Jump to content
Dogomania

Mały piesek wywieziony do schroniska oddalonego 300 km od "domu" do radys. Rudzik został GUCIEM i znalazł DOM <3


kiyoshi

Recommended Posts

WItajcie, Zakładam kolejny watek dla pieska który juz pół roku wegetuje w strasznym miejscu.- w Radysach.

Tym razem jednak historia jest inna i przeszłość psiaczka jest ZNANA.

Na grupie facebookowej "Psy z Radys i gminy" zauważyłam to smutne zdjęcie...i błagalny apel diewczyny o pomoc...

87881233_176999157079761_631023220115374

Jak się okazało ten piesek zostałodłowiony w czerwcu w gminie Jabłonna, woj. lubelskie, oddalonej o 339 km od Radys...

oddano go dopiekła za jednorazową opata 1000 zł..

Zobaczcie jak wygldał przed odłowieniem...

87976868_145710253580405_388487855294801

 

84022968_145429110275186_311277691212084

Jak udało mi się ustalić historia pieska jest bardzo smutna...jego pierwsza Pani zmarła, wtedy "opieke" nad nim przejęła rodzina w której przelewał się...alkohol :( piesek włóćzył się po wsi lubiany przez ludzi...był bardzo towarzyski, łagodny, ale komuś wyjątkowo przeszkadzał i zgłoszono go do odłowienia :(

Ma ok. 3 lat, jest mały, jego numer to: 12800, czip 616093900896996, odłowiony został 2019-06-04

 

Osoba z facebooka obiecała pokryć koszt transportu, ja zarezerwowałam dla niego miejsce u Anecik za co jej BARDDZO dziękuje <3

Potrzebne oczywiście deklaracje stałe i jednorazowe.

Planowany wyjazd pieska za ok. tydzień, więc kciuki też potrzebne bo w tym miejscu...róznie bywało i bywa...

ZAPRASZAM WSZYSTKICH

Link to comment
Share on other sites

DEKLARACJE:

  • 10 zł / m-c- mdk8
  • 10 zl/ m-c Tianku
  • 20 zł / m-c zachary 
  • 10 zł/ m-c sybil
  • 20 zł/ m-c bakusiowa
  • 20 zl/ m-c Filipki
  • 10 zł / m-c Livka

jednorazowe:

  • 30 zł Patrycja96
  • 100 zl miryca

WPŁATY:

  • 10 zł od Tianku (1.03)
  • 20 zł od sybil (2.03)
  • 20 zł d Ainana (2.03)
  • 30 zł od Patrycja96 (2.03)
  • 50 zł od markofix1 (2.03)
  • 100 zl od Kamila (fb) (6.03)
  • 100 zł od Monika F. (fb)  (6.03)
  • 300 zł od Elżbieta K. (fb) (6.03)
  • 20 zł od Nesiowata (6.03)
  • 50 zł od bakusiowa (stała + bonus) (6.03)
  • 120 zł od zachary (stała + bbonus) (8.03)
  • 50 zł od Filipki (9.03)
  • 50 zł od Kasia (fb) (9.03)
  • 20 zł od Pani Irenki (9.03)
  • 150 zł od Paula K. (fb) (14.03)
  • 10 zł od Livka (15.03)
  • 10 zł od mdk8 (27.03)
  • 30 zł od bakusiowa (30.03)
  • 10 zł od Tianku (4.04)
  • 20 zł od zachary (7.04)
  • 60 zł z bazarku agat21 (9.04)

WYDATKI:

  • 320 zł transport (5.03)
  • 403 zł hotelik marzec + wet (odrobaczenie, odpchlenie, ksiązeczka) (29.03)
  • 84 zł hotelik kwiecień (8.04)

SUMA: 1230 zł - 804 zł =  433 zł na dzien 9.04

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Wspaniale, że los pieska się odmieni! A temu któremu przeszkadzał tam, gdzie był, życzę, żeby skończyl w obskórnym domu starców.

Na pewno psiakowi uda się znaleźć dobry dom. 

Kibicuję całym sercem!

dziękuje że jesteś :) oby wyjechał szczęsliwie a reszta się pewnie jakoś ułozy

 

Spróbuje powysyłać trochę zaproszeń, bo kasa też wazna....

