Jump to content
Dogomania

Stało się to, o czym wszyscy marzyli - 3 kg TYCIA ZAMIESZKAŁA U POKER:)Złamana łapka, porzucenie, ulica, schronisko - to wszystko jest już tylko złym wspomnieniem.


Tola

Recommended Posts

Jak tylko łapka będzie zdrowa,  trzeba będzie uczyć Tycinkę, że ludzie - nawet 2-letnie - nie są straszne... Tycia ma za sobą jakieś koszmarne doświadczenia; nauka będzie wymagała świętej cierpliwości, oswajania po milimetrze z wszystkim, czego może się bać. Ale jaka satysfakcja potem! 

Znajoma (doskonała) trenerka przez kilka miesięcy rehabilitowała udręczonego, bitego pekińczyka. Trzeba było go przyzwyczajać do ruchu ręki - że ta ręka nie skrzywdzi - zaczynając od przyzwyczajania do ruchu jednym palcem... Po kilku miesiącach radosny fruwał przez powietrze i prosił o zabawę razem. 

Z Tycinką będzie łatwiej na szczęście.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kula zareagowałaby identycznie, może z wyjątkiem popuszczania, choć nie wiem. Jest u mnie dziesięć lat, nadal boi się gwałtownych ruchów (również moich), hałasu, dzieci. Niektóre mikrusy takie są, te maleńkie. Nie potrafią ocenić zagrożenia, odskakują na bezpieczną odległość przy byle czym.

Link to comment
Share on other sites

Tycia bała się 2,5 letniej wnusi , która jest jak perszing. Spokojniejszej 4. latki i 10. latka nie boi się tak bardzo. Wnukowi nawet daje się pogłaskać.

O ja naiwna , miałam nadzieję , że ta malizna nie da rady wskoczyć na nasze łóżko , które jest wysokie jak krzesło.  A tu mąż mnie woła i  prosi , żebym spokojnie zajrzała do sypialni .

I oto co widzę:

925454176_tycia(3).JPG.cb937f230813d0ec9b196a6e4f642b58.JPG

królewna mało , że wskoczyła do łóżka , to jeszcze uwiła sobie gniazdko na mojej poduszce.

Bałam się , że ze strachu będzie chciała zeskoczyć albo  posiusia się na poduszkę . Na szczęście leżała spokojnie tak ,że nawet zdjęcia zrobiłam. Kota tez przylazła z zazdrości

1673122906_tycia(6).JPG.feeead771a82e238573e0b2db5a9e5bc.JPG

 

Pomalutku zdjęłam ją . Będziemy musieli zamykać sypialnię. Teraz leży na kanapie , ale mam ją na oku i zdejmę.

I dziś jest święto , bo ciut wcześniej niż pisała Sowa, Tycia podeszłą do mnie z merdającym ogonkiem i domagała się pieszczot. Jak przestawałam, to podsuwała się do mnie i podstawiała do miziania.

Słodka z niej dziewczyneczka.

  • Like 5
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do malusiej cudnej Tycieńki, głaski zostawiam.

Ona faktycznie nawet przy kocie wygląda jak okruszek.

To pierwszy zamojski psiak, którego nie widziałam przed wyjazdem ze schroniska, trudno  mi wyobrazić sobie, jak jest malutka.

Link to comment
Share on other sites

Tycia jest naprawdę malutka. Widziałam jeszcze mniejsze dorosłe psy rasowe, ale razy światowej widzę pierwszy raz .

Sunia drepcze za mną krok w krok chociaż nie do końca jeszcze ufa. Mąż i wnuk nadskakują jej , ale ona pokazuje ,że jeszcze nie jest gotowa na bliskie kontakty.

Nasz stado suńkowo- kociowe jest wobec niej grzeczne i ustępliwe za to malizna potrafi pokazać ząbki czasem po cichu ,a czasem powarkując .Dzieje się to w pobliżu jej miseczki. 

Nasze futrzaki nie chcą z nią spać. Jak Tycia wejdzie do którejś suni na legowisko , to ta się ewakuuje. Może zapach jeszcze nie ten albo łapka zniechęca. Obie sunie i kota zresztą też są bardzo o nią zazdrosne.

Tycia w większości korzysta już z ogródka jako WC. Śmieszna jest. Wystawiam ją na taras , pokręci się i tupta pod drzwi ,żeby ją wpuścić do domku. Ogólnie jest bardzo mądra i dużo rozumie.

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tola napisał:

Z bazarku b-b wpłynęło 75 zł dla Tyci, pięknie dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0863.gif

 

Czy ktoś wie, co zrobić, abym mogła zatwierdzić post po edytowaniu (postu na 1 stronie)? 

Nie mogę wpisać nowych wpłat...

Cierpliwie czekać aż się poprawi.

Link to comment
Share on other sites

Tycia z wczoraj. Pańcio też ma fiołka i zabiega o względy malizny. Podłożył swoje miękkie paluszki pod główkę Tyci ,żeby było jej jeszcze wygodniej.

1708473715_Tycia(3).JPG.9ef3591c5d82b9b5f5f2c933b1fef9e6.JPG

213453289_Tycia(2).JPG.aac75908f558d993a6cd98b3ef6bfe76.JPG

A Tyćka wywinęła dziś nieprawdopodobny numer. Zamknęłam ją na chwilę w salonie , żeby nie poszła za mną po schodach. Zaglądam , a malizna siedzi w jadalni na stole !!! Wlazła na krzesło , a z niego na stół !!. Musieliśmy położyć krzesła na stole do góry nogami.

Loczka też na początku wskakiwała na stół po krześle.

Zadzwoniłam do doktora już dzisiaj , bo mam wrażenie , że Tyci dokucza łapcia. Od czasu do czasu drży , jest smutno-poważna i chwilami liże gips.. Mam z nią jechać w środę czyli o dwa - trzy wcześniej niż było planowane.

Jak wróciłam do domu z zakupów , to mało ogonek jej się nie urwał. Ona chodzi za mną krok w krok.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tycia rozkręca się, ale tak to jest, jak piesio poczuje się bezpieczny.

Naprzeciw męskiej dłoni  TYcia wygląda bardzo malutka, taka prawdziwa tycia sunia;).

To trzymam kciuki za wizytę, oby tam nic się złego nie działo...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2020 o 18:55, Tola napisał:

Czy ktoś wie, co zrobić, abym mogła zatwierdzić post po edytowaniu (postu na 1 stronie)? 

 

Ja wiem. Kliknij "edytuj" jakiś inny post też, wtedy zatwierdzą się obydwa. Czasem aż trzy musiałam klikać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2020 o 18:55, Tola napisał:

Z bazarku b-b wpłynęło 75 zł dla Tyci, pięknie dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0863.gif

 

Czy ktoś wie, co zrobić, abym mogła zatwierdzić post po edytowaniu (postu na 1 stronie)? 

Nie mogę wpisać nowych wpłat...

Wrócił problem z edycją postów ze zdjęciami. :(  nie da się zapisać. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, uxmal napisał:

Wrócił problem z edycją postów ze zdjęciami. :(  nie da się zapisać. 

Dzięki, próbowałam i dałam spokój, wstawiam w następny post.

Ale u mnie to dziwna sprawa, bo nie mogę zatwierdzić tylko tego jednego postu, te sąsiednie udało się bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...