Jump to content
Dogomania

Binio, dumny pies w swoim super Domu :) Binio - pies, a ze strachu porusza się jak gąsienica, pełza. Pomóżmy mu. Bez naszej pomocy ten strach go zabije :(


elik

Recommended Posts

2 minuty temu, Isiak napisał:

Nic dodać, nic ująć :))) Nikt by tego lepiej nie napisał :)
Wieści z domu i zdjęcia szczęśliwego psa - bezcenne! 

Dzięki za miłe słowa i za poparcie. Oczywizda lajki wyszli  :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2020 o 11:18, elik napisał:

Trochę inaczej wygląda sytuacja z dzikimi zwierzętami, mieszkamy w miejscu gdzie podczas spacerów spotykamy sarny, zające, bażanty i na szczęście rzadko, ale można trafić na dzika. Oczywistą sytuacją jest mocne zainteresowanie Binia innymi przedstawicielami fauny. W tym momencie mam do Was pytanie, jak nauczyć go ignorowania tych zwierząt abyśmy mogli go spokojnie puszczać luzem. 

Rozmawiałam o Biniu z Sowa, która jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem i znawcą psich zachowań. Przekażę pokrótce treść naszej rozmowy. Binio jest psem młodym i prawdopodobnie nikt go dotychczas niczego nie uczył. Warunkiem nauczenia psa, że nie wolno polować jest nauczenie go podstawowych zachowań, głównie posłuszeństwa. Z uwagi na to, że Benio był psem bezdomnym adoptowanym poprzez dogomanię, Sowa wyraziła gotowość udzielenia kilku bezpłatnych lekcji Biniowi, a także jego Opiekunom  :)  Trzeba byłoby tylko zapewnić Jej transport do Was i z powrotem. Mieszka w Krakowie.  Z całego serca polecam. Sowa jest znanym, cenionym szkoleniowcem, autorką kilku książek o tematyce behawioralnej. Na Jej wykłady przyjeżdżają opiekunowie psów także z poza Krakowa. Ja z głębi serca dziękuję Sowa za tą propozycję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niedawno powstał nowy portal zajmujący się psią tematyką m.in. eliminowaniem złych zachowań.  Można tam zapoznać się z różnymi ciekawymi artykułami m.in. pisze tam również  "nasza"  Sowa.  

https://nosem.pl/

Gorąco polecam wszystkim, którzy mają, a i tym, którzy nie mają również, problemy z psem  :)

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, elik napisał:

Super  :)  W takim razie SMS-em podam namiary na Sowa. Dzwoniąc powołaj się na mnie.

Elik nie ma takiej potrzeby, już jesteśmy z Sowa umówieni. Napisałem wiadomość przez dogomanie. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Binio napisał:

Elik nie ma takiej potrzeby, już jesteśmy z Sowa umówieni. Napisałem wiadomość przez dogomanie. 

To świetnie  :) Przepraszam    66335607_kwiaty2.jpg.0ff75b55cf21c6ad9bf50ad22b9aa63a.jpg

Zajęłam się pakowaniem fantów i zupełnie zapomniałam wysłać SMS-a   1674780962_gifzawstydzony.gif.b5d7028cc0c91c3bbabb5ca16ac0a4e1.gif

Link to comment
Share on other sites

Binio jest bardzo inteligentnym, bardzo wrażliwym zwierzątkiem. I do tego doskonale wie, z której strony chleb jest masłem posmarowany... Uczy się błyskawicznie, więc nauczy się wszystkiego, czego będą oczekiwać Pańciostwo. Może nie zagra na fortepianie Etiudy rewolucyjnej, ale tego ja też nie potrafię...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Sowa napisał:

Binio jest bardzo inteligentnym, bardzo wrażliwym zwierzątkiem. I do tego doskonale wie, z której strony chleb jest masłem posmarowany... Uczy się błyskawicznie, więc nauczy się wszystkiego, czego będą oczekiwać Pańciostwo. Może nie zagra na fortepianie Etiudy rewolucyjnej, ale tego ja też nie potrafię...

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz za cenne uwagi i prezentację. Mieliśmy świadomość, że wiemy mało ale, że aż tak.... :) całe szczęście, że Binio inteligentny i ratował sytuację :). Teraz szybka korekta naszych zachowań, nawyków i bierzemy się do ciężkiej pracy. Jak już będą pierwsze efekty to obiecuję, że umieszczę filmik z lekcji. Wcześniej Binio się uczył z synem teraz syn może się uczyć z Biniem. Dobra koniec tego pisania w necie teraz trzeba zabrać się za lekturę pozostawioną przez Sowę.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nie widziałam jeszcze żadnego psa wyszkolonego w taki sposób. Być może to dla kogoś jest dobre, tak jak dobre jest np dla kogoś pracującego już na śladach skorzystanie z poradnika Górnego, być może są ludzie nie wymagający korekty na bieżąco. Moim zdaniem potrzebna jest teoria przed rozpoczęciem zajęć praktycznych, potem jednemu starczy jedna lekcja praktyczna, innemu pięć, jeszcze komuś wystarczy obserwacja psa pracującego pod czyim kierunkiem i bezustanne analizowanie własnych zachowań. Są ludzie genialni uzdolnieni muzycznie, ale nie ma ich zbyt wielu. Można korespondencyjnie poznać historię muzyki, zapisu nutowego, ale TYLKO korespondencyjna nauka gry na skrzypcach to coś, czego nie ogarniam wyobraźnią.   

