Jump to content
Dogomania

agresja wobec domowników


pietroh

Recommended Posts

witam

moj piesek, 6,5lat, kundelek ze schroniska, czasami przejawia niespodziewaną agesję - ma to miejsce kiedy z własnej inicjatywy przybiega aby go głaskać (w miejscach które psy ogólnie lubia), i po niedługim czasie potrafi zaatakować tak, że ugryzł mnie i 2 innych domowników. Przyznam, ze pies nie jest rygorystycznie wychowany, wiele mu wolno i przejawia zachowania jak samiec alfa. Jest w domu, ale nie wskakuje na łóżka i fotele, podczas posiłków domowników również nie stwarza problemów. Ograniczamy więc pieszczoty, aby go nie prowokować, ale taka sytuacja nie jest chyba normalna? Piesek nie choruje.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To może w jakimś miejscu głaskanym coś go boli, warto sprawdzić spokojnie obmacując ew. u weterynarza. Bo tak reagują psy na ból, adoptowałam psa, którego chciano uśpić bo pogryzl dorosłą corkę właścicielki. Okazalo się, że miał koszmarnie zapaprane uszy, jak się u mnie otrzepal to z sąsiadką myłyśmy mieszkanie z krwi przez trzy godziny. Wyleczyłam i pies żyje u mnie już blisko 6 lat a miał 5 jak go wzięłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...