Jump to content
Dogomania

~ Lunka wyżełka już w swoim domu nad morzem! :)


Recommended Posts

Przywiezione 12 marca,z tej samej wsi, co większość mieszkańców kojca gminnego, i tym samym naszego :(

Suka i jej szczeniak.

Lunka i Marsik - dałam im tak na imiona, by coś miały swojego. Lunka dostała też obrożę od gminy..

Dziś w kojcu czekały na nas głodne, radosne, pobudzone, szczęśliwe, że widzą człowieka. Wyprowadziliśmy je na plac.

Lunka- mix wyżełki, maleńka, bardzo chuda, przycięty ogonek, śliczny szczuplutki pyszczek. Waga ok. 12 kg, wiek ok. 6 lat. Bardzo garnie się do człowieka.

Marsik - ma tak z 4-5 miesięcy, energiczny, radosny, uczepiony matki, jak rzep, ganiający za listkiem - 100% dzieciak :). Próba założenia obróżki zakończona niepowodzeniam, za bardzo rozbrykany.

Psiaki dostały po misce gotowanego jedzenia i wodę (michy w kojcu puste...)

Wpłaty:

10 zł Anula cegiełka z bazarku Nadziejki

10 zł Nesiowata  cegiełka z bazarku Nadziejki

8 zł Nadziejka cegiełka z bazarku :)

10 zł Radek - cegiełka z bazarku Nadziejki

30 zł Nuncek spoza dogo :)

10 zł Anula z bazarku Nadziejki :)

40 zł b-d  z bazarku Nadziejki :)

Wydatki:

70 zł karma - puszki i batony w sklepie PRIM

20 zł paliwo - droga na sterylizację 50 km+do Mazowszanki

Mięso, warzywa, ryż - 30 zł

Bilans: 0 zł

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, malagos napisał:

Podobno ktoś widział,jak wyrzucono je  z auta. Ale ja tych opowieści wieśniaków nie biorę w 100% na poważnie.

albo jest to prawda, albo ktoś myli tropy ...tak czy inaczej ich nikt nie będzie szukał...i może to i lepiej.

Małgosiu- jeśli dacie rade zrobić zdjęcia to ja zabiore sie za ogłoszenia, co prawda te 2 tygodnie mogą być trudne jeśli chodzi o adopcje, ale im nawet w kojcu lepiej będzie niż na ulicy- zadbacie, nakarmicie...będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, że jesteście...

Podjedziemy dziś znowu z Tomkiem do kojca, ugotowałam własnie gar ryżu z kurczakiem (dobrze, ze miałam te dwie ćwiartki zamrożone), gdzie więcej ryżu niż mięsa :( , ale dodam Fitminu, i będzie pełna miska jedzonka dla każdego psiaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Psy tak się cieszyły na nasz widok (miski puściutkie...), że zrobienie zdjęć graniczyło z cudem. Mały biega tylko przy matce, trzyma się jej cały czas. A Lunka nic, tylko by się pieściła i pieściła, ciągle się wspina i skacze na człowieka. A małe to to, chudzieńkie, biedne :( 

Jedzenie pochłonięte w okamgnieniu. Ciekawe, co jutro, czy pracownicy przyjdą do pracy i czy wsypią choć te taniutkie chrupki ...

Link to comment
Share on other sites

 

!Na pomoc Lunce i Marsikowi ..mamutka z synciem.zajrzyj Dobraduszko do 30.03

Malgosiu bardzo raduje z domku maluszka i sciskam ogromnie i za                         Luneczke u Mazowszanki stokrosci

               zakonczony kramcik

 beda jeszcze dwie wplaty do Ciebie szly na konto z tago kramku

                        Wujenek b-d cegielka 30 zl

                      Ciocia Malgoska za fantus 3 zl 70 gr

Teleflora's Roses on the Rocks in Alexandria, VA | The Virginia Florist Cegielenki zycia

                          kupily Serca Cudne

 Ciocia Nesiowata 10 zl juz u malagosiow

Ciocia Anulka 10 zl juz u malagsiow

Nadziejkowo 8 zl juz u malagosiow

Wujek Radek 10 zl juz u malagosiow

Wujek b-d  30 zl sle num konta malagosi

 Malgoska perfumki mini 3 zl 70 gr sle num konta malagosi

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.03.2020 o 17:27, jankamałpa napisał:

Gdzieś w necie przeczytałam, że  z tego strachu przed tym co się dzieje ludzie zaczynają pozbywać się zwierząt - oby to nie była prawda :(

Niestety prawda. Dzis apelowało w telewizji sosnowieckie schronisko. W katowickim, jak byłam w sobote, to tez juz odczuli tą  panikę. Zabierałam szczurka z kociarni, to były zapchane chyba wszystkie klatki, a to dopiero zaczęło się. No i było pusto, zero adoptujących. Zawsze w sobotę było kilka rodzin adoptujących. Nie chcę myśleć, jakie z czasem bedą decyzje schronisk, jak nie będzie adopcji , a będzie taki napływ zwierząt. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...