Jump to content
Dogomania

Pies chce chodzic tylko z babcią na dwór.

Recommended Posts

Witam od ponad roku mamy z psem taki problem. To suczka wujka , mieszkaja z nami juz od 4 lat, w domu mieszka jeszcze babcia (mama wujka) ja i moi rodzice.

Jednak z racji tego ze wujek chodzi do pracy babcia od zawsze wychodzi z psem a wujek tylko wieczorem, kiedys normalnie kiedy mialam czas czy ktos inny to babcie wyręczałam itd a odkad rok temu chodził za mną i naszymi psem na spacerze jakis maly pies co nas obskakiwal ( duzo mniejszy wielkosci latlerka ale skoczny)musialam psa naszego wziac na rece i zaniesc do domu ( a ona nie daje sie podnosic i nie lubi ) od tamtej pory nie chce wychodzic ze mna na dwor i ani razu nie wyszła to juz ponad rok, myslalam ze to trauma bo ja wtedy podnioslam i tak sobie kojarzy mnie? jednak problem dotyczy tez innych osob z domu ktore chca czasem z nia wyjsc, niestety babcia jest starsza a pies nie daje wyboru i babcia musi caly czas z nim chodzic bo nikt nie moze jej pomoc bo pies ucieka, nie da sie zapiac na smycz ani zejsc z klatki na dwór. Nawet wyniesienei kiedys nie pomoglo bo nei chciala sie ruszyc spod klatki. Nie ma do nikogo urazu kazdy dobrze ja traktuje i chce sie bawic normalnie itd jedynie problem dotyczy spaceru, w tej chwili nawet z wujkiem ( czyli jej panem) tez czasem mam focha i nie chce isc. Kazdy ja wola i chce isc to nie i koniec, babcia sie ubiera i pies od razu chce isc na dwór!