Jump to content
Dogomania

Problemy ze stawami


Mateusz1988

Recommended Posts

Mam z moim psiakiem problem z którym nie potrafimy sobie poradzić, weterynarz stwierdził wrzody po podawanych lekach przeciwzapalnych m.in ex pain i melobax, które mu pomagały bardzo. Przepisał ulgastran syrop na wrzody którego mój 13 letni labradorowy mieszaniec :-) nie chce pić ze strzykawki. Tabletki na wrzody szukałem i podobno nie do dostania. Wcześniej przez wrzody miał biegunkę z krwią. Teraz już nie ma ale wrzody na USG dalej są.. na stawy dostaje Gabapentyne i pyralginę trzy razy dziennie teraz dołączony olejek cbd 10% oraz synoquin efa które ma niby pomoc po trzech miesiącach jak organizm się przesyci. Ręce mi już opadają i brak mi sił bo z początku było nawet i lepiej a teraz ciężko mu podnosić tylną część ciała z pozycji leżącej, na spacerze na dworze jak już się rozchodzi to krokiem starszego psa podąża ale strasznie strzela i tak jakby przeskakuje mu w tylnych stawach biodrowych. Po schodach też już ciężko, trzy razy podchodzi do nich i się cofa a na środku schodów łapy mu się rozjeżdżają. Co dziwne ma olbrzymi apetyt nie wiem czym to jest spowodowane, ciągle by coś jadł. Dzisiejszej nocy nie dawał nam spać tylko podwarkiwał i tak jakby piszczał ale nie cienkim i przeraźliwym głosem tylko takim 2 sekundowym skomleniem jakby o coś prosił. Nie wiem czy to ciągle wykorzystywanie żeby dostać jedzenie czy to przez ból, brak mi już sił ale go kocham i on się męczy a ja razem z nim. Proszę na kierujcie trochę mnie co mógłbym jeszcze zrobić i co sądzicie o jego zachowaniu? Dziękuję za dotrwanie do konca. 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Sowa napisał:

Pozwól mu odejść bez dalszych cierpień. Bądź przy nim do końca.

Spodziewałem się innej odpowiedzi, :( przykro mi bo wielu ludzi pisze, że chore stawy to nie wyrok śmierci i żeby się nie poddawać. Czyli sądzisz, że te budzenie nocne domowników to przez ból? I ten apetyt? 

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Mateusz1988 napisał:

Spodziewałem się innej odpowiedzi, :( przykro mi bo wielu ludzi pisze, że chore stawy to nie wyrok śmierci i żeby się nie poddawać. Czyli sądzisz, że te budzenie nocne domowników to przez ból? I ten apetyt? 

Tak...pies cierpi.Dostaje bardzo agresywne leki np/bólowe,które pewnością na jakiś czas wygasiły dolegliwości kostne,ale zaostrzyły chorobe wrzodową...Teraz bolą go stawy (co wynika z Twojego opisu) i na dodatek cierpi z powodu bólu żołądka...Rokowanie nie jest dobre,pies się nacierpi i najpewniej odejdzie z powodu masywnego krwawienia z przewodu pokarmowego.

Nie chcesz tego,...on też nie.Senior miał na pewno dobre życie,kochałes go z wzajemnością,jesteś mu winien uwolnienie od cierpienia.

Nie pozwól mu cierpieć!

Tyle możesz zrobić....I uwierz mi - serce mi pęka pisząc powyższe,ale......tak sądzę i tak zrobiłabym na Twoim miejscu.Ogromnie mi przykro.....

 

p.s - edytuję wpis,żeby dpisać,że nie widzę absolutnie żadnych wskazań do stosowania Gabapetntyny,ten lek nie usmierza ani bólu kości,ani dolegliwości żołądkowych....

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Mateusz1988 napisał:

Co masz na myśli pisząc bardzo agresywne leki tzn. które dokładnie? 

