Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ale tu życzeń , a ja nie zaglądałam. Niegrzeczna jestem. Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę zdrówka wszystkim futrzakom i ich ludziom.

Może kogoś interesuje jeszcze los Tycjany.

Byłam z nią u okulisty. Niestety czeka  ją operacja powiek obu oczek . Dolna powieka zawija się w stronę gałki ocznej i z tego powodu są niedrożna kanaliki łzowe + drażnią szczątkowe rzęsy. Koszt to drobne 1200 zł.

Spytałam się czy przy okazji można będzie ja wykastrować. Jest to możliwe  z czego się bardzo cieszę  , bo nie chcę fundować jej tyle razy narkozy. Kolejne pewnie z 300- 400 zł. Chyba kredyt wezmę na tę parówę :)

A Tyćka ma mnóstwo przezwisk : Krokiet, Serdelek, Parówa, Chomiczek , Króliś, Kluska i Klussien ( po niemiecku).

Sunia jest okropnie żarłoczna, musimy jej bardzo pilnować z jedzeniem.

Nadal warczy na pańcia i szczeka od progu jak idzie z nim na spacer. Ale co ciekawe , robi to tylko w dzień. W nocy cisza na dworze.

Ostatnio Kulka chyba poczuła się większa, bo zaczęła polować na Chomika. Czasem muszę ja pogonić.

Raz na kilka dni zdarzają się jej wpadki z siusianiem w domu.  No i  to szczekanie , gdy ktoś przyjdzie. Szczek ma tak donośny, że bębenki pękają. Pół biedy w domu , ale co będzie jak za jakiś czas przeprowadzimy się do bloku? Strach się bać

Śpiąca królewna na podusi 40x40 cm

376242353_Tycia(1).JPG.954b9c4a7da3380c6b516b5f86495804.JPG

Kulka - myśliwa

785550526_Tycia(5).JPG.8bcde0aa187ddb12621b00194bed7ab7.JPG

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Tyśka) napisał:

Tycia pięknie by pasowała do Mimi jaguskowej, z zachowania są siostrami :D

Mimo wszystko, jest śliczna i nie dziwię się, że wiele jej wybaczacie ;) Trzymam kciuki za operację.

Tysiu, piękną urodą by pasowały , ale charakterem nie bardzo. Tyćka nikomu nie pokazuje zębów, z wszystkimi naszymi psami w zgodzie. Łączy je szczek.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Poker napisał:

Tysiu, piękną urodą by pasowały , ale charakterem nie bardzo. Tyćka nikomu nie pokazuje zębów, z wszystkimi naszymi psami w zgodzie. Łączy je szczek.

Jeszcze tego by brakowało, żeby z psami się nie dogadywała:D ale szczekanie, strachy na spacerach... to tak, to miałam na myśli.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2021 o 00:29, Poker napisał:

Ale tu życzeń , a ja nie zaglądałam. Niegrzeczna jestem. Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę zdrówka wszystkim futrzakom i ich ludziom.

Może kogoś interesuje jeszcze los Tycjany.

Byłam z nią u okulisty. Niestety czeka  ją operacja powiek obu oczek . Dolna powieka zawija się w stronę gałki ocznej i z tego powodu są niedrożna kanaliki łzowe + drażnią szczątkowe rzęsy. Koszt to drobne 1200 zł.

Spytałam się czy przy okazji można będzie ja wykastrować. Jest to możliwe  z czego się bardzo cieszę  , bo nie chcę fundować jej tyle razy narkozy. Kolejne pewnie z 300- 400 zł. Chyba kredyt wezmę na tę parówę :)

A Tyćka ma mnóstwo przezwisk : Krokiet, Serdelek, Parówa, Chomiczek , Króliś, Kluska i Klussien ( po niemiecku).

Sunia jest okropnie żarłoczna, musimy jej bardzo pilnować z jedzeniem.

Nadal warczy na pańcia i szczeka od progu jak idzie z nim na spacer. Ale co ciekawe , robi to tylko w dzień. W nocy cisza na dworze.