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Binio napisał:

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz za cenne uwagi i prezentację. Mieliśmy świadomość, że wiemy mało ale, że aż tak.... :) całe szczęście, że Binio inteligentny i ratował sytuację :). Teraz szybka korekta naszych zachowań, nawyków i bierzemy się do ciężkiej pracy. Jak już będą pierwsze efekty to obiecuję, że umieszczę filmik z lekcji. Wcześniej Binio się uczył z synem teraz syn może się uczyć z Biniem. Dobra koniec tego pisania w necie teraz trzeba zabrać się za lekturę pozostawioną przez Sowę.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy. 

Pisz, pisz, bo cudownie się czyta.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, jeśli chodzi o szkolenie i postępy w nauce to Binio pod nadzorem mojego syna ma do perfekcji opanowaną komendę "zabawa". Polecenie jest wydawane rano i tak zabawa trwa przez cały dzień, czasami nawet i bez polecenia. I jak to pewnie bywa w większości domów szkolenie spadło na mnie i moją żonę. Codziennie rano przez 30 minut przed wyjściem do pracy ćwiczymy polecenia, podczas spaceru mamy już spore osiągnięcia, Binio siada kiedy ja staje, przechodzimy wzdłuż większości płotów z ujadającym psami praktycznie bez większego zainteresowania, gorzej jest gdy brama jest otwarta i małe ujadające wybiegnie na ulicę, wtedy niestety Binio wyrywa się. Na podwórku ćwiczymy siad, pozostanie na miejscu i przybiegnięcie na polecenie. Wychodzi nam to coraz lepiej, kilka razy udało się wręcz idealnie z obejściem i siadem przy lewej nodze. 

Literatura polecona przez Sowa jest bardzo przydatna, mnie osobiście bardziej podeszła pozycja przeznaczona dla syna. Ja tak lubię po prostu jak w instrukcji: zrób to, zrób tak, nie rób tego. Facet jestem lubię zero-jedynkowo. 

Filmik z szkolenia jak obiecałem umieszczę tylko muszę go najpierw nagrać. Może w niedzielę jak będę miał wolne od pracy. I jak jeszcze poćwiczymy żeby Sowę nie bolały oczy jak zobaczy co wyczyniamy :) Dzisiaj na osłodę kilka zdjęć. 

IMG-20200709-WA0000.jpg

IMG-20200709-WA0002.jpg

IMG-20200709-WA0003.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dlatego trudniej szkoli się psice...Psy są prostsze w szkoleniu - czy jak ktoś woli rzetelniejsze - niemal zawsze odpowiedzą "tak,tak, nie, nie". A każda suczeńka niemal zawsze powie "albo tak, albo nie..." 

O motywacji jest dokladniej w pozycji nie dla syna. To ten następny etap do sukcesów. 

Zdjęcia świetne!

 

PS tylko takich kursantów chciałoby się mieć! Binio zmienił wyraz twarzy, jest pewniejszy siebie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na pierwszej fotce Binio jest skupiony i bardzo pewny siebie. Na drugiej - jakby pytał - "czy to o to chodziło?". Na ostatniej - w szkoleniu nie ma cienia przymusu, jest zainteresowanie "co będziemy robić", ogon do góry i znosi się obawa przed nietypową pozycją ciała człowieka. To ważne dla Binia -  stopniowo przestanie bać się także innych ludzi poruszających się nietypowo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No i świetnie - jedna uwaga: kończ na sukcesie, za przedostatnim razem na pierwszym filmiku przy przychodzeniu do nogi już był sukces. W zabawie zaaportował wspaniale, pora na prezentacje/zajęcia z aportowania, i nagradzania szukaniem, na takich samych zasadach (ach, te nietuczące ciastka!!!),  co Ty na to?  Oczywiście macie osobne hasła na przywołanie z siadem przed człowiekiem i przywołanie od razu do nogi?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Sowa napisał:

No i świetnie - jedna uwaga: kończ na sukcesie, za przedostatnim razem na pierwszym filmiku przy przychodzeniu do nogi już był sukces. W zabawie zaaportował wspaniale, pora na prezentacje/zajęcia z aportowania, i nagradzania szukaniem, na takich samych zasadach (ach, te nietuczące ciastka!!!),  co Ty na to?  Oczywiście macie osobne hasła na przywołanie z siadem przed człowiekiem i przywołanie od razu do nogi?

Sowa ja jestem jak najbardziej zainteresowany. Sam nie sądziłem, że tak załapię bakcyla, ale przy takim pojętnym uczniu to i nauka sprawia tylko przyjemność :) 

Pozwolę sobie skontaktować się telefonicznie na początku przyszłego tygodnia, ten weekend będzie trochę na wariackich papierach u nas. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...