Jump to content
Dogomania

Molos a może nie ?


Adelai

Recommended Posts

Hej 

Jaką rase psa polecacie do domu z ogrodem ? Chodzi mi glownie o to, zeby pelnil role stroza i ewentualnego obroncy. Nie mam duzego doswiadczenia z psami, wiec nie moze to byc ciezka do "okielznania" rasa. Jestem tez raczej malo aktywna osoba, wiec fajnie by bylo jakby i pies nie wymagal 3 spacerow po 2 godziny. 

Z tego co wyczytalam to bernardyn lub leonberger bylby odpowiednim towarzyszem dla mnie. 

Z ciekawoscia poczytam komentarze na temat tych 2 ras, a takze kazde inne propozycje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 9.03.2020 o 16:11, Adelai napisał:

W domu oczywiscie! :)

Bernardyn jest psem...kosztownym.Trzeba to wiedzieć.Dobra karma,suplementacja,leki (jeśli trzeba),badania - to naprawde ogromny koszt.

Nie zamieniałbym mojej Suni na "nikogo" innego,ale takie ostrzeżenie muszę Ci napisać.Moja piesa ma obecnie 8,5 roku,coraz częsciej odwiedzamy gab.weterynaryjny,mimo,że częśc dolegliwości mogę niwelować sama (nie wszystkie jednak),poza tym nie jestem zwolennikiem podawania psu 'ludzkich' leków,a te wterynaryjne są naprawdę drogie.

Benki nie są łatwe w szkoleniu,ale za wytrwałość jest nagroda - są bardzo inteligentne,nie są to psy do uczenia "sztuczek",molos ma sporo ograniczeń ruchowych...temat rzeka.

Jeśli zdecydujesz się na bernardyna,czy innego molosa - kup go tylko w renomowanej hodowli zrzeszonej w ZKwP,tam masz dostęp do pełnej dokumentacji medycznej szczeniaka,do wyników badań na dysplazję etc.

Kupno z pseudo,bez rodowodu to jazda bez trzymanki...możesz bardzo źle trafić - Ty i pies. Powodzenia,daj znać,na jaka rasę się zdecydowałaś.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 godzin temu, Adelai napisał:

A ma ktoś doswiadczenia z rasa chow chow ? :)

Absolutnie nie jest to rasa dla laików. Trudna, wymaga doświadczonego przewodnika. Nie sprawdzi się tez jako stróż i obrońca, zwłaszcza że nie należy ich zostawiać samych na podwórku - to niezła pokusa dla złodziei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...