Jump to content
Dogomania

Lilka (teraz Laki), wystraszone maleństwo z azylu już w DS.


Recommended Posts

Pani napisała:

Lilka domaga się pieszczot, głaskanie za uszami bardzo ją relaksuje. Na podwórku robi postępy. Każde wyjście to krok dalej. Po domu porusza się coraz swobodniej. Wita wracajacą do domu Panią merdaniem ogonkiem. Podchodzi na zawołanie, chętnie przesiaduje na kolanach. Radzi sobie naprawdę nieźle.

Link to comment
Share on other sites

Lilka robi postępy, coraz częściej opuszcza kocyk, wskakuje na łóżko, przesiaduje z Panią w kuchni. Załatwia się częściej niż u mnie, niestety, w domu. Teraz Pani odczula ją na hałasy, te domowe i zewnętrzne. Już wielu strachów pozbyła się, ale jeszcze sporo zostało.

Po konsultacji z wetem Pani postanowiła nie pozbywać się antystresantów. Ale zamieniła je na Stresnal.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Marysia R. napisał:

Mazowszanko, jesteś super! :)

Dzięki :)

13 godzin temu, Poker napisał:

Lepiej iść cios za ciosem , bo jak się wypadnie z rytmu , to klops. Zbyt długa przerwa odzwyczaja od tymczasownaia.

Powiedziałabym, że rozleniwia.

Link to comment
Share on other sites

Mam nowe wieści od Pani.

Lilka wychodzi na dwór bez smyczy. Czasami zrobi kupę, ale woli jednak w domu. I siedzieć i załatwiać się. Przyzwyczaja się do starszej wnuczki, na początku było szczekanie i warczenie. Teraz jest już lepiej, ale jak ja widzi to pokazuje ząbki. Na widok męża też robiła się wycofana, ale widać u niej duże postępy.

Widać, że Pani ma z Lilką zupełnie inne problemy niż ja. Trauma z przeszłości przełożyła się u nich na zupełnie inne leki.

Link to comment
Share on other sites

Pani przyznała, że Lilka w samochodzie ze strachu złapała ją za rękę. Pani nie odpuściła i cały czas ją głaskała. Była przerażona i myślała jak poradzi sobie w domu. Spokój to podstawa.

A w domu wieczorem usiadła przy Lilce, dała jej z ręki smakołyk i nie patrząc na nią skuliła się i głową zaczęła się do niej przytulać, co w języku psów oznacza jakby się wąchały. Za chwilę  zrobiła to samo, głowa przy nosie, a ręka delikatnie na grzbiecie. To był wstęp do masażu relaksującego na filmiku powyżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
13 godzin temu, konfirm31 napisał:

Super, sunieczka :) 

Może wynieść taki zasikany podkład przed dom, na trawkę, gdzie ma sikać. Może załapie. I oczywiście, chwalić i nagradzać, jak tam na dworze nasiusia. 

 

13 godzin temu, konfirm31 napisał:

 

 

 

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Albo wynosić stopniowo, tzn. przesuwać coraz bliżej drzwi wyjściowych. I nagradzać.

Dzięki :) Przekażę Pani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...