Jump to content
Dogomania

Mioty Basenji 2009r


Nirse

Recommended Posts

Nowa karta do zapisania, czekamy

[COLOR=Black][I][B]Mioty : 2009r[/B]

[B]African Elite FCI :[/B]
[B]1.Abotere's ADUNBI & [/B][/I][/COLOR][B][I]I`M EVERYBODY`S DARLING Asiaczek[/I][/B][COLOR=Black][I][B]- 17.05.2009
[/B]
[COLOR=#000000] 1- P - [/COLOR][/I][/COLOR][I][B]BAAKIR African Elite[/B] -r/w
2 -P - [B]BBWADDENE African Elite[/B] - r/w
3- P - [B]BORNANI African Elite[/B] r/w
4- P - [B]BUNDUSTAR African Elite[/B]- r/w
5- P - [B]BOSEDE African Elite[/B] -tri[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A może czas i miejsce by po prostu rekomendowac dobre hodowle. Jako niedawny, bo zeszłoroczny nabywca szczeniaka mam na ten temat własne spostrzeżenia. Dla mnie dobry hodowca to na pewno ten, który robi badania psom w swojej hodowli, korzysta osiągniec nowoczesnej weterynarii. Dzieli się swoją pasją, wiedzą. Służy radą i interesuje się rozwojem, i wychowaniem szczenięcia.
Nie jest nim natomiast ten,
którego wyłącznie interesuje zrobienie zdjęc szczeniakom ze swojej hodowli.
Wiem, że dobrzy hodowcy są i od niedawna mam taki kontakt :)

memsahib

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=Black][I][B]Mioty : 2009r[/B]

[B]African Elite FCI :[/B]
[B]1.Abotere's ADUNBI & [/B][/I][/COLOR][B][I]I`M EVERYBODY`S DARLING Asiaczek[/I][/B][COLOR=Black][I][B]- 17.05.2009
[/B]
[COLOR=#000000] 1- P - [/COLOR][/I][/COLOR][I][B]BAAKIR African Elite[/B] -r/w
2 -P - [B]BBWADDENE African Elite[/B] - r/w
3- P - [B]BORNANI African Elite[/B] r/w
4- P - [B]BUNDUSTAR African Elite[/B]- r/w
5- P - [B]BOSEDE African Elite[/B] -tri[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='memsahib']A może czas i miejsce by po prostu rekomendowac dobre hodowle. Jako niedawny, bo zeszłoroczny nabywca szczeniaka mam na ten temat własne spostrzeżenia. Dla mnie dobry hodowca to na pewno ten, który robi badania psom w swojej hodowli, korzysta osiągniec nowoczesnej weterynarii. Dzieli się swoją pasją, wiedzą. Służy radą i interesuje się rozwojem, i wychowaniem szczenięcia.
Nie jest nim natomiast ten,
którego wyłącznie interesuje zrobienie zdjęc szczeniakom ze swojej hodowli.
Wiem, że dobrzy hodowcy są i od niedawna mam taki kontakt :)

memsahib[/QUOTE]
Też jestem tego zdania.Nie tylko FS ale przede wszystkim tarczyca i niedobór kinazy pirogronianowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Też jestem tego zdania.Nie tylko FS ale przede wszystkim tarczyca i niedobór kinazy pirogronianowej.[/QUOTE]

Zielona, nasza rewolucjonistko .. to oczywiste, że zarówno u mnie jak i w hodowlach Liwang, Loango psy są wolne od tego.

