Jump to content
Dogomania

2,5 letnia suczka nie je suchej karmy


zielarz5

Recommended Posts

Witam 

Przygarneliśmy ze schroniska 2,5 letnia suczkę , nieznana rasa raczej kundelkowata. Waży 15 kg  ;). 

Kupiliśmy jej karmę którą  poleciła Pani w schronisku i którą podobno tam jadła. Chodzi o Brit Care Lamb and Rice. 
Pierwsze 2 dni jadła ją normalnie i nagle przestała. 
Jak się jej podsunie jakieś przysmaki czy szynkę to wcina. Chodzimy 3 razy dziennie na spacery po 2 km więc raczej nie brak jej ruchu . 
Przed wzięciem ze schroniska podobno była u weterynarza i nie było żadnych zastrzeżeń. Jakieś twarde psie przysmaki wcina , tak jak suszone kabanosy dla psów. 
 

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to żadna reklama , raczej zaniepokojenie świeżo upieczonego właściciela pieseła. Suczka jest u Nas od Wielkiego Piątku . Nie chce od razu jechać do weterynarza a w internecie ( tak sporo czytam i szukam ) są różne opinie , najczeście taka że po prostu grymasi i liczy że dostanie coś innego. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Już tyle czasu minęło, że pewnie problem rozwiązany, ale w razie czego i tak napiszę co uważam :)
Jak długo suczka z wami jest? Na wszelki wypadek i tak zabrałabym ją do weterynarza bo ci współpracujący ze schroniskami często sprawdzają psa tylko pobieżnie.

Dopiero gdy weterynarz potwierdzi, że ze strony zdrowotnej wszystko wygląda w porządku,  to zaczęłabym zastanawiać się nad grymaszeniem. 

Link to comment
Share on other sites

A może po prostu zacząć ją karmić naturalnie czyli mięsem z dodatkiem warzyw i nieco ryżu lub makaronu?

Moje psy też nie jedzą suchej karmy, mam psy baaardzo długo i nigdy ich suchą nie karmiłam i nie karmię. Wychodzi taniej i zdrowiej a psy zadowolone.

Link to comment
Share on other sites

Karmienie psa samym mięsem z dodatkiem warzyw i zbóż jest pierwszym krokiem do dorobienia się u psa niedoborów i problemów zdrowotnych. Jeśli Twoje psy są zdrowe - masz szczęście. Do własnoręcznego przygotowania odpowiedniego posiłku potrzeba wiedzy i doświadczenia! A polecanie takiej diety niedoświadczonym właścicielom jest nieodpowiedzialne.

Link to comment
Share on other sites

Mam psy ponad 53 lata i psy są zdrowe, oczywiście jedzenie było uzupełniane odpowiednio potrzebnymi składnikami. Poza tym miałam ponad 34 lata doskonałego weterynarza, z powołania więc psy były pod kontrolą. Jeżeli wierzysz, że suche karmy są doskonale zbilansowane to wierz, ja w to nie wierzę. Uważam, że świeże jedzenie jest dużo zdrowsze niż przetwarzane, często chemicznie.

Ale każdy robi jak mu wygodniej a czy psu to odpowiada to przeważnie się nie przejmuje.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, jowik napisał:

Karmienie psa samym mięsem z dodatkiem warzyw i zbóż jest pierwszym krokiem do dorobienia się u psa niedoborów i problemów zdrowotnych. Jeśli Twoje psy są zdrowe - masz szczęście. Do własnoręcznego przygotowania odpowiedniego posiłku potrzeba wiedzy i doświadczenia! A polecanie takiej diety niedoświadczonym właścicielom jest nieodpowiedzialne.

Jakoś ci sami ludzie/ właściciele psów potrafią  karmić normalnym jedzeniem siebie, i swoje dzieci.   Jakoś sobie radzą, chociaż ostatnio też niektórzy reklamujący jedzeniowe gotowce dla niemowląt starają się przekonać młode mamy, że są za głupie żeby mogły same przygotować jedzenie dla dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...