Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

Poker, są takie rozciągliwe, ażurowe tutki, które weci (przynajmniej u mnie) zakładają na łapkę zamiast bandaża. Czegoś w tym rodzaju używałam do opatrywania guza (nie mojego). To przepuszcza powietrze, a trzyma gazik, czy co tam trzeba. Mam jeszcze, zaraz pstryknę zdjęcie.

Link to comment
Share on other sites

Po zdjęciu gipsu nie miała opuchniętej łapki. Dopiero po lizaniu spuchła.

rozi , dzięki za radę . Wiem o co Ci chodzi, ale u nas nie wchodzi to w grę. Ja nie mogę niczego  ciasnego naciągać na łapkę , bo będzie ją bolało podczas nakładania.

Obejrzę rano łapinkę i w razie niepokoju będę dzwonić do doktora. Szczerze mówiąc jestem zdegustowana , że pani dr nie zabezpieczyła jej łapinki . Przecież sama mówiła o lizaniu. Za tydzień ma być ocena jak Tycia używa łapinki .Jak ona ma jej używać swobodnie przy ranach i opatrunku ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Baltimoore napisał:

Cholewcia :((

Dobrze że Tycia w rękach fachowca bo wetka się nie popisała :((

I jeszcze nie wiadomo czy się zrasta :((

Biedne maleństwo :((

Może by zadzwonić dzisiaj do dr Biegańskiego?

Rozmawiałam z Poker pobiegła teraz do apteki, potem da znać,  jak coś będzie nie tak, będzie dzwonić do dr B.

Miejmy nadzieje, ze dzisiaj łapinka wygląda lepiej:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pobiegłam do apteki ,ale była jeszcze zamknięta. na szczęście znalazłam w domu zapasy bandaży i innych rzeczy potrzebnych Tycince.

Mąż tym razem podłożył na kolana 2 grube ręczniki , na szczęście nie były potrzebne. Tycia w pierwszym momencie szarpnęła się , ale potem leżała spokojnie i wszystko mogłam zrobić. 

Rozcięłam opatrunki  i bardzo się ucieszyłam , bo łapka wygląda znacznie lepiej iż wczoraj. Maść homeopatyczna zadziałała. Stópka jest jeszcze obrzękła i rany oczywiście niezagojone , ale już nie sączy się krew. Nic z rany nie wystaje i to jest najważniejsze. Być może koniec gwoździa jest w stópce i ona to czuje.

Nie sprawia wrażenia , jakby ją coś bolało, bo ładnie zjadła, nie drży. Spała z nami całą noc przytulona raz do mnie , raz do męża. Oboje czuwaliśmy , żeby nie lizała. Ona jest kochana , bo sama nie zeskakuje z łóżka , ani z kanapy.

Jak niosę ja na rękach to daj mi kilka razy buzi.

Zaraz uszyję jej ze 2 woreczki na łapeczkę , bo muszę zmieniać po wyjściu na ogródek.

Stópka sprawia wrażenie mocno obrzękłej w stosunku do zdrowej , bo jest chuda w nadgarstku i są zaniki mięśni.

Zaraz wkleję zdjęcia.

777828764_Tycia(3).JPG.b04097a87e4fef6e21f3f3159dfa3fc1.JPG

433304739_Tycia(3).JPG.276c6a66b5ac5e91c0ddebf4b9acc93a.JPG

1286420602_Tycia(5).JPG.a3cd9ef7b2b09c5a49d9c47d27af0f22.JPG

168346953_Tycia(6).JPG.6f6fb71c325665a669e0892ea0cc7560.JPG

A to kocie szeleczki , które jej kupiłam .Musze doszyć pasek na mostku.

282523801_Tycia(2).JPG.df1e4d89ce793024ee899b3ba684e7ee.JPG

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fajne wdzianko, tyle  że Tycia musi mieć zasłoniętą stópkę. Śpioszki musiałaby mieć bardzo szeroki krok jak rozstaw łapek.

Uszyłam jej 2 woreczki , może coś wet wykombinuje w co wątpię.

Pewnie dostanie antybiotyk.

 

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy. Doktor stwierdził , że Tycia  albo nie miała czucia w tym palcu i dlatego zaczęła gryźć albo z powodu obrzęku , który po operacji i zdjęciu gipsu jest czymś normalnym. Krążenie w całej łapce jest zachowane.

W najgorszym przypadku być może trzeba będzie palec amputować , ale to jest  wielkie  MOŻE.  Gwóźdź nie przechodzi przez nadgarstek , więc nie ma szans , żeby wylazł na stópce.

Podobał mu się woreczek , który uszyłam. W razie gdyby się dobierała do łapci , mam założyć kołnierz czego sobie u niej nie wyobrażam nie mówiąc o tym skąd  go wziąć  na taką maliznę.

Tycia tym razem nie sfajdała się . Po powrocie ładnie zjadła kolację, chrupki i indyka. Nawet nie warknęła na Sunię , gdy ta podeszła do miski w trakcie kolacji Tyćki.

 

  • Like 8
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Malutka czuje się coraz bezpieczniej,  pewniej, jest coraz lepiej. Jeszcze żeby z łapusią szło do przodu i nie było problemów. Spokojnej nocy Wam życzę, oby poranek przyniósł same dobre wieści. 

Link to comment
Share on other sites

jak tak czytam to co piszesz o Tyci to przypomina mi się wszystko co przeszłam z Tusią... łapka Tusi zrastała się chyba ponad pół roku a potem w końcu drut pękł, ale nóżka działała prawie bez zarzutu; na końcówkę opatrunku zakładałam zatyczkę od dezodorantu, bo Tusia "ciuchała" i przecierała wszystkie woreczki przy chodzeniu; śmiesznie tą zatyczką stukała po asfalcie, ale skutek był dobry; końcówka łapeczki też nam puchła ale to przez zbyt ciasno założony opatrunek; stosuj okłady z aloesu; można kupić w aptece zel aloesowy 98 procent, bez żadnych dodatków; działa cuda;  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...