Jump to content
Dogomania

Malika-zamojski szczeniaczek z raną w pachwinie i Baffi-piesek.OD 01.04.20 w Hoteliku.Malika od 10.04.20 w DS.Baffi od 17.04.20 w DS.25.10.20-Baffi wrócił z adopcji.22.12.20-Baffi w DS.


Recommended Posts

29 minut temu, Anula napisał:

Nadeszła wpłata od naszej Nesiowatej 10,00zł dla Baffika.Serdecznie dziękujemy.

Nadeszła także wpłata od elficzkowej od Miki dla Baffika - 100,00zł.Bardzo,bardzo dziękuję.

Wszystkim ogromnie dziękujemy,jest to ogromna pomoc w tej chwili.

                                                              ☆ Gify - kwiaty - flowers ☆ na Stylowi.pl

Od razu wyjaśnię, że te pieniążki wpłaciła na moje konto Anula z przeznaczeniem dla znalezionego pekinka, którego nazwałam Miki. Właściciel pekinka się odnalazł więc pieniążki zostały z przeznaczeniem na innego psa w potrzebie. Baffi jest teraz w potrzebie więc przesłałam je do Anuli. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Bogusik napisał:

 

Możliwe,że tak właśnie jest jak piszecie.Brałam jeszcze pod uwagę to co było mówione w poprzednich domach o tych szelkach i gryzieniu.Jedno jest pewne,że Baffi wymaga nauki podstawowych komend i wtedy problemy powinny zniknąć.

Siad - podstawowa komenda dla urwisa...

Stój - druga do opanowania.

Zakładać szelki tylko gdy usiądzie (przez głowę) - pochylić się nie siadać przed nim,  kazać wstać i pod brzuszek - można przykucnąć (wygodnie :) ). 

Ja nigdy nie czekam  przykucnięta na psa przy zakładaniu szelek - nawet przy mikrusach. Postępuję tak ale nie wiem czy prawidłowo. Cichutko liczę że Sowa nas tu wszystkich oświeci :)

Gdy zakładam szelki to ustawiam się przy boku psa nigdy na wprost - na pewno przy psach których nie znam / nie jestem pewna ich reakcji. .. (nie skoczy na twarz)

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mam ogromną prośbę o napisanie tekstu dla Baffi i o ogłoszenia.Baffi potrzebuje domu doświadczonego,który wcześniej posiadał psy i zna ich zachowania a także domu bez małych dzieci.Będziemy pomału ogłaszać Baffi.

W tej chwili idą dwa stare ogłoszenia na Poznań i Szczecin.One są wyróżnione.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Ja mam ogromną prośbę o napisanie tekstu dla Baffi i o ogłoszenia.Baffi potrzebuje domu doświadczonego,który wcześniej posiadał psy i zna ich zachowania a także domu bez małych dzieci.Będziemy pomału ogłaszać Baffi.

W tej chwili idą dwa stare ogłoszenia na Poznań i Szczecin.One są wyróżnione.

Otrzymałam dzisiaj wiadomość od Alaskan malamutte,że napisze tekst i zrobi ogłoszenie i już jest gotowe! :)

Asieńko z całego serca kochana dziękujemy :)

Ogłoszenie jest na Katowice tylko trzeba je Anulko wyróżnić.

https://www.olx.pl/oferta/baffi-piesek-o-nietuzinkowej-urodzie-do-adopcji-CID103-IDHoObS.html?fbclid=IwAR2mZyjAd0uK95J_88aIVhbVzBUmVd8LYovoFpdk124N8GCxldIBHhe5wOY

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam dzisiaj wiadomość od Alaskan malamutte,że napisze tekst i zrobi ogłoszenie i już jest gotowe! :)

Asieńko z całego serca kochana dziękujemy :)

Ogłoszenie jest na Katowice tylko trzeba je Anulko wyróżnić.

https://www.olx.pl/oferta/baffi-piesek-o-nietuzinkowej-urodzie-do-adopcji-CID103-IDHoObS.html?fbclid=IwAR2mZyjAd0uK95J_88aIVhbVzBUmVd8LYovoFpdk124N8GCxldIBHhe5wOY

Cudnie,Asiu bardzo,bardzo dziękuję.Zaraz wyróżnię.Jeżeli będzie kiepskie zainteresowanie to bardzo proszę o zmianę na Opole.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie, Baffi nie bawił się zakładaniem szorek. Bardzo wiele psów nie lubi tego, to naturalne, że nie lubią.  Baffi chciał tego uniknąć - w każdy możliwy sposób, także przewracając się na grzbiet, ale zdrowy rozum nie pozwolił mu na mocniejsze capnięcie ręki opiekunki, uznawał jej autorytet. Nowa opiekunka nie była dla niego autorytetem - być może przy pierwszym próbnym kłapnięciu nerwowo cofnęła rękę bojąc się ugryzienia.  I Baffi już wiedział, że można ją postraszyć zębami. Jestem zdecydowanie za zakładaniem szorek sposobem opisanym przez Moli@.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Wg mnie, Baffi nie bawił się zakładaniem szorek. Bardzo wiele psów nie lubi tego, to naturalne, że nie lubią.  Baffi chciał tego uniknąć - w każdy możliwy sposób, także przewracając się na grzbiet, ale zdrowy rozum nie pozwolił mu na mocniejsze capnięcie ręki opiekunki, uznawał jej autorytet. Nowa opiekunka nie była dla niego autorytetem - być może przy pierwszym próbnym kłapnięciu nerwowo cofnęła rękę bojąc się ugryzienia.  I Baffi już wiedział, że można ją postraszyć zębami. Jestem zdecydowanie za zakładaniem szorek sposobem opisanym przez Moli@.

