Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

O tej malutkiej suczce z zamojskiego schroniska wiem niewiele - została znaleziona na Starym Mieście w Zamościu, błąkała się podobno ze złamaną łapinką:(

Ktoś zlitował się na małą, zawiadomił schronisko i tak dowiedzieliśmy się o istnieniu Tyci. 

A ponieważ  w piątek pojawiła się szansa na   transport  do Wrocławia dla psa z naszych stron (od Dora 1020 ), więc od razu z Jo37, Bogusik i Anulą pomyślałyśmy , że może uda się  zmienić życie kolejnym zamojskim bezdomniakom, bo z Wrocławia do hoteliku szafirki w Nowej Soli to już tylko chwila drogi.

Z powodu koronawirusa schronisko jest zamknięte;  dzięki otrzymanym zdjęciom udało się jakoś to wszystko dograć, umówić i tak jutro raniutko, jak wszystko pójdzie dobrze, malutka Tycia wraz z 8 innymi zwierzakami  wyruszy po nowe życie.

Czy rzeczywiście jest taka maleńka jak wydaje się na tym jedynym zdjęciu,  jaki ma charakter, w jakim jest wieku - odpowiedź na te i inne pytania będziemy znali prawdopodobnie dopiero jutro wieczorem.

 

Teraz Tycia bardzo ciepło zaprasza do siebie na wątek i prosi o odwiedziny, bo na pewno przyda się jej każdy ciepły wpis,  każde ciepłe słowo i każdy ludzki przyjaciel.

A jak ktoś zechciałby wspomóc nas bazarkiem, to będziemy obie bardzo wdzięczne.

 

Tycia zamieszka w hoteliku szafirki w Nowej Soli.

Czeka ją jeszcze sterylizacja, bo ze względu na złamaną łapkę, nie było jak tego zrobić w schronisku, a szkoda, aby czekała na zabieg w zimnym boksie.

 

SAVE_20200330_094549.jpg

Link to comment
Share on other sites

Formy pomocy Tyci:

Nesiowata - 20 zł serduchooo7.gif

p. Marzena L. - 80 zł (adopcja wirtualna IV, ) serduchooo7.gif

FB

p. Elżbieta Sz. Zamość 30 zł serduchooo7.gif

p. Monika M. Warszawa 100 zł (forum Kompostownik)  serduchooo7.gif

p. Aleksandra O. Warszawa 500 zł serduchooo7.gif

p. Ewa M.Zamość 5O zł serduchooo7.gif

p. Monika G. Zamość - 50 zł serduchooo7.gif

bakusiowa (z bazarku transportowego na dogo) - 122 zł  serduchooo7.gif

p. Patrycja M. Chmielno (forum Kompostownik) 50 zł serduchooo7.gif

p. Anna K. Zamość 50 zł serduchooo7.gif

p. Katarzyna S. Gdańsk 50 zł serduchooo7.gif

 

Anula i Bogusik - opłata za pobyt w hoteliku (za IV) -  170 zł serduchooo7.gif

 

Bazarki:

Bazarek Havanki  serduchooo7.gifBAZAREK

Bazarek b-b serduchooo7.gif Bazarek

 

Wpis Hani  po wizycie u ortopedy: Tycia ma  złamane 2 kości - promieniową i łokciową, złamanie jest krótkie skośne. Opatrunek,który miała wcześniej nic nie dał, ponieważ nic się nie zrosło. W obrębie złamania jest cisza metaboliczna, czyli nic się tam nie dzieje, oprócz tego, że oczywiście powoli narasta tkanka łączna, a mięśnie się obkurczają. Potrzebna jest operacja, która złoży kości przy pomocy śrub i płytki tytanowej (implantu). Płytka umieszczona w obrębie zespolenia będzie odbierać cały napór, całą aktywność łapy w przyszłości. Wet nie jest w stanie zagwarantować, ani ocenić ile lat wytrzyma ta płytka, ale twierdzi, że tytanowa jest najbardziej trwała. Problemem Tyci jest to, że jest miniaturowa, kości są malutkie, a to zawsze utrudnia. Na jej korzyść działa to, że jest młoda. Kości będą się zespalać w granicach 3-6 miesięcy i tyle będzie musiała być w gipsie. Co 4-6 tygodni potrzebna będzie wizyta kontrolna, na której robione rtg będzie pokazywać w jakim stanie jest łapa. Koszt operacji w gabinecie, w którym byłam to 2000 - 2500 zł. Ortopeda powiedział, że można też spróbować w poradniach akademickich, tam zazwyczaj jest taniej, ale obawia się, że jakość materiałów jest niższa. Otrzymałam płytę z dzisiejszymi zdjęciami.  Jeżeli łapka nie zostanie zoperowana, to będzie nadal tak wisieć i Tycia nie będzie jej używać :(

