Jump to content
Dogomania

Pies zaczął zjadać to czego nie powinien


Loku

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Od jakiś 3 tygodni mam problem z suczką. Zaczęła zjadać odchody innych psów, nie wszystkie, tylko te które jej odpowiadają. Wzmożyło się także jedzenie trawy.

Ale od początku. Suczkę przygarnęliśmy ok. rok temu. Błąkała się pod blokiem. Została wysterylizowana, odrobaczona, miała zapalenie płuc. Doprowadziliśmy ją do pionu i żyje z nami mam nadzieję szczęśliwie.

Jest pod stałą opieką weterynarza ponieważ ma dysplazję stawu biodrowego. Przyjmuje lek o nazwie Sizarol Complex Forte.

Podstawowa karma to Fitmin Maxi Junior, od około pół roku doszła jakaś firmy Husse (Nie pamiętam nazwy) polecona przez weterynarza.

Dodatkowo sporadycznie (raz na 3-4 tygodnie) suczka dostaje surową kość wołową lub wieprzową, którą uwielbia.

Tak jak wyżej napisałem od około 3 tygodni, może lepiej, suczka zaczęła uparcie wyszukiwać odchodów innych psów i je jeść. Nie wszystkie...Tylko te wybrane. Dodatkowo wzmożyło się podjadanie trawy. Na początku stycznia była odrobaczona - nic w sobie nie miała.

Poratujcie co może być nie tak?

Bardzo proszę o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Z przeczytanych rad to propozycja podawania przez jakiś czas surowej wołowiny przetrzymanej w lodówce aż zacznie nieprzyjemnie pachnieć.Natomiast trawa to oznaka,że pies coś ma na żołądku i ciężko trawi.Być może trzeba przejść na lżejszą karmę z problemami jelitowymi.

Nie daj psu podchodzić do pozostawionego kału bo tam mogą być różne zarazki,robactwo.Zakładaj kaganiec to na tymczasem jedyne rozwiązanie zanim przestanie podchodził do kału.Dobrze by było jeszcze zbadać kał,nie jest to duży wydatek.

Z mojego doświadczenia to jak mojemu psu coś leży na żołądku to je trawę i przechodzi mu.To się u niego zdarza ale nie jest to nagminne.

Link to comment
Share on other sites

U nas problem jest podobny - zjada odchody innych psów i kotów (podejrzewam, że nie tylko). Jest to niestety niezależne od diety (3 lata był na BARFIE, teraz je Essential Nautical Living - generalnie w naszej historii żywieniowej były same dobre karmy bo jest alergikiem), próbowaliśmy podawania dodatkowo żwaczy (w tabletkach) - niestety nie pomogło. Jeżeli jest tu ktoś kto ma na to jakiś złoty środek to będę wdzięczna za podzielenie się informacjami :) 

Słyszałam, że u ras myśliwskich częstym zachowaniem jest jedzenie odchodów innych zwierząt tak aby zamaskować swój zapach, niestety nie wiem ile w tym prawdy.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym że moja suczka przez cały 2019r może że 3 razy takie coś zrobiła....co czytałem nie jest niczym dziwnym u psow. A od miesiąca zdarza jej się to 2/3 razy w tygodniu jak nie częściej bo może nie zauważam. Mój kundelek jest w typie Łajki, o ile tak można napisać, o kundlu;)

Link to comment
Share on other sites

 

17 godzin temu, Loku napisał:

Problem w tym że moja suczka przez cały 2019r może że 3 razy takie coś zrobiła....co czytałem nie jest niczym dziwnym u psow. A od miesiąca zdarza jej się to 2/3 razy w tygodniu jak nie częściej bo może nie zauważam. Mój kundelek jest w typie Łajki, o ile tak można napisać, o kundlu;)

 

17 godzin temu, ILoveSpringers napisał:

U nas problem jest podobny - zjada odchody innych psów i kotów (podejrzewam, że nie tylko). Jest to niestety niezależne od diety (3 lata był na BARFIE, teraz je Essential Nautical Living - generalnie w naszej historii żywieniowej były same dobre karmy bo jest alergikiem), próbowaliśmy podawania dodatkowo żwaczy (w tabletkach) - niestety nie pomogło. Jeżeli jest tu ktoś kto ma na to jakiś złoty środek to będę wdzięczna za podzielenie się informacjami :) 

Słyszałam, że u ras myśliwskich częstym zachowaniem jest jedzenie odchodów innych zwierząt tak aby zamaskować swój zapach, niestety nie wiem ile w tym prawdy.

Wypróbujcie sposób z tą wołowiną co napisałam wyżej.Można się skontaktować z jaaga na pw to potwierdzi.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam tę wołowinę, spraktykowane u mnie z pierwszą moją suczką. To jest brak odpowiedniej flory bakteryjnej, poza tym jak suczka jest dorosła to radze karmę dla dorosłych a nie junior. Ja osobiście całe życie (dosyć długie) karmię swoje psy naturalnie czyli mięsem z dodatkami czyli ryżem, makaronem, platkami - oczywiście na zmianę plus warzywa i plus CanVit  z witaminami i mikroelementami i oprócz tej pierwszej suczki żaden mój pies a mam je ponad 53 lata nie interesowal się odchodami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...