Bardzo cenię sobie Twoje doświadczenie,sugestie i rady i bardzo za nie dziękuję :) Na pewno przydadzą się przy rozważaniu kolejnej adopcji.

Link to comment
Share on other sites

https://nosem.pl/pies-w-domu/pies-adoptowany/metamorfozy-czyli-wygrane-zycie-psa/

Warto zobaczyć moim zdaniem. Doskonała trenerka "wyprostowała" trudnego, twardego i nieustępliwego maleńkiego psa startującego całkiem na serio z zębami. Na pewno był skrzywdzony i na pewno jest bardzo odważny. Jest taki moment, gdy pies testuje ją odwracając się na plecy - nie prosi o czułości, sprawdza jej reakcję. Za chwilę, gdy ona nie dała się nabrać, sprawdza, czy buty na pewno go nie kopną... Psy naprawdę myślą więcej i precyzyjniej niż nam się zdaje - i bezbłędnie testują nas. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

https://nosem.pl/pies-w-domu/pies-adoptowany/metamorfozy-czyli-wygrane-zycie-psa/

Warto zobaczyć moim zdaniem. Doskonała trenerka "wyprostowała" trudnego, twardego i nieustępliwego maleńkiego psa startującego całkiem na serio z zębami. Na pewno był skrzywdzony i na pewno jest bardzo odważny. Jest taki moment, gdy pies testuje ją odwracając się na plecy - nie prosi o czułości, sprawdza jej reakcję. Za chwilę, gdy ona nie dała się nabrać, sprawdza, czy buty na pewno go nie kopną... Psy naprawdę myślą więcej i precyzyjniej niż nam się zdaje - i bezbłędnie testują nas. 

 

Oglądnęłam wszystkie filmiki, przeczytałam opisy i jestem pod wielkim wrażeniem takiej pracy trenera i jej efektów.Na pierwszych filmikach wydawało by się,że pies jest tak agresywny i wycofany,że nie da mu się pomóc i zapewne nie podjął by się takiej pracy żaden zwyczajny człowiek.Przy psach  nawet nie tak mocno wycofanych taka wiedza i konsekwencja w postępowaniu, właśnie mogą bardzo pomóc i przynieść  efekty.Bardzo dziękuję za ten link :)

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Anula napisał:

Będziemy próbować znaleźć odpowiedni dom,który ma doświadczenie z psami

Anula mam wolne wyróżnienie do 29go. Może przerobię na Bafi? Chcecie? Tylko na jakie miasto. Tekst napisze i zdjęcia wybiore

 

PS. Ja też uważam że póki co on powinien zostać jeszcze trochę u Hani na obserwacji ALE nadal baaardzo radzę wprowadzić zasadę że nowy rokujacy opiekun wpierw przynajmniej raz tylko odwiedzi psa w hoteliku tzn zabierze go na spacer, trochę z nim pozbędzie ale go nie zabierze od razu 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Anula mam wolne wyróżnienie do 29go. Może przerobię na Bafi? Chcecie? Tylko na jakie miasto. Tekst napisze i zdjęcia wybiore

 

PS. Ja też uważam że póki co on powinien zostać jeszcze trochę u Hani na obserwacji ALE nadal baaardzo radzę wprowadzić zasadę że nowy rokujacy opiekun wpierw przynajmniej raz tylko odwiedzi psa w hoteliku tzn zabierze go na spacer, trochę z nim pozbędzie ale go nie zabierze od razu 

Bardzo dziękuję.To poproszę o Wrocław i link do ogłoszenia.Jeżeli chodzi o szczegóły odnośnie adopcji to na pewno będziemy brać pod uwagę różne warianty.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Kompletnie mi dziś nie idzie, więc bardzo proszę- poprawcie co trzeba w teksćie i zdjęciach..

Na Wrocław, wyróznienie ważne do 29tego.

https://www.olx.pl/oferta/uroczy-baffi-szuka-madrego-doswiadczonego-opiekuna-CID103-IDH9PYQ.html

Izuniu naprawdę dobry tekst i tylko jak możesz nanieś niewielkie korekty.Tam gdzie jest....wspólne aktywności....zmieniłabym na wspólną aktywność.Przy...w Nowej Soli dopisz kochana woj.lubuskie i przy nr telefonu:  w godz. 10-18

Bardzo dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Sowa napisał:

A może warto, aby z przyszłym ew. opiekunem jeszcze w hoteliku przepracować zakładanie szorek?

Może faktycznie będzie trzeba to zastosować...? Na dzień dobry  sprawdzian dla obu stron i kto przetrwa,ten wygra.Tego jeszcze nie stosowałyśmy ale też nie miałyśmy wcześniej psiaka z takim zachowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...