Link to comment
Share on other sites

Dodam, jeszcze że źle rozpoczynasz ...czytając do tej pory Twoje posty odbija się czkawka Twojej mentorki z goła pustej w rasie, a że znam już wszystkie strony hodowli w Polsce i wybrałem odpowiednią to tylko śmiać mi się chce z godnego pożałowań wzorców ...dziewczyno opamiętaj się, może zimy kubeł wody Wam odblokuje te zatkane zwoje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']..dziewczyno opamiętaj się, może zimy kubeł wody Wam odblokuje te zatkane zwoje :)[/QUOTE]
Ja cię kręcę .....dziewczyno.... no nie....
Bardzo mi miło.
Czasami i Ty zdobędziesz się na "gentlemański "gest haha.
Popatrzyłaeś ile razy "Fula"jest w jakim rodowodzie? to ten gen co niesie gen fula black(tak pisze pani Williams ).
Zaczęłam liczyć ....doszłam do 30.No i dałam sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

I kto tu trąbi o badaniu niedoboru kinazy pirogronianowej....??? O chorobie tak strasznie niebezpiecznej, genetycznej, przed którą trzeba się chronić, trzeba badać psy... Jesteś zwykłą hipokrytką, która dudni na wszelkich możliwych wątkach o powyższym niedoborze, a sama nie badasz psów lub badasz psy użyte w hodowli po fakcie.................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black-manor']I kto tu trąbi o badaniu niedoboru kinazy pirogronianowej....??? O chorobie tak strasznie niebezpiecznej, genetycznej, przed którą trzeba się chronić, trzeba badać psy... Jesteś zwykłą hipokrytką, która dudni na wszelkich możliwych wątkach o powyższym niedoborze, a sama [B][COLOR=Red]nie badasz psów[/COLOR][/B] lub badasz psy użyte w hodowli po fakcie.................[/QUOTE]

Ale badam
i nie wciskam kitu,że najważniejsze jest badanie na FS.
Jestem tu od niedawna i jak widzisz szybko się uczę.
I wiem,które psy w polskich hodowlach niosą gen fula black.Mnie to akurat najmniej martwi ale pewnie innych trochę wystraszy.Fajne jest również to,że z połączenia czarnej pary jest prawdopodobieństwo,że też może się urodzić fula black.
[B][COLOR=Red]O tym,że nie badam psów napisała gmk na swojej stronie, nie kontaktując się ze mną ani telefonicznie ani e-mailem.To chyba trochę nie w porządku, umieszczać informację na stronie, nie zapytawszy o nic nawet o moją zgodę.Ja na mojej stronie muszę chyba napisać sprostowanie,że hodowla LOANGO kłamie i umieszcza fałszywe informacje, celowo wprowadzając odwiedzających w błąd.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ah, jednak się wysililam....

[quote name='zielona']Zula ma już przebadaną tarczycę (jest zdrowa), a w trakcie badania jest jeszcze Niedobór Kinazy Pirogronianowej.O wynik się nie martwię bo szczenięta urodziły się z doskonałą wagą i świetnie się chowają.Więc to tylko formalność.Na zachodzie te badania są obowiązkowe.Wahziri też ma zdrową tarczycę a Kinaza się "robi".
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

A umieszczanie jakichkolwiek danych ściągniętych ze stron internetowych hodowli to całkiem inna kwestia, nad którą sam autor powinien się mooocno zastanowić i nieco poczytać różne dopiski odnośnie kopiowania zdjęć i informacji tam zawartych... Zresztą doskonale widać na czyje potrzeby została zrobiona strona "Basenji w Polsce"- na potrzeby "bosa" i jego "piesków"...

