Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

Tycia była dzisiaj bardzo grzeczna i cierpliwa. Ma złamane 2 kości - promieniową i łokciową, złamanie jest krótkie skośne. Opatrunek,który miała wcześniej nic nie dał, ponieważ nic się nie zrosło. W obrębie złamania jest cisza metaboliczna, czyli nic się tam nie dzieje, oprócz tego, że oczywiście powoli narasta tkanka łączna, a mięśnie się obkurczają. Potrzebna jest operacja, która złoży kości przy pomocy śrub i płytki tytanowej (implantu). Płytka umieszczona w obrębie zespolenia będzie odbierać cały napór, całą aktywność łapy w przyszłości. Wet nie jest w stanie zagwarantować, ani ocenić ile lat wytrzyma ta płytka, ale twierdzi, że tytanowa jest najbardziej trwała. Problemem Tyci jest to, że jest miniaturowa, kości są malutkie, a to zawsze utrudnia. Na jej korzyść działa to, że jest młoda. Kości będą się zespalać w granicach 3-6 miesięcy i tyle będzie musiała być w gipsie. Co 4-6 tygodni potrzebna będzie wizyta kontrolna, na której robione rtg będzie pokazywać w jakim stanie jest łapa. Koszt operacji w gabinecie, w którym byłam to 2000 - 2500 zł. Ortopeda powiedział, że można też spróbować w poradniach akademickich, tam zazwyczaj jest taniej, ale obawia się, że jakość materiałów jest niższa. Otrzymałam płytę z dzisiejszymi zdjęciami.  Jeżeli łapka nie zostanie zoperowana, to będzie nadal tak wisieć i Tycia nie będzie jej używać :(

Link to comment
Share on other sites

Każdy spodziewał się,że łapka będzie do korekty ale na pewno nie aż takiej :( Koszt operacji bardzo wysoki ale jeżeli ma przywrócić Tyci możliwość poruszania się i to bez bólu to chyba jednak nie ma na co czekać...Ja na pewno dorzucę się do kosztów i sądzę,że wiele osób zrobi tak samo.Przecież nie zostawimy Tyci i Toli  bez pomocy...

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Musimy maleńkiej pomóc,musi biegać na wszystkich łapkach,nie zakładam innej opcji.Koszt jest spory operacji ale nie ma wyjścia.

Najważniejsze,że Tycia jest pod bardzo dobrą opieką,Hania opiekowała się kiedyś rudą sunią - Selmą z drutowaną łapką i dała sobie radę.

Może ktoś pamięta Selmę.

https://www.dogomania.com/forum/topic/146304-selma-ze-zdrutowaną-kością-udową-już-w-swoim-domku/

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Dusia-Duszka napisał:

Ja się też dołożę. Deklaruję 100,-. Proszę o przypomnienie na pw, jak zacznie się zbieranie. 

Kochana nasza Dusia-Duszka jak zawsze na pomocowym stanowisku :)Ja również dorzucę 100zł więc mamy na dobry początek 200zł :)

Kochani,każda złotówka na wagę złota i będzie stokroć cenniejsza, jeżeli przeznaczycie ją na pomoc dla Tyc :) Pamiętajmy,że grosz do grosza już nie raz zdziałał tu na dogo cuda! :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też dorzucę 100 zł na operację. Malutka musi odzyskać sprawność.

Cyganka ( nie lubię takich imion, to tak jakby psa nazwać Polak albo Francuz) operacje kosztowały 7000 zł , więc  2500zł też sie uzbiera.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Ja też dorzucę 100 zł na operację. Malutka musi odzyskać sprawność.

Cyganka ( nie lubię takich imion, to tak jakby psa nazwać Polak albo Francuz) operacje kosztowały 7000 zł , więc  2500zł też sie uzbiera.

Rozmawiałam dzisiaj z Martą i naprawdę wiadomości o stanie Tyci i związanych z tym kosztami ją podłamało.Jak jutro tu zajrzy,to na pewno każda deklaracja pomocy podniesie ją na duchu :) Wierzę,że tak jak i w przypadku Cyganka, też się uda zebrać na operację łapki Tyci, a przynajmniej  jakąś jej część.

Mamy już 300zł! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...