Jump to content
Dogomania

***** OGÓREK *** czyste złoto piesek ***** JUŻ w Domu Stałym *** DZIĘKUJĘ!!! ***


rozi

Recommended Posts

Dnia 28.02.2020 o 19:57, rozi napisał:

Piesunio w Radysach, tam go nazwano Abel.

ABEL - poczciwina. Trochę nieśmiały, bez manifestowania uczuć i bez przepychania się łokciami. Bardziej poczeka na końcu, niż wepchnie się bez kolejki. Taka chwilami sierota, bezradny, zafrasowany, spokojny...

 

Ekhmmm ..... : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opisy psów z Radys są ładnie i sprytnie napisane, ale nie ma się co nimi kierować. Trudno się dziwić, za krótki kontakt psem, warunki schroniskowe. I walka z czasem, bo wolontariuszki chcą obfocić jak najwięcej psów. 

A co z odrobaczeniem i zabezpieczeniem przeciwko pchłom i kleszczom Ogórka? Szczepienie przeciwko wściekliźnie pewnie ma, ale przeciwko innym chorobom wirusowym raczej nie. I adresówkę powinien mieć. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aska7 napisał:

A było - poczciwina

 

2 godziny temu, Aska7 napisał:

Ekhmmm ..... : )

 

2 godziny temu, Tianku napisał:

Hi hi :) poczciwina :))))

Poczciwie dba o Opiekunkę, cały zoolog i dobytek   :)))

Dostałam zdjęcia dokumentów Ogórka, całkiem zapomniałam zapytać wcześniej. Wścieklizna ważna do października.

Tak mi się smutno zrobiło, że tylko numer na zaświadczeniu, no schron. W każdym razie numer się zgadza, więc zaświadczenie jak najbardziej ważne.

Chciałabym tu z całego serca podziękować Patrycji, dała sobie radę z zamieszaniem (wiadomo jakim), pieska nam dowiozła gdzie trzeba, i jeszcze wiedziała, że lubi kanapki  :)  Bardzo dobry kontakt. Bardzo bardzo.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, hop! napisał:

Opisy psów z Radys są ładnie i sprytnie napisane, ale nie ma się co nimi kierować. Trudno się dziwić, za krótki kontakt psem, warunki schroniskowe. I walka z czasem, bo wolontariuszki chcą obfocić jak najwięcej psów. 

A co z odrobaczeniem i zabezpieczeniem przeciwko pchłom i kleszczom Ogórka? Szczepienie przeciwko wściekliźnie pewnie ma, ale przeciwko innym chorobom wirusowym raczej nie. I adresówkę powinien mieć. 

Ale on taki jest. Naprawdę. To złoty piesek, mądry, wsiowy, taki co każdy powinien marzyć.

Resztę szczepień i kleszcze się ogarnie szybko, odrobaczenie też.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, hop! napisał:

Opisy psów z Radys są ładnie i sprytnie napisane, ale nie ma się co nimi kierować. Trudno się dziwić, za krótki kontakt psem, warunki schroniskowe. I walka z czasem, bo wolontariuszki chcą obfocić jak najwięcej psów. 

Naprawdę ???

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, rozi napisał:

Ale on taki jest. Naprawdę. To złoty piesek, mądry, wsiowy, taki co każdy powinien marzyć.

Resztę szczepień i kleszcze się ogarnie szybko, odrobaczenie też.

To tylko się cieszyć. :-) Odrobaczenie i zabezpieczenie przeciwko pchłom i kleszczom jak najszybciej, szczepienie potem.  

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam teraz długo z Kasią, ale niech Ona napisze.

Mówi, że to tak kochany pies, że jak najprędzej niech idzie do DS, bo szkoda jego nadziei i przywiązania.

Tylko najpierw jajka i wszystko, pechowo korona przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, rozi napisał:

Rozmawiałam teraz długo z Kasią, ale niech Ona napisze.

Mówi, że to tak kochany pies, że jak najprędzej niech idzie do DS, bo szkoda jego nadziei i przywiązania.

Tylko najpierw jajka i wszystko, pechowo korona przeszkadza.

A nie można go wykastrować w innej lecznicy,trzeba podzwonić,popytać.Oczywiście odpchlenie i odrobaczenie na cito trzeba zrobić.Po odrobaczeniu trzeba odczekać zależnie który wet przepisze jakie i ilość odrobaczenia,są dawki do trzech razy a więc to trwa.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Anula napisał:

A nie można go wykastrować w innej lecznicy,trzeba podzwonić,popytać.Oczywiście odpchlenie i odrobaczenie na cito trzeba zrobić.Po odrobaczeniu trzeba odczekać zależnie który wet przepisze jakie i ilość odrobaczenia,są dawki do trzech razy a więc to trwa.