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=Green]black-manor[/COLOR][/B] [INDENT][B][COLOR=Green] A co napisałaś kilka godzin temu w galerii swojej hodowli na Dogomanii??? Nie chce mi sie skakać i cytować, ale wyraznie napisałaś, ze zarowno ojciec Twojego miotu jak i matka są dopiero "w trakcie" badań pod kątem niedoboru kinazy pirogronianowej..
.
[COLOR=Black]widzę,że czytasz i oglądasz moje pieski,ładne prawda?[/COLOR]
[/COLOR][/B][/INDENT]
No cóż.. nie widzę w tym nic nagannego.Jeszcze parę lat temu nikt nie robił żadnych badań.W Polsce nie są obowiązkowe.Ale są obowiązkowe w niektórych innych państwach.
Matki szczeniąt,które się urodziły w Polsce chyba nie mają przebadanej kinazy i nie robisz z tego tytułu dramatu.Ja też nie, ale ciągle się uczę i widzę,że to jest właśnie bardzo ważne badanie [B][COLOR=Red]genetyczne[/COLOR]
[/B]
[quote name='black-manor'][B][COLOR=Green]A umieszczanie jakichkolwiek danych ściągniętych ze stron internetowych hodowli to całkiem inna kwestia, nad którą sam autor powinien się mooocno zastanowić i nieco poczytać różne dopiski odnośnie kopiowania zdjęć i informacji tam zawartych... Zresztą doskonale widać na czyje potrzeby została zrobiona strona "Basenji w Polsce"- na potrzeby "bosa" i jego "piesków"..[/COLOR][/B].[/QUOTE]
Zobacz jaka fałszywa jest twoja interpretacja.Nie jesteś oburzona,kiedy moja hodowla figuruje w jakimś spisie bez mojej zgody i jest tam informacja,że nie przeprowadza badań na choroby genetyczne.
Tu bez dopisków wiadomo,że jest to karalne.
Gdybyś naprawdę chciała wiedzieć jakie mam plany co do zdrowotności moich psów to najnormalniej w świecie byś zadzwoniła albo napisała i wtedy byś się dowiedziała.
Jesteś tak zaślepiona,że przestałaś logicznie myśleć , tylko przyjmujesz informację fałszywą za pewnik ,bo podaje Ci ją osoba zaprzyjaźniona.Jak szybko można spaść na boczny tor odsuwając się od prawdy.
Zdjęcie fula black znalazłam w sieci a nie na stronie i wkleiłam w temat basenji dotyczący takiej informacji i dalszego rozmnażania.Mnie się taka maść podoba i w dalszych pokoleniach jak widać nie ma dramatu z umaszczeniem.Dramat to chyba mają niektóre osoby na tym forum.
Fula blacka mamy w Polsce pod dostatkiem.Jest to gen recesywny i długo może się nie ujawnić.Nie pamiętam ale chyba Ypsylon napisała "bomba z opóźnionym zapłonem" - dla Was , bo nie dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, zaglądam, żeby mieć pogląd na jakość polskich basenji i nie przeczę- szczenięta słodkie- jak każde małe basenji. A co z nich wyrośnie- zobaczymy...
A co mnie obchodzi Twoja hodowla....... Rób sobie co chcesz, ale nie szufladkuj mnie ze względu na pochodzenie mojego psa...
Doskonale wiem kto przeprowadza badania. Wiem również kto przeprowadza je świadomie, a kto tylko dlatego, aby szczenieta sprzedać za granicę, za wyższą cenę...
Poza tym o jakości hodowli nie świadczy jedynie zdrowie psów- co z tego, że ktoś staje na rzęsach i robi wszelkie możliwe badania, jeśli kryje byle co, byle czym...
I nie myśl Zielona, że jestem Twoim wrogiem. Są rzeczy, które mi w Tobie nie odpowiadają (na pewno działa to w obie strony) oraz takie, za które Cie szanuje. Więc nie chciałabym, abyś wszystkie moje posty odbierała jako atak ze wzgledu na to, że mam psa z hodowli "Loango", a Ty "trzymasz" z "Asiaczkami". Zresztą... poczytaj, posłuchaj a się zorientujesz w sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black-manor']Tak, zaglądam, żeby mieć pogląd na jakość polskich basenji i nie przeczę- szczenięta słodkie- jak każde małe basenji. A co z nich wyrośnie- zobaczymy...
