Jump to content
Dogomania

Amstaff Krycie


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam amstafke,która przechodzi obecnie 3 cieczke ma ponad 2 lata i wszystkie badania i miano suki hodowlanej...

Sytuacja jest następująca:

23.02.2020 zauważyłem ze suczka zaczyna krwawić z dróg rodnych  (21.22 nie było mnie w domu, wiec nie byłem wstanie stwierdzić,kiedy ona dokładnie wystąpiła)
28.02.2020 I badanie progresteronem 3.03mg/ml (wykonane o godzin 9rano )

3.03.2020 II badanie porgresteronem wartość 4.92 mg/ml (Wykonane o 9 rano)

3.03.2020 I Krycie reproduktorem  ( pełne krycie około 19.00) 

5.03.2020 II pełne Krycie Tym samym reproduktorem ok 14.00

  Suka dała się pokryć psu,lecz w asyście mojej i weterynarza.

dodam ze pies był z suką w kojcu od:

3.03 od godziny 16.00  do 4.03 do godz 8 rano

przerwa  ...

I od dnia 4.03 od 17.00 do 5.03 do godz 14.00

Dziś mamy 13.03,srom suki znacząco się zmniejszył w porównaniu do tego co było (wszyscy adoratorzy suczki w okol domu, którzy byli   ustąpili 7.03).

Dziś 13.03.2020 wykonując prace w garażu wypuściłem swojego psa luzem w około domu tak jak miało miejsce zawsze gdy Megi nie miła  rui ...

Zostałem suczkę przykleszczoną z okolicznym kundlem adoratorem,który był jej zdecydowanym faworytem od samego początku między innymi dlatego,że to z nim cały czas się bawiła się w ogrodzie...

Mój błąd wiem i proszę nie wieszajcie mnie za to  ... dziś mamy 20dzien od momentu zauważenie cieczki u suczki.

Pytanie do osób którzy znają się na temacie i mogą mi doradzić ! 
 

Jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia miotu Kundla a jakie reproduktora amstaffa ? 

Za 2 tygodnie zrobie usg,żeby wszytsko widzieć ale pomimo to obawiam się,ze moje nieumyśle zachowanie może kosztować mnie wychowania szczeniaków bo dzisiejszym adoratorze.

 

Link to comment
Share on other sites

Napisz priva do dwbem,Ona jest doswiadczonym hodowcą. (klikasz na nazwę usera,lub avatar i masz okienko do napisania wiad.) 

Od siebie dodam...no cóż..piątek - 13 ty. ;) Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze,nie mogę pomóc - nie znam sie na hodowli.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety Sowa ma rację, moga być szczeniaki z obu kryć albo tylko drugiego psa jeśli odstęp między kryciami byłdłuższty. Znałam taki przypadek- nie u mnie, mój wet mi opowiadał - wlasciciel puścił sukę lużem bo już pokryta, potem dziwil się, że porod się przedłuża więc zrobili cesarkę i okazalo się, że po prostu ciąża była dłuższa bo od drugiego krycia a pierwsze szczeniaki organizm suki zlikwidował.

Ale nie chcę cię straszyć, może jednak będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie ryzykowałabym teraz zastrzyków wczesnoporonnych.

Przypadek jest raczej nie taki częsty - nie dla samej ciekawości, ale że wiedzy nigdy dość, napisz nam, Amstaff, jak już suka urodzi, jakie to będą szczenięta.

Co też ciekawe - tu ma źródło przesąd o możliwym "skundleniu" suki - niektórzy wierzą, że jeśli suka raz urodzi kundelki, to potem, mimo krycia rasowym psem, w miocie kundelki będą. A mechanizm tego jest prosty - suka może, już pokryta rasowym psem i puszczona luzem, poszukać pierwszego partnera albo psa bardzo podobnego do tego pierwszego. I urodzi szczeniaki z tego dodatkowego krycia. No i stąd przesąd.  

Link to comment
Share on other sites

Kurczaki...

dam znać jaki miot będzie,wszystko wyniknie  pewnie już za 2 tygodnie jak zrobie usg(będzie widać wielkość płodów).Mój weterynarz twierdził,że krycie psa już 5.03 było trochę późnawo i powinienem kryć 4.03 a tu takie kabarety... 13 piątek... 

Nic biorę ten incydent na klatę i dam znać! 
dzięki za odpowiedzi!!

Gdby ktoś miał,jeszcze jakieś informacje chętnie poczytam ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...