Nie mogę odpowiedzieć Ci na to pytanie,bo nie możesz zacząć żonglować lekami sam,bez konsultacji z wetem...Pies musi być zaopatrzony p/bólowo,ale w przypadku choroby wrzodowej to jest bardzo trudne wyzwanie.Mateusz...pogadaj z wetem,nie przysparzaj Przyjacielowi cierpienia...na ból żołądka praktycznie pomaga jedynie wyleczenie go,a weci nie praktykują tej metody w przeciwieństwie do lekarzy medycyny.Objawy do któregoś momentu można łagodzić,póżniej się już nie da.U Twojego psa dolegliwości żołądkowe są ceną za jakiś czas przeżyty bez bólu stawów....

O jakiej "tabletce na wrzody" piszesz? O jaki lek chodzi??

Poczytałam i przypomniałam sobie Twoje poprzednie posty...Psina miał juz krwawienie z przewodu,pisałeś o smolistych kupach...

To samo nie przechodzi...Napiszę ponownie to samo:

bardzo mi przykro,że nie mam dla Ciebie innych wiadomości...

Link to comment
Share on other sites

Venter tabletki na wrzody. Sam nie żongluje tabletkami a napewno nie na podstawie info z neta, zawsze jest konsultacja z wetem. Więc proszę napisz które są agresywne chce poprostu wiedzieć na przyszłość. Smolista kupa była tylko raz po tym jak zlizywał sobie krew z naderwanego pazura

23 minuty temu, bou napisał:

na ból żołądka praktycznie pomaga jedynie wyleczenie go,a weci nie praktykują tej metody w przeciwieństwie do lekarzy medycyny.Objawy do któregoś momentu można łagodzić

Nie rozumiem? Masz na myśli że weci nie chcą wyleczyć wrzodów? Tylko to przeciągają? Czy poprostu u psa nie da się ich wyleczyć? 

 

23 minuty temu, bou napisał:

To samo nie przechodzi...

Co masz na myśli? wrzody przecież są do wyleczenia w dzisiejszych czasach. Już od jakiegoś czasu myślę że kiedyś będę musiał mu ulżyć w cierpieniu i z całym szacunkiem ale po jednej nocy w której popiskiwał nie chcę go usypiać mówiąc wprost 

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Mateusz1988 napisał:

Nie rozumiem? Masz na myśli że weci nie chcą wyleczyć wrzodów? Tylko to przeciągają? Czy poprostu u psa nie da się ich wyleczyć? 

Trzeba ustalić pochodzenie choroby wrzodowej - wrzód trawienny można okiełznać,wrzód o podłożu nowotworowym - gorzej.Pies miał gastroskopię?Jakieś jeszcze badanie poza usg?

Poza tym...."ludzkie leki" są dla ludzi,zwierzęta leczy się lekami weterynaryjnymi.Pyralgina jest lekiem dla ludzi,

żadnemu pacjentowi nie podałabym Pyralginy doustnie 3 razy dziennie...

Mateusz - to wszystko ode mnie,przykro mi,nie mogę więcej pomóc (albo i zaszkodzić,skoro zrozumiałes,że sugeruję eutanazję psa po jeden nocy podczas której skomlał z bólu...)

Venter to lek trudnodostępny,ale wejdz na stronę KtoMaLek i zobaczysz,ze jest np.w Radomiu.Jeśli nie masz dostępu do tego preparatu,

możesz kupić bez recepty lek zobojętniający kwas żołądkowy.Jest sporo tego typu leków,spytaj weta,który z leków,które podajesz psu jest lekiem zobojętniającym kwas żołądkowy..(?)

 

To tyle ode mnie,juz definitywnie,wszelkie wątpliwośći przedyskutuj z weterynarzem.Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wrzody pojawiły się po jednym z tych leków o których pisałem na samym początku na stawy (Melobax). Gastroskopię ma mieć robioną za tydzień tak mówił wet. Ale teraz przez sytuacje nie wiem co będzie dalej i to mnie dobija. Nie chciałem nikogo urazić ale jeśli Cię uraziłem przepraszam i dziekuję, jutro skonsultuję się z lekarzem wet. 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, bou napisał:

możesz kupić bez recepty lek zobojętniający kwas żołądkowy.Jest sporo tego typu leków,spytaj weta,który z leków,które podajesz psu jest lekiem zobojętniającym kwas żołądkowy..(?)

Dostawał ale Pani wet mówiła że teraz odstawiamy na pewien czas bo za długo nie można podawać żeby żołądek się nie przyzwyczaił. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...