Kasia sprawdzi okoliczne lecznice. Teraz miała jazdę z koroną ze względu na część rodziny, która nie mogła wrócić do Polski, trzeba zrozumieć nerwy, no ale udało się.

Do odpchlenia i kleszczy ma Frontline, psiknie Ogórka, pastylkę na odrobaczenie kupi i da.

Ma zważyć Ogórka  :DDDD

Aż się boję :)   Niech mi nikt nie mówi, że gruby!

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, rozi napisał:

Kasia sprawdzi okoliczne lecznice. Teraz miała jazdę z koroną ze względu na część rodziny, która nie mogła wrócić do Polski, trzeba zrozumieć nerwy, no ale udało się.

Do odpchlenia i kleszczy ma Frontline, psiknie Ogórka, pastylkę na odrobaczenie kupi i da.

Ma zważyć Ogórka  :DDDD

Aż się boję :)   Niech mi nikt nie mówi, że gruby!

 

Jutro wykąpie, zważę , napiszę i pokaże  :) :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, rozi napisał:

Kasia sprawdzi okoliczne lecznice. Teraz miała jazdę z koroną ze względu na część rodziny, która nie mogła wrócić do Polski, trzeba zrozumieć nerwy, no ale udało się.

Do odpchlenia i kleszczy ma Frontline, psiknie Ogórka, pastylkę na odrobaczenie kupi i da.

Ma zważyć Ogórka  :DDDD

Aż się boję :)   Niech mi nikt nie mówi, że gruby!

 

Przez koronawirusa jest dużo utrudnień. Może lepiej poczekać z kastracją, dać odpocząć Ogórkowi, niedawno opuścił schronisko. Teraz na adopcję i tak nie ma co liczyć. 

Nawet jeżeli waży dużo, absolutnie nie jest gruby. ;-)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Waga 17, 4 kg 
Odrobaczanie 2 tabletki dziś, dwie za dwa tygodnie

cc29d3925d85d4e0gen.jpg


Ogórek został dziś przyniesiony do domu i zapakowany pod prysznic - podczas kąpania pies anioł, ale on w ogóle jest pieskiem idealnym a zachowanie pod prysznicem, tylko to potwierdziło.
Kąpał Ogósia tymczsasowy opiekun, bo jakoś tak jest, że zawsze mąż obsługuje futra pod prysznicem a Ja uwieczniam te pierwsze poschroniskowe czyszczenie

14508e91ac6ce526gen.jpg

dbfe4229d52a771bgen.jpg

af5eb1844f25dc3bgen.jpg

a6b84521bf419816gen.jpg

 

A potem się wytarłem  I sobie schłem a że futerko mam gęściutkie, to trochę czasu potrzebuje, żeby wyschnąć  co do kłaczka

30127e547c59c7ffgen.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo chciałem wyjść , ale nie chcieli mnie wypuścić, więc w międzyczasie  razem z Polą oglądam świat przez okno . 

b347c8cde462852agen.jpg

0d0156292d49ee72gen.jpg

be5ce78935808969gen.jpg


A z Matyldą pozowałem do zdjęć, żeby wszyscy mogli zobaczyć jaki ja jestem piękny a do tego teraz jeszcze super czyściutki 

 

6a3b9c973b8614c4gen.jpg

0caaf07fa90b7ea3gen.jpg


- Ogórcio pies bez wad, przyjaciel człowieka , kumpel psich chłopaków i dziewczyn ( chyba że napastują jak Pola z Kamą, to się buntuje troszeczkę :) ) , zwierz przy którym i z którym zrobić można wszystko - grzebiesz w uszach - w porządku , grzebiesz w paszczy - w porządku , łapiesz na ręce jak protestuje i nie chce isć jak musi - w porządku , wpychasz łapska do miski z której je - to też jest w porządku - mogłoby być lepiej ?
Ogórek jest tu dopiero 4 dni a podwórko i mnie a po dzisiejszym kąpanku pana pewnie też, traktuje jak swoich od dawna. Obszczekuje obcych idących ulicą, dzielnie pilnuje obejścia .
Kochany pies.

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję pięknie za relacje, kąpiele i cały bałagan. Może przy okazji Ogórek mój najsłodszy przekona się do mieszkania, choć i w Psim jest ślicznie, no ale miałby pełen wachlarz możliwości.

Kasia, chciałam dla porządku rozliczać wydatki raz w miesiącu, ostatniego dnia miesiąca, napisz co o tym sądzisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...