Jump to content
Dogomania

Szczeniak nie chce załatwiać się na dworze


Sulesia

Recommended Posts

Witam . Mam suczkę o imieniu Koko która ma 8 tyg. 

Przez ostatnie 2 tygodnie przechodziła kwarantanne szczepienną i została nauczona załatwiania się na matę 

Teraz po kwarantannie mam problem z nauczeniem jej załatwiania się na dworzu.

gdy tylko wychodzimy na dwór bawi się, dokazuje, jest radosna ale o załatwianiu Nie ma mowy . Kiedy  po godzinie  wracamy do domu nagle po 10 minutach idzie do łazienki gdzie leży mata i tam załatwia swoje potrzeby.

Czasem po pół godziny spacerowania uda się jej zrobić siusiu, ale to tylko jak ja przetrzymam i kiedy mnie prosi nie wracam z nią tylko stoję już w miejscu. 

Wychodzę z nią zawsze po zabawie i zawsze po spaniu. Gdzieś o 7 rano się budzi i budzi nas więc z nią idę ale na dworzu się nie załatwi. 

Wygląda to trochę tak jakby dom był od kupki i siusiu a podwórko od zabawy. 

W dodatku w domu nie ma mowy o przytrzymaniu a na dworzu nawet jakbym była z nią 2 h to nic a nic . 

 

Help !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To jeszcze psie dziecko, trzeba cierpliwości. Miałam to samo ze swoim szczeniakiem - załatwial się w domu a na dworze nie wiedział, że można. Przetrzymaliśmy go parę razy na tyle długo, że nie wytrzymał i musiał załatwić sie na spacerze. Został pochwalony, dostasł smakołyk w nagrodę i poskutkowało. Tylko przez jakiś czas po każdym załatwieniu się prxybiegał po nagrodę ale przynajmniej był skutek.

A takie maleństwo musi częsciej wychodzić bo ma prawo zbyt długo nie wytrzymywać. Ludzkie dziecko też załatwia się w pieluchy nawet do dwóch lat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nauczyłaś szczeniaka siusiać na matę, to siusia na matę. :)

To jeszcze okropny szczyl, najpewniej jeszcze długo będzie lał gdzie popadnie. 8 tygodni szczeniak to jeszcze ma prawo cyckać matkę, co tu mówić o świadomym siusianiu na dworze. Do szóstego miesiąca kształtuje się psu umiejętność trzymania moczu. Przedtem mówienie, że jakoś nad tym szczególnie panuje to tylko... mówienie.

Musisz chodzić, chwalić jak się uda trafić załatwienie na dworze i zachowywać anielską cierpliwość. Dopiero zaczęliście spacerować, wątpliwe że mała czuje się na dworze bardzo pewnie. Trochę oswoi zewnętrzny świat to też zacznie tam częściej załatwiać potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...