Jump to content
Dogomania

Binio, dumny pies w swoim super Domu :) Binio - pies, a ze strachu porusza się jak gąsienica, pełza. Pomóżmy mu. Bez naszej pomocy ten strach go zabije :(


elik

Recommended Posts

Zdolni i dzielni panowie dwaj.

Jakby ktoś obcy słyszał  Binio, mnie i mojego męża, to by pomyślał, że mamy coś z główką. A my po prostu stosujemy się do zaleceń Sowy i co parę sekund powtarzamy DOBRZE.  Z boku musi to brzmieć komicznie :).

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że nie byłaś dziś w Krakowie... w celach szkoleniowych dla pewnej grupy w trójkę odgrywałyśmy scenkę - ja robiłam za zaginioną staruszkę idącą o kiju, bardzo krzykliwie bojącą się psów, jedna znajoma była psem ratowniczym, a druga - przewodnikiem tegoż psa. Chodziło o zademonstrowanie, najpierw na ludziach, do jakiego stopnia należy psu ratowniczemu zobojętnić zachowanie odnalezionego człowieka:-) A potem - omówienie kolejnych etapów takiej pracy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Zdolni i dzielni panowie dwaj.

Jakby ktoś obcy słyszał  Binio, mnie i mojego męża, to by pomyślał, że mamy coś z główką. A my po prostu stosujemy się do zaleceń Sowy i co parę sekund powtarzamy DOBRZE.  Z boku musi to brzmieć komicznie :).

Poker muszę przyznać, że mnie również zmieniła się perspektywa, kiedyś pewnie byłbym po tej drugiej stronie barykady mówiącej następny zwariowany psiarz. Teraz napawa mnie dumą każde poprawnie wykonane polecenie i umiejętność zapanowania (przynajmniej w jakimś zakresie) nad psem. 

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam ostatnio w TV tłumaczkę języka migowego - tłumaczyła teksty piosenek nie-zakazanych. Jak ona fenomenalnie mową ciała, gestami, wyrazem twarzy, całą sobą budziła i budowała emocje! Nawet nie znając języka migowego chciało się być razem z nią.  Nasze psy odbierają nasze emocje tłumaczące słowa. Kochani - jak to jest, że jak ktoś mówi psu co chwilę "nie szczekaj, nie skacz, nie ciągnij" - to nikt z bliźnich nie podejrzewa, że coś z głową ma nie tak. A przecież pies nie rozumie zdań przeczących, może rozumieć samo "nie", jeśli zaraz po "nie" usłyszy co powinien robić, żeby usłyszeć "dobrze". Jak chwalimy psa i cieszymy się, że jesteśmy razem, to bliźni mogą podejrzewać, że mamy żle w głowie... No to chyba o bliźnich świadczy nie najlepiej?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Uroczy,  dobrze że nie wyje jak moja sunia , gdy grałam na skrzypcach. Jak grałam na pianinie, to spała.

Córa gra na pianinie i zawsze jak gra to Binio leży na kanapie obok, jak "gra" syn to Binio nawet nie próbuje zrozumieć tylko zmienia pokój. Zresztą wcale się nie dziwię bo mam podobnie. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dawno nic nie wrzucałem bo niestety wróciły codzienne obowiązki i czasu zdecydowanie mniej, lockdown miał też swoje plusy. Na szczęście w niedzielę udało się trochę odsapnąć i wybrać się na małe grzybobranie. Poniżej relacja z pierwszego wspólnego zbierania grzybów, film jak i samo zbieranie grzybów przydługawy, przynudnawy i bez akcji :). 

Uprzedzając pytanie: tak grzyby są. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pies, który natychmiast podbiega do przewracającego się człowieka, demonstruje pełne zaufanie i chęć kontaktu, brawo Wy!

Z ciekawostek - testy dla psów służbowych w Kanadzie przewidywały taką sytuację - pies był puszczony luzem, przewodnik kładł się na ziemi. Jeśli pies natychmiast nie podbiegał do czlowieka, nie był dopuszczany do wspólnej pracy z tym przewodnikiem. Właśnie dlatego, że nie miał zaufania do przewodnika lub nie wiedział, że człowiek może leżeć  - że zmiana pozycji ciała człowieka w niczym psu nie zagraża. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Sowa napisał:

Pies, który natychmiast podbiega do przewracającego się człowieka, demonstruje pełne zaufanie i chęć kontaktu, brawo Wy!

 

Sowa Twoje komentarze zawsze dodają człowiekowi chęci do dalszej pracy. To takie "dobrze, dobrze" dla nas :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...