Jump to content
Dogomania

Szczeniak +- 3 miesiące - proszę o pomoc


Kasiek85

Recommended Posts

Witajcie,

wczoraj dostałam małego szczeniaka (sunia) do domu tymczasowego. Jedeno z 3 psich dzieci (jeden podono został zagryziony wczoraj przez innego psa, drugi trafił do innego domu tymczasowego). Szczeniaki są bardzo mocno niedożywione.  Sunia dwa razy zwymiotowała jakimiś dziwnymi rzeczami -  trawa/siano? Jest osowiała, pije tylko wodę, i głównie leży na posłaniu. Wczoraj psiaki zostały odrobaczone. Trochę się martwię jej stanem, szczególnie, że jest już strasznie chudziutka. Proszę o porady o to jak najlepiej odżywić takiego malucha? Czy martwić się już o jej stan zdrowotny, czy jeszcze poczekać (dodam, że jej brat również wymiotował podobnymi rzeczami)? Dodam, że jest u nas od wczoraj, więc wiem że również stres tutaj pewnie odgrywa dużą rolę.

Naczytałam się również o parowirozie psów i nie powiem, że trochę się zaczełam stresować...

Dziękuję z góry za wszelkie podopiedzi i wskazówki!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Psiaki dostały 2i raz surowicę i kroplówkę. Piesek, którym się opiekuję ma się troszkę lepiej, chociaż nadal nie jadła dzisiaj. Ale za to chciała cały czas się przytulać i być blisko mnie. Drugi dzieciak, jej brat, niestety dzisiaj dostał drugą diagnozę - żółtaczka. Jest własnie po przetoczeniu krwi, wymaga tlenu. Dzisiaj oba psiaki jadą do szpitala zakaźnego w Bobrowniku. Będę dawać znać co się z maleństwami dzieje. Proszę, trzymajcie mocno za nie kciuki! 

Leczenie będzie dosyć kosztowne. Zatem jakbyście mogli wesprzeć fundację choćby złotówką to byłoby super. 

"PIES NA ZAKRĘCIE"
Skrzydło FUNDACJI AZYLU POD PSIM ANIOŁEM
ul. Kosodrzewiny 7/9 04-979 Warszawa
30 1020 1042 0000 8702 0253 5086
tytułem "psie sierotki"
dla przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW IBAN: PL30 1020 1042 0000 8702 0253 5086

92660748_2894356560644421_7604890946538307584_o.jpg

93053091_2894356757311068_6116782063778529280_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Współczuję ci bardzo, wiem, co znaczy szczeniak z parwo :( 

Może uda się wlać do pyszczka trochę zmiksowanego: ugotowany kawalątek kurczaka+płatki ryżowe+odrobina siemienia lnianego+kawałeczek  marchewki, taka rzadka płynna masa. Po pół łyżeczki chociaż co godzinę

Link to comment
Share on other sites

Dostałam jakiś proszek do rozrobienia z wodą. Podawałam jej tą mixturę przez strzykawkę, ale niestety prawie za każdym razem wymiotowała wszystko. Dostałam właśnie update, że wczoraj dotarły do szpitala. Mam nadzieję, że tam pomogą maluchom! 

Bardzo dziękuję za przepis. Mam nadzieję, że już się nie przyda :) Trzeba myśleć pozytywnie. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...