Jump to content
Dogomania

Karmienie szczeniaka Beagle - żwacze


Natbeagle

Recommended Posts

Witam. Mam problem odnośnie karmienia mojego prawie trzymiesięcznego Beagle.. Piesek od początku je tylko suchą karmę, zarówno u hodowcy, jak i teraz u mnie. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że niestety pies zjada własną kupę.. Myślałam, że może być to problem na tle nerwowym, że może zbyt mocno zwracamy mu uwagę, za narobienie w domu i po prostu zjada problem. Niestety pies zaczął również wykazywać zainteresowanie swoją kupką po zrobieniu jej na dworzu, przy mnie. Wyczytałam więc, że może to być powodem braków w jego organizmie i warto w tym przypadku podać mu żwacze wołowe, które uzupełnią florę bakteryjną. Żwacze kupiłam surowe, nie suszone w formie gryzaka. I sama nie wiem czy właściwie. Według producenta surowe również można podawać szczeniakom, ale nie za bardzo wiem jak to pogodzić. Producent o sposobie podawania pisze jedynie w taki sposób, że właściciel rezygnezuje zupełnie z podawania karmy suchej, na rzecz mięsa surowego. Ja natomiast nie chce rezygnować z podawania karmy suchej, chcę jedynie uzupełnić dietę psa. Czy w takim przypadku podawanie surowych żwaczy będzie właściwe? 

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz zrezygnować z suchej karmy, bo tak jest wygodniej? Sypnąć bobków jak kurze ziarno i z głowy?

Ja mam psy ponad 53 lata i to zawsze duże, przezwiele lat pracowaliśmy z mężem ale jakoś zawsze dawaliśmy radę karmic nasze psy i to przeważnie od 2 do 4 naturalnie czyli mięsem z dodatkiem ryżu albo makaronu albo płatków plus warzywa i do dziś nie wiem co to alergie, biegunki i inne problemy żywieniowe. A pies zjada kupy bo brakuje mu flory bakteryjnej bo szczeniak jeszcze nie ma jej w pełni rozwiniętej. Daj mu parę razy surowe, przetrzymane w lodowce przez trzy dni mięso i problem może zniknąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...