Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

Jeszcze o "dobrze", cytuję

"Co oznacza sygnał „dobrze”? Nie tylko zapowiedź nagrody (uwaga: nagrody nieregularnej i odsuniętej w czasie), ale także przywołanie najlepszych psich emocji. Aby wdrukować w pamięć szczeniaka sygnał zapowiadający nagrodę, nazywam słowem lub sygnalizuję gestem każde akceptowane zachowanie, spontaniczne czy sprowokowane. I potwierdzam sygnałem „dobrze”. A więc siad, dobrze, idziemy, dobrze, zabawa, dobrze, śpij, dobrze - znaczenie słowa „dobrze” tłumaczę okazjonalnie podawanym smakołykiem.

Drugie, emocjonalne znaczenie słowa „dobrze” utrwalam powtarzając ten sygnał gdy szczenię jest szczęśliwe - przy pełnej misce, w zabawie z opiekunem lub zaprzyjaźnionym psem, podczas najbardziej radosnych biegów w domu i na spacerze. Nie muszę dodawać realnej nagrody – skojarzenie słowa „dobrze” z najlepszymi psimi emocjami ułatwi w przyszłości nie tylko potwierdzenie zachowania, ale i zaakceptowanie nowej sytuacji."

Poker, masz poradnik 'Zwykły niezwykły przyjaciel" ? To zajrzyj jeszcze na str. 30.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, jankamałpa napisał:

Bo pies z głową w dól to wcale nie takie proste ćwiczenie :)

E tam. W życiu nie robiłam, więc nogi lekko sztywne i piętami mi parę centymetrów brakuje, ale poza tym luz  :D  przy okazji zrobiłam kilka pompek, to mi lepiej wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

Fajna tematyka się rozwinęła.

Moja przyjaciółka , utalentowana w wielu sportach , robiła tzw. krzesełko. Zaginała tym wielu zadzierających nos facetów. Bardzo się przejmuje , bo teraz już nie jest w stanie zrobić ani jednego.  Powiedziałam  jej , że ja się nie przejmuję , bo nigdy nie potrafiłam zrobić:) Najbardziej z ruchu lubię bezruch , a z dźwięków i ciszę. :)

Sowo, przejęłam się Twoimi radami i od poprzedniego postu DOBRZE padło z moich ust ze 30 razy.

Niestety poradnika 'Zwykły niezwykły przyjaciel" nie mam. Trzeba będzie zakupić.

Tycia ma ok 14 .miesięcy.

uxmalku, 3 psy +sillikonowa saszetka na smaczki!!! nie dam rady. Mogę coś w kieszeni mieć.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Poker napisał:

od poprzedniego postu DOBRZE padło z moich ust ze 30 razy.

Świetnie, a ile razy po "dobrze" był minismakol? Bo ona  dopiero uczy się, co znaczy słowo "dobrze".

8 minut temu, Poker napisał:

Najbardziej z ruchu lubię bezruch , a z dźwięków i ciszę. :)

Ruch może być, byle nie pod górę, po równym to jeszcze ujdzie, ale z dźwięków cisza jest najpiękniejsza,  popieram.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze nie za każdym razem było poparte smakolem , bo stosowałam w obu opisanych sytuacjach. Poza tym ja od dawna do niej tak mówię, gdy ją chwalę. i jeszcze mówię kochana.

Ruch po równym może być. Chciałabym jeszcze pojeździć na rowerze.

Próbowałam sama tańczyć Zumbę , ale zabrakło mi samozaparcia. W przyszłym roku przyjedzie z Kanady ta moja przyjaciółka, to się weźmiemy za siebie.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Poker napisał:

Próbowałam sama tańczyć Zumbę , ale zabrakło mi samozaparcia. W przyszłym roku przyjedzie z Kanady ta moja przyjaciółka, to się weźmiemy za siebie.

Oj Pokerku, ależ się będzie działo :)))))

Mizianka dla maleńtaski :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

... Próbowałam sama tańczyć Zumbę , ale zabrakło mi samozaparcia. W przyszłym roku przyjedzie z Kanady ta moja przyjaciółka, to się weźmiemy za siebie.

W Zumbie jest dużo podskoków - obciążenie stawów. Trzeba je przygotować. Taniec polecam :) np. salsa suelta. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

W Zumbie jest dużo podskoków - obciążenie stawów. Trzeba je przygotować. Taniec polecam :) np. salsa suelta. 

Oglądałam sporo filmów z Zumbą i są wersje dla starszych osób bez podskoków.  Popatrzę na salsa suelta.  Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Poker napisał:

Z naszym Dolarkiem bardzo źle. Nastąpiło gwałtowne pogorszenie. Liczymy się z tym, że trzeba się z nim pożegnać na dniach, a może szybciej.

Ojej, trzymajcie się. W te upały staruszkom bardzo ciężko, nasza Zulka też ma kolejny kryzys, boimy się, że serce nie wytrzyma. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dolarek ma serce w porządku , ale z głową coraz gorzej.  Dziś 3 razy go kąpaliśmy, bo leżał w siuśkach. Rano zjadł z ręki , teraz mowy nie ma. Pić też nie chce, napoiłam go strzykawką. Próbuje wstać i wtedy się kręci w prawo albo w lewo. zwija się dosłownie  w koło i pada.  Dziwnie popiskuje , mimo że dostał lek przeciwbólowy. Zobaczymy co będzie rano . Jak nie będzie poprawy , to pożegnamy go.

Link to comment
Share on other sites

O 10. 45  Dolarek pobiegł za Tęczowy Most. Usnął spokojnie w naszych ramionach.  Żył 17, 5 lat.

Żegnaj mój kochany, cudowny przyjacielu. Dałeś nam przez 13,5 lat wiele radości , wierności i miłości.

324995542_Dolarek12014.jpg.fa3fb89a22ec1d7c2c7bc8bc05875550.jpg

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...