Jump to content
Dogomania

Zniszczone zęby psa


Niezabudka

Recommended Posts

Dzień dobry!

Wzięłam przedwczoraj ze schroniska psa, wabi się Misza. Zauważyłam, że ma bardzo zniszczone zęby. Dolne kły mają całkowicie starte korony, górne trochę mniej, ale jednak szkliwo jest popsute. Plus, pies ma pełno kamienia nazębnego.

Nie ma opcji żebym go oddała z powrotem, zresztą strasznie go tam zaniedbali i byłoby tylko gorzej. Ale nie wiem co zrobić z tymi zębami. Są w beznadziejnym stanie, zwłaszcza te kły. Zęby z tyłu są brązowe od kamienia. Nie mamy pieniędzy, żeby wyrwać wszystkie, czytałam, że ekstrakcja jednego zęba może kosztować nawet 700 złotych... Martwię się, że go to boli, dużo skomli i zwykle przechodzi kiedy zaczynam go głaskać, ale boję się, że to zęby. 

Nie wiem, co zrobić... Wiem, że dużo psów ma brzydkie i chore zęby, ale to może powodować różne inne choroby, nie? Poradźcie coś, proszę. 

https://photos.app.goo.gl/D4XCX3KN3ARtom2b8

Edited by Niezabudka
Dodałam link do zdjęć.
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Niezabudka napisał:

Wzięłam przedwczoraj ze schroniska psa, wabi się Misza

Koszmar...ta psina musi bardzo cierpieć,poza zębami ma zapalenie dziąseł,to bardzo bolesna przypadłość.Idz z nim do weta,niech obejrzy,może skończyć się na zdjęciu kamienia,niekoniecznie ekstrakcji.Tak "na oko" - nie widać żeby zęby były do usunięcia.Powiedz,że wzięłaś psa ze schronu,że chcesz mu pomóc,pokaż jakiś dowód na to,może wet da Ci zniżkę.Idz i zobacz co powie wet.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bou said:

Koszmar...ta psina musi bardzo cierpieć,poza zębami ma zapalenie dziąseł,to bardzo bolesna przypadłość.Idz z nim do weta,niech obejrzy,może skończyć się na zdjęciu kamienia,niekoniecznie ekstrakcji.Tak "na oko" - nie widać żeby zęby były do usunięcia.Powiedz,że wzięłaś psa ze schronu,że chcesz mu pomóc,pokaż jakiś dowód na to,może wet da Ci zniżkę.Idz i zobacz co powie wet.

Tak zrobię.. nie wiedziałam, że ma zapalenie. Zrobimy co się da, żeby mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...