 

Jakby ktoś chciał wspomóc malutką Tycię -

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

 z dopiskiem "dla Tyci"

Link to comment
Share on other sites

01.04. 20120 Tycia opuściła zamojskie schronisko i zamieszkała w hoteliku u szafirki w Nowej Soli

18.04. na czas operacji i czas pooperacyjny Tycia pojechała do Poker do Wrocławia

19. 04. odbyła się operacja łapki u dr. Bieżyńskiego we Wrocławiu

 

Tycia w hoteliku u szafirki

received_254208158935414.jpg

received_899406523823207.jpg

Tycia u Poker

1165904915_Tycia(3).JPG.681eb2d963c2ca79550eb00a95fcb27c.JPG

1750772645_Tycia(10).JPG.99bb27a5064840c2d487253e3819b5d8.JPG

20200425_143003.jpg.cd685b8da42ac8964984f0108c77a373.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jutro do szafirki wraz z Tycią jedzie szczeniak Malika (pod opiekę Anuli i Bogusik) i jakiś nieduży piesek (pod opiekę Jo37).

 

cd.  Formy pomocy Tyci:

p. Janina P. Bełżyce - 50 zł serduchooo7.gif

bazarek b-b -  75 zł serduchooo7.gif

bazarek Havanka  - 2695 zł serduchooo7.gif

 

 

Wydatki:

pierwsza wizyta u ortopedy w Zielonej Górze - 170 zł

hotelowanie kwiecień,  odpchlenie, odrobaczenie, szczepienie - 224 zł

operacja we Wrocławiu - 1500 zł

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Havanka napisał:

Chociaż z Tyci taki mikrusek, odnalazłam ją i  bardzo się cieszę, że rysuje się przed nią lepsza przyszłość. Szczęśliwej drogi kruszynko ! Znajdziemy ci domek jak z bajki !

Koniecznie,domek bajkowy musi być najlepszy na świecie dla biedactwa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Gabi79 napisał:

Jaka cudowna, maleńka czekoladka.

O właśnie,cudna Czekoladka.

30 minut temu, Jaaga napisał:

Widziałam malutką na profilu schroniska i byłam pewna, że zgłosi się po nią właściciel. Taka słodziaczka mała. Oby wszystko było dobrze z łapką i udało się pojechać do hoteliku.

 

Musi się udać.Trzymamy kciuki mocno i czekamy na informacje.

Link to comment
Share on other sites

Tycia jedzie taniec-emotikon-ruchomy-obrazek-0009.gif

 

Piotr wyjechał  już ze schroniska, zabrał 4 psiaki - Malikę, Tycię, pieska i jeszcze jedną suczkę, która była przygotowana na wyjazd, gdyby Tycia nie mogła wyjechać. 

Pomyślałyśmy, ze nie może tam zostać w sytuacji, gdy jedną łapka była już w aucie...

Na pokładzie jest już Rex, kocio z Izbicy i kocio ze Szczebrzeszyna.

Jeszcze dwa koty do zabrania i już będzie z górki...

Kciuki nadal potrzebne, wyjazd trudny - i dla kierowcy i dla zwierzaków.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Anula napisał:

I ja zgłaszam swoją obecność aby nacieszyć oczy Tycią.Jest cudna i nietuzinkowa.Ogromnie się cieszę,że otrzymała pomoc,to jak dla mnie jest wielką radością a szczególnie w tym czasie.