Ostatnio Kulka chyba poczuła się większa, bo zaczęła polować na Chomika. Czasem muszę ja pogonić.

Raz na kilka dni zdarzają się jej wpadki z siusianiem w domu.  No i  to szczekanie , gdy ktoś przyjdzie. Szczek ma tak donośny, że bębenki pękają. Pół biedy w domu , ale co będzie jak za jakiś czas przeprowadzimy się do bloku? Strach się bać

Śpiąca królewna na podusi 40x40 cm

376242353_Tycia(1).JPG.954b9c4a7da3380c6b516b5f86495804.JPG

Kulka - myśliwa

785550526_Tycia(5).JPG.8bcde0aa187ddb12621b00194bed7ab7.JPG

A resztę gromadki gdzie wcięło? :))

 

Też mam taką rozszczekaną maUpę w domu ;)

Nie wystarczy jej obszczekać gościa. Gdy siedzimy przy kawie to obserwacja cały czas a przy większym ruchu a broń Boże gestykulacji rękoma to larum podnosi jak diabli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tycjana vel Krokiet/ Serdelek/Parówa  w środę ma zabieg na powiekach i sterylkę.

Była na USG serduszka i miała badania krwi. Jest zdrowa. Ale i tak zawsze jest obawa.

Mam nadzieję, że w lecznicy będą mieć na jej wielką łepetynkę odpowiedni abażur, bo fartuszek to za mało przy pociętych powiekach.

Drogie są te nasze zwierzaczki dosłownie i w przenośni. Ale miłość jest bezcenna.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oj drogie :)

Tyćkowy szczek to przynajmniej normalny psi szczek. Mój Tobi piszczy. Ludzie podskakują ja razem z nimi. 

Nie mogę go oduczyć. Piszczy I już. A kiedy nie piszczy to boję się że jakiś chory.

Ten pisk już wszedł chyba w kanon bloku bo czasami sasiedzi pytają czy Tobi żyje bo tak cicho. :D 

Link to comment
Share on other sites

Tyciunię odebrałam o 17.30 .Potem miałam pracę i dlatego dopiero teraz piszę. Chomiczek zniósł zabiegi bardzo dobrze.

Na brzusiu 3 rozpuszczane szewki. Oczka wyglądają okrutnie, ogolone dookoła, łzawiące i opuchnięte powieki.

Abażur  ma nosić 2 tygodni i wtedy kontrola.

Panie mówiły , że Tycia jest bardzo delikatna i starały się tak ją traktować.

Jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy. Pracują w niej stosunkowo młode lekarki , ale widać , że mają spore doświadczenie i dużą wrażliwość. Są bardzo dobrze zorganizowane. Ludzi masa.

I jeszcze jeden plus, że mam do nich ok. 5 minut jazdy.

Za całość zapłaciłam 1290 zł ,mniej niż się zapowiadało.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Ja nie pamiętam i nie mogę znaleźć, co jej było z oczkami? Czemu operacja powiek?

Miała niedrożne kanaliki łzowe i bardzo ją to męczyło + częste zapalenie spojówek.

4 minuty temu, Tola napisał:

Biduleczka malusia, ściskam Was obie, trzymajcie się!

No biduleczka. kropię jej oczki 4 x dziennie . Nauczyła się, że za każdym razem dostaje smaczki, więc po zakropieniu pędzi pod pojemnik z nimi i czeka na nagrodę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Poker napisał:

Miała niedrożne kanaliki łzowe i bardzo ją to męczyło + częste zapalenie spojówek.

No biduleczka. kropię jej oczki 4 x dziennie . Nauczyła się, że za każdym razem dostaje smaczki, więc po zakropieniu pędzi pod pojemnik z nimi i czeka na nagrodę.

Malusia mądralka. Już chyba wszystko naprawione i będzie spokój.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Miała niedrożne kanaliki łzowe i bardzo ją to męczyło + częste zapalenie spojówek.

U takiej Tyciuńki to kanaliczuńki raczej. Niech się wszystko dobrze goi. 

Duśka też ma oczy pod specjalnym nadzorem. Krople nawilżające to codzienność prawie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...