Jump to content
Dogomania

Dyskopatia u suczki - brak czucia głębokiego, niedowład tylnych łap proszę o pomoc !


Kinga -Yoko

Recommended Posts

Witam,

jestem właścicielem psa rasy Shar pei. Suczka ma 8 lat. 19.03 zaczęły się u niej problemy z chodzeniem - tylne łapki dosyć mocno się chwialy. Chodziła i podnosiła się sama, jednak były problemy przy szybszym poruszaniu się.  22.03 byliśmy u doktora w Poznaniu, który wykonał Rtg i zalecił leżenie psa i unikania skakania, bawienia się itp. Wstępna diagnoza - dyskopatia. Nastepnego dnia było już trochę gorzej z poruszaniem się dlatego 25.03. Udaliśmy się do Zgierza do kliniki gdzie stwierdzono problem w odcinku Th13-L1 Podano jej steryd i zrobiono rehabilitacje laserem i magnetroniciem. 27.03  przestała kontrolować mocz - załatwiała się pod siebie, 31.03 zaczęły się problemy z chodzeniem .. zaczela mieć niedowład nóg -jeszcze jak ją prowadzilismy z podtrzymaniem tylnich łapek to coś tam przebierała nimi ... jednak od około tygodnia - może tydzień i dwa dni nie chodzi i nie robi stolca- tzn. Robi ale pod siebie. W środę 06.04 miała wykonany tomograf, który stwierdza ze problem jest właśnie w odcinku Th13-L1 - w opisie dostałam ze lekka przepuklina krążka miedzykregowego- ewentualny zawał rdzenia kręgowego. Do tego w opisie jest napisane, ze nie wyklucza się wypadnięcia dysku, ponieważ nie jest to widoczne na tomografie. Dodam tylko, ze od 25.03 co jakieś 2-3 dni suczka ma wykonywaną rehabilitację laserem i magnetroniciem. Lekarz stwierdził  ze nie ma czucia głębokiego - ale koło zadka dzisiaj odczuwała jak ja dotykał - kłuł. Do tego jak sie wypróżnia to podnosi ogon do góry lekko. Niestety zwieracz jest otwarty już teraz cały czas - odkąd zrobili jej narkozę potrzebną do tomografu. 

Lekarz niezbyt dużo powiedział czy da się ja wyleczyć - a przynajmniej doprowadzić do momentu gdzie będzie kontrolować wypróżnienie się i oddawanie moczu.

W związku z dużą ilością pozytywnych bardzo komentarzy odnośnie dr Sekuła zadzwoniłam dzisiaj do niego chcą udać się na rehabilitacje . Niestety otrzymałam informację, że pies traci mięśnie po 2 tyg jak nie chodzi i do tego kal oddaje bezwładnie w związku z czym on jej już nie pomoże i mam uśpić psa ...

jest to dla mnie straszna informacja i nie wiem co mam o tym już wszystkim myśleć, co dalej robić ... Bardzo proszę o poradę / pomoc. Czy ktoś miał podobną sytuację? Dużo widzę komentarzy o powrocie psa do zdrowia przez pomoc dr Sekuli mimo bezwładu nóg i niekontrolowaniu wydalania kału. Mi doktor odmówił pomocy twierdząc ze już nic nie zrobi.....

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Kinga -Yoko napisał:

Mi doktor odmówił pomocy twierdząc ze już nic nie zrobi.

to jakiej od nas oczekujesz pomocy....wpółczuję Ci bardzo.wiem,że zrobiłabyś wszystko...Spróbuj skontaktować się z dr.Janickim w Warszawie,lub dr Bissenikiem (też w Warszawie), - popros o opinię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...