Witaj Anulko, bardzo się cieszę ze jesteś z Tycią i z nami:)

Jesteście  z Bogusia bardzo bliskie zamojskim bezdomniakomserduchooo7.gif

18 godzin temu, Havanka napisał:

Chociaż z Tyci taki mikrusek, odnalazłam ją i  bardzo się cieszę, że rysuje się przed nią lepsza przyszłość. Szczęśliwej drogi kruszynko ! Znajdziemy ci domek jak z bajki !

O tak Eluś, nie może być inaczej, domek tylko jak z bajki:)

Bardzo się ciesze, ze jesteś, w szukaniu domków z bajki jesteś niezastąpiona serduchooo7.gif

 

17 godzin temu, Bogusik napisał:

Ja również przybyłam na wątek  Tyci i bardzo się cieszę,że jutro malutka opuści  schron :) Jest naprawdę bardzo urokliwa i tak jak napisała Anula o nietuzinkowej urodzie :)

Bogusiu, i Ciebie nie moze zabraknąć u zamojskiej suni, zostań z nami, bardzo się cieszęserduchooo7.gif

17 godzin temu, Figunia napisał:

I ja sie ciesze, ze przed Tyciunia juz tylko dobre zycie.

Juz Ja po prostu widze na tapczanie czy fotelu lezaca "kolami do gory" i domagajaca sie glaskow. I oczka juz beda radosne, nie tak jak teraz, pelne niemego wyrzutu i bolu.

Figuniu kochana,  Tycia będzie teraz pod najlepszą opieką i niczego jej nie zabraknie, wynagrodzimy jej ten ból, którego musiała doznać.

Bardzo się cieszę, ze będziesz tutaj z Tyciąserduchooo7.gif

17 godzin temu, Nesiowata napisał:

Witam ślicznego maluszka - szczęśliwej drogi i szybkiego powrotu do "normalności".

Witaj Nesiowata, bardzo się cieszę, że Tycia będziesz u Tyciserduchooo7.gif

17 godzin temu, Gabi79 napisał:

Jaka cudowna, maleńka czekoladka.

Gabi, TY wiesz najlepiej, ile taki radości moze dać szkrabik :)

 Zostań u Tyci, bardzo się cieszęserduchooo7.gif

16 godzin temu, Baltimoore napisał:

Trzymam mocne kciuki za Tyciunię malutką :))

Witaj Baltimoore, przy takim wsparciu wszystko się uda, bardzo się cieszę, ze zajrzałaśserduchooo7.gif

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Widziałam malutką na profilu schroniska i byłam pewna, że zgłosi się po nią właściciel. Taka słodziaczka mała. Oby wszystko było dobrze z łapką i udało się pojechać do hoteliku.

 

Jaaga, cieszę się ze jesteś, tez jestes bardzo bliska zamojskim psiakomserduchooo7.gif

Link to comment
Share on other sites

Tycia jest rzeczywiście tycia. Piotrek powiedział, że jest mniejsza od naszej cziłałki Kropki, która przewija się na zdjęciach. Tycia dostała antybiotyk do podawania, aby łapka zagoiła się do końca. Pieski zagoszczą w hoteliku około północy, więc jutro na spokojnie wszystkiego się dowiemy. Na razie na pokładzie cisza, tylko kotki dają o sobie znać.

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, szafirka napisał:

Tycia jest rzeczywiście tycia. Piotrek powiedział, że jest mniejsza od naszej cziłałki Kropki, która przewija się na zdjęciach. Tycia dostała antybiotyk do podawania, aby łapka zagoiła się do końca. Pieski zagoszczą w hoteliku około północy, więc jutro na spokojnie wszystkiego się dowiemy. Na razie na pokładzie cisza, tylko kotki dają o sobie znać.

Poczekamy cierpliwie na wiadomości i zdjęcia, chociaż brak tych ostatnich bardzo doskwiera...

Najważniejsze, aby Piotr dotarł szczęśliwie do domu!

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Poczekamy cierpliwie na wiadomości i zdjęcia, chociaż brak tych ostatnich bardzo doskwiera...

Najważniejsze, aby Piotr dotarł szczęśliwie do domu!

Tak,aby teraz Piotrek sobie poradził a na pewno ma ciężko bo musi rozwieźć kotki i psiaki.Niech się mu szczęści bo to naprawdę wielki wyczyn z jego strony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...