Pan powiedzial mi, że sytuacja z wstrzymaniem adopcji powinna się zmienić w przyszłym tygodniu. Co do zabranej dokumentacji, to jutro ma być jakaś zmiana. Powiedział tez, że jeżeli schronisko nie wyda pieska w przyszłym tygodniu, to poprosi o MMS ze zdjęciem Muskata, numerem ewidencyjnym i namiarami na kojec i "my go Pani przywieziemy". Może nie wszystko stracone?

Jesteś super! ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Karen116 napisał:

A ja zadzwoniłam do PDZ i opowiedziałam, jak wygląda sytuacja z Muskatem - że miał pecha, że jest zaklepany hotel i jutro miał wyjechać. Pan powiedzial mi, że sytuacja z wstrzymaniem adopcji powinna się zmienić w przyszłym tygodniu. Co do zabranej dokumentacji, to jutro ma być jakaś zmiana. Powiedział tez, że jeżeli schronisko nie wyda pieska w przyszłym tygodniu, to poprosi o MMS ze zdjęciem Muskata, numerem ewidencyjnym i namiarami na kojec i "my go Pani przywieziemy". Może nie wszystko stracone?

czyli masz psa :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tianku napisał:

w jakim sensie ma psa? nie kumam

myślałam, że Karren chce psa dla siebie... ale może źle zrozumiałam.

 

Muskat został przeniesiony do innego kojca dawno temu, dlatego kilka razy nie wyjechał i na jakiś czas zniknął... w którym jest kojcu wiedziały tylko dziewczyny od zdjęć. Działam swoimi kanałami. Dziękuje ślicznie za pomoc, ale poradze sobie

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Tianku napisał:

Ja zrozumialam to tak ze pomogla sie tylko dowiedziec co Muskatem... Bo nic nie bylo wiadomo..

No nie wazne zaraz cos pomieszam bo mam koszmarny dzien :( 

 

 

nadal nic nie jest wiadomo, bo Muskat nie wiadomo w którym jest kojcu  :(....Jeśli pies ma być pod moją opieką to załatwiam sprawy w swoim zakresie tak jak potrafie najlepiej, śledze co sie dzieje, czekam na zdjęcia, wtedy wskaże o którego psa chodzi....

Jeśli Karren chce adoptować przez PDZ to ja nie będę stała na przeszkodzie.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Karen chciała Ci pomóc po informacji, że Muskat nie ma szansy na wyjazd z Radys.

rozumiem...ale prosze też Was o cierpliwość..nie wiadomo na razie na jakich zasadach te psy będą wydawane, ani kiedy....

każdy chce dobrze, ale ja co chwile czytam nowe informacje...chwile temu Pani Śliwa pisała że oni (czyli rozumiem interweniujący) zaopiekują się resztą psów...potem był apel o DT, ale tylko w Fundcjach, Stowarzyszeniach, TOZach...teraz pojawia się informacje, że to GMINY mają psy odebrać i same sie zająć...Tu niby PDZ się zgadza...jeszcze gdzieś czytam że te psy mają być prawdopodobnie dowodem w sprawie...

Jeśli karren chce adoptowac Muskata to może załatwiać sprawy z Panem Grzegorzem....

jesli ja mam zabrać go na hotel to muszę w peni wiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja prawna jego i reszty psów. Dowiem się tego bez pośredników, żeby potem znowu w moim chaotycznym umyśle czegoś nie pomieszać..

Wiem, że zdjęcia wszystkich psów są juz obrabiane, katalogowane...jeszcze troche. Poza Muskatem inne psy tez były w rezerwacji, gotowe do drogi... na pewno będzie sygnał co i jak bo nie tylko ja czekam

Link to comment
Share on other sites

Bakusiowa wpaciła 30 zł dla radysiaczków :) więc chyba mają być tu ? <3 <3 serdecznie dziękuje!!!

Póki co nie wypatrzyłam Muskata na zdjeciach ani filmikach z interwencji..pomaga mi tez koleżanka analizowac te obrazy...jesli ustaliy w którym jest kojcu to już będzie z górki...

Jeśli go nei znajdziemy to i tak jakiemuś biedaczkowi pomożemy...żaden grosz sie nie zmarnuje...

 

aha...kilka dni temu dzwoniła do mnie bardzo bardzo fajna Pani o DIunke. Gadałysmy 40 minut bo Pani bardzo świadoma, ma syna prokuratora który prowadzi liczne sprawy o znęcanie się nad zwierzętami.

Pani chętna na DIunke i to bardzo, ale koniecznie chce sunie po sterylizacji...zobaczymy czy będzie miesiąc czekać...Sama nie chce zrobić tego zabiegu, bo boi się że coś pójdzie nie tak, a ona jeszcze nadal jest w rozpaczy po poprzedniej suni, która ciężko chorowała na nowotwór....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...