Jump to content
Dogomania

***** OGÓREK *** czyste złoto piesek ***** JUŻ w Domu Stałym *** DZIĘKUJĘ!!! ***


rozi

Recommended Posts

Ja wysterylizowałam 5-latka po adopcji, ma już prawie 12 i nic się nie zmieniło - ani w charakterze ani nie tyje, trzyma linię jak młodziak. A apetyt ma koński. Więc nie masz się czym martwić.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, dwbem napisał:

Ja wysterylizowałam 5-latka po adopcji, ma już prawie 12 i nic się nie zmieniło - ani w charakterze ani nie tyje, trzyma linię jak młodziak. A apetyt ma koński. Więc nie masz się czym martwić.

Żeby on miał być u mnie, to bym się nie martwiła niczym!

Dziękuję za wizytę u Ogórka, Danuta, zapraszamy częściej   :)

Link to comment
Share on other sites

 Ogórek po kastracji, idziemy do samochodu :

05bcf4945be1025egen.jpg

Wszystko jest w porządku, Ogór zaczipowany , wyniki wklejam poniżej, podwyższone wątrobowe, ale zdaniem weterynarz  nie na tyle, żeby się martwić

ef19d6f28a640bc8gen.jpg

Założyliśmy książeczkę zdrowia - ma wpisaną kastrację. Przez najblizsze trzy dni będzie dostawał zastrzyki przeciwbólowe i antybiotyk - wszystko zawarte w cenę . Razem zapłaciłam 500 zł za wszystko - wklejam paragon.

(450 badabnia krwi ,  kastracja z kołnierzem i lekami + 50 czip )

a902406c09100fcegen.jpg

474b3c08a46889d9gen.jpg

479983c2b40d9868gen.jpg

Jak tylko weszlismy do domu, to pan pies natychmiast zabrał się za grzebanie między łapami, tak więc chciał nie chciał musi się pogodzić z kołnierzem . Póki co jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Anna G-R przysłała Ogórkowi niespodziankę - 100zł na kastrację.

Już nie będę cofać tych 25-ciu złotych, zabranych z wpłat stałych, zostanie całość niespodzianki na doraźne potrzeby.

Pani Anno, dziękuję pięknie!!!

Tulipany - w jaki sposób należy je pielęgnować? | Dzień Dobry TVN ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pod wieczór zapytam, jak się czuje. Prawdę mówiąc wolę nie wiedzieć, jaki jest nieszczęśliwy w tym kołnierzu, i tak nic się nie poradzi  :(

Bou mówi, żeby kupić Essentiale Forte i zrobić badanie kału na pasożyty, zanim się powtórzy odrobaczenie - nie dawać w ciemno.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, rozi napisał:

Pod wieczór zapytam, jak się czuje. Prawdę mówiąc wolę nie wiedzieć, jaki jest nieszczęśliwy w tym kołnierzu, i tak nic się nie poradzi  :(

Bou mówi, żeby kupić Essentiale Forte i zrobić badanie kału na pasożyty, zanim się powtórzy odrobaczenie - nie dawać w ciemno.

Wszystko minie. Tylko, żeby Ogórek nie kombinował przy ranie i szwach. 

Coś na wątrobę na pewno wskazane. Czym Ogórek jest żywiony?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, rozi napisał:

Konkretnie to Ci powie, jak przyjdzie. Na ogół pod nazwą "gotowane jedzenie" kryje się mięso z ryżem/makaronem i warzywami.

Mięso może być chude, tłuste. Wołowe, drobiowe itd. Ważna jest ilość podrobów, bo one w nadmiarze nie są zbyt zdrowe. Ważne są proporcje, np. z wiekiem zmniejsza się ilość mięsa. Dobrze i wartościowo karmić gotowanym jedzeniem jest ciężko. Na pewno trzeba podawać psu zestaw witamin jako uzupełnienie. Zapytałam, czym jest karmiony Ogórek, bo to ważne w przypadku dysfunkcji wątroby.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja swoje całe życie karmię naturalnie mięsem surowym wołowym lub gotowanym drobiowym z dodatkami oczywiście i psy są zdrowe i nie tyją choc apetyty mają spore.

Oczywiście jak wątroba chora to trzeba wspomagać lekami, moje na szczęście nigdy nie chorowały na choroby gastryczne czy podobne, zabijał je rak ale każdego inny i żaden nie związany z jelitami czy wątrobą.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, uxmal napisał:

Ja to już głupieje co powinienem jeść mój pies. 

To co lubi,jest dla niego zdrowe i to,co mu przygotujesz :)

(Ja wierzę w żółtka jaj,ale tylko przy zdrowej wątrobie i raz,2 razy w tyg.)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Żywienie trzeba dostosować indywidualnie do każdego psa. Są psy karmione resztkami z obiadu, byle jaką karmą i żyją długo, nic im nie dolega. Są też karmione super i ciągle chorują. Także reguły nie ma.

Ja bazuję na gotowych karmach suchych i mokrych, dobieram je uwzględniając potrzeby i smaki psów. Staram się wybierać lepsze karmy. Miałam epizody z gotowaniem dla psów, ale nie bardzo im i mnie to służyło. Słaba ze mnie kucharka, a poza tym kontakt ze zwierzęcymi zwłokami był dla mnie jako wieloletniej wegetarianki, a potem weganki, traumatyczny. Próbowałam kiedyś swoje psy przestawić na karmy wegetariańskie. Niestety były nieszczęśliwe i miały kłopoty gastryczne. Pies znajomej uwielbia kotlety sojowe i wcale mu nie szkodzą. Każdy organizm inny. :-)

Większość psów uwielbia jajka, zwłaszcza żółtka. Niektóre lubią nawet skorupki. Kupiłam jaja z wolnego wybiegu. Jutro ugotuję i rozdam psiakom, w końcu to Wielkanoc. :-) 

 

Jak się czuje Ogórek?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uwaga!!! Posiadam informacje.

Ogórek nasz, jak to Ogórek - chwilę buntował się z powodu kołnierza, ale szybko uznał, że skoro trzeba, to trzeba.

Radzi sobie dobrze, ma apetyt, już mniej świruje, więc pewnie Lunce mija.

Zastrzyki dostał do domu, Kasia zrobi.

90e6e0e0d6b54a4bgen.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, rozi napisał:

zrobić badanie kału na pasożyty, zanim się powtórzy odrobaczenie - nie dawać w ciemno.

Tu mój błąd, ale kurcze czas tak leci, korona i wszystko, głupotę napisałam.

Pierwsze pastylki dostał 17 marca, powtórka 31 marca była.

Po Świętach na spokojnie zrobi się badanie, czy wszystko wytłuczone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...