[COLOR=Olive]A co mnie obchodzi Twoja hodowla....... Rób sobie co chcesz, ale nie szufladkuj mnie ze względu na pochodzenie mojego psa...[/COLOR]
[COLOR=RoyalBlue]Doskonale wiem kto przeprowadza badania. Wiem również kto przeprowadza je świadomie, a kto tylko dlatego, aby szczenieta sprzedać za granicę, za wyższą cenę...[/COLOR]
Poza tym o jakości hodowli nie świadczy jedynie zdrowie psów- co z tego, że ktoś staje na rzęsach i robi wszelkie możliwe badania, [COLOR=DarkOrange]jeśli kryje byle co, byle czym...[/COLOR]
[COLOR=Red]I nie myśl Zielona, że jestem Twoim wrogiem.[/COLOR] [COLOR=Gray]Są rzeczy, które mi w Tobie nie odpowiadają (na pewno działa to w obie strony) oraz takie, za które Cie szanuje. [/COLOR]Więc nie chciałabym, abyś wszystkie moje posty odbierała jako atak ze wzgledu na to, że mam psa z hodowli "Loango", [COLOR=Blue]a Ty "trzymasz" z "Asiaczkami".[/COLOR] [B][COLOR=Black]Zresztą... poczytaj, posłuchaj a się zorientujesz w sytuacji.[/COLOR][/B][/QUOTE]
[COLOR=Olive]Tym bardziej powinno być Ci obojętne,czy ja robię jakieś badania czy nie.
Pochodzenie Twojego pieska w ogóle nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
Interesuje mnie rodowód a nie skąd masz psa.
[COLOR=RoyalBlue]Ja podchodzę do tego inaczej.Poza granicami naszego państwa są kluby basenji.Stawiają sobie pewne zadania.Jednym z takich zadań są określone badania i chcąc z nimi współpracować należy się dostosować.Wchodząc tu na forum o wielu rzeczach nie wiedziałam.Myślałam,że tu jest kopalnia wiedzy.A jest inaczej.Tylko ja jak się czegoś dowiem to się dzielę informacją.
Każdy na własną rękę stara się wzbogacić genetycznie swoją hodowlę bo nie mamy klubu,który umieściłby to w jakichś ramach.
[COLOR=DarkOrange]Byle co,byle czym.To nie tak prosto.Np. pies do jednej suki będzie byle czym a do drugiej to strzał w dziesiątkę.Siedziałam trochę w koniach i muszę Ci powiedzieć,że genetyka do końca życia będzie cię uczyć pokory.Aż dojdziesz do wniosku,że nie ma byle jakich suk ani byle jakich psów.
Można sobie dobierać latami i kojarzyć różne pary a o sukcesie hodowlanym zadecyduje zwykły przypadek,którego nawet nie brałaś pod uwagę.
[COLOR=Red]Gdyby moje założenia takie były to nie wchodziłabym na forum.[/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][COLOR=Gray]To bardzo miłe[/COLOR]
[COLOR=Blue]Na tym forum inaczej się (jeszcze)nie da.Ale mam nadzieję,że się to zmieni.Współpraca z Asią układa mi się doskonale.Trafiły do mnie dwie suki i jestem z tego bardzo zadowolona.
Nie wiem czemu tu się tak dzieje ale w podhalanach spotykamy się wszyscy i nie ma takiej chorej atmosfery.Oceniamy wzajemnie swoje psy i nikt na nikogo się nie obraża.Człowiek zapatrzony w swoje psy nie chce widzieć tego co widzą inni hodowcy.Więc należy rozmawiać.Tak jest na każdym forum ale to przecież nie jest w życiu najważniejsze.Czy nie można się spotkać na wystawie,usiąść sobie przy jednym stole i dobrze się bawić?
[COLOR=Black][B]Wcale mi się to nie podoba.Mam gdzieś niuanse i koneksje.Mnie po prostu szkoda życia na takie głupoty.
Maści nie uznane tak mnie zainteresowały, że jak mi się taka urodzi to muszę sobie zostawić.Szczególnie błękitna.To musi być piękny pies.I nie interesuje mnie, że będzie niehodowlany. Za to jak będę jeździć po wystawach to zawsze będzie mi towarzyszył jako ciekawostka
[/B][/COLOR]
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...