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, mdk8 napisał:

Radysiaki są mi bardzo bliskie . Dam 10,- stałej. Bardzo mi przykro ,że więcej nie mogę :( 

witaj Małgosiu :) dziękuje slicznie :) jesteś pierwsza <3 oby nie ostatnia, wierze że sie uda

1 minutę temu, agat21 napisał:

No niestety zawsze ta kasa jest przeszkodą żeby robić jeszcze więcej :( 

 

tak...coraz mniej ludzi na dogo...:( na fb też jakos nie umiem tych zbiórek...eh...chyba przyjdzie niedługo pomaganie innym bardziej ogarniętym ...taka kolej rzeczy :) ale tego rudaska nie odpuszcze

Link to comment
Share on other sites

Na lubelskich grupach jedna pani (być może ta sama) próbowała walczyć o psiaka zanim trafił do Radys. Pisała do fundacji, organizacji prozwierzęcych i lubelskich DT - ale nie było żadnego zainteresowania, niewiele osób go udostępniało... i jak trafił do Radys słuch po nim zaginął. Ulżyło mi teraz to, że pojawiła się nadzieja na poprawę jego losu. 
kiysohi <3

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Na lubelskich grupach jedna pani (być może ta sama) próbowała walczyć o psiaka zanim trafił do Radys. Pisała do fundacji, organizacji prozwierzęcych i lubelskich DT - ale nie było żadnego zainteresowania, niewiele osób go udostępniało... i jak trafił do Radys słuch po nim zaginął. Ulżyło mi teraz to, że pojawiła się nadzieja na poprawę jego losu. 
kiysohi <3

O kurcze. Straszne że nikt nie mógł pomóc :((( tak się martwie żeby on doczekał tego wyjazdu. To jeszcze tydzień. Już zaczyna mi się w snach odbijać--że dzwonią z Radys :(((

3 minuty temu, Tianku napisał:

dam 10 zł stałej dla piesia 

Dziękuję :))))) 

Dostałam też na priv wiadomość od miryca że wpłaci 100 zl

Dziękuję :)) 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Patrycja96 napisał:

Dziękuję za zaproszenie.stalej nie dam rady dać ale mogę jednorazowo dać psiaczkowi 30 zł.

Witaj. DZIĘKUJĘ! Naprawdę każda złotówka się liczy

Pati rozpisala transport na 5go.marca i mam nadzieję że wtedy rudasek wyjedzie

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Gabi79 napisał:

Melduję się u cudnego maluszka

Izuniu, masz wielkie serce!!!

Kolejnemu biedactwu ratujesz życie

 

dzięki Gabrysiu..postanowiłam że te 2 pieski na raz dam rade miec w hoteliku...i teraz padło na niego :)

11 minut temu, agat21 napisał:

Czyli już w czwartek! Oby wszystko się udało!

tak...jeszcze kilka dni.Pati załatwiona, Anecik w gotowości...musi ruduś wytrzymać...będzie jak Twój psiaczek- cudem uratowany przez jedno zdjęcie....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

dzięki Gabrysiu..postanowiłam że te 2 pieski na raz dam rade miec w hoteliku...i teraz padło na niego :)

tak...jeszcze kilka dni.Pati załatwiona, Anecik w gotowości...musi ruduś wytrzymać...będzie jak Twój psiaczek- cudem uratowany przez jedno zdjęcie....

Wszystkie te bidaki to cudem ratowane.. biorąc pod uwagę jaka straszna masa psów tam.. :((

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Tianku napisał:

A jak to jest ze schroniskiem w Radysach czy gminy maja rozne umowy czy kazda ma w ten sposob ze placi za wylapanie i umieszczenie psa w schronisku taka jednorazowa oplate?  

bardzo róznie, każda gmina podpisuje inną umowe, niektóre maja stawki dziennie, tutaj akurat ta gmina ustaliła jednorazowy przelew 1000 zł na psa....

Link to comment
Share on other sites

Iza....daję 20 zł stałej i coś więcej jednorazowo. Mam takiego samego rudaska na utrzymaniu w hotelu za 450 zł i jeszcze zobowiązania od lat na dogo więc w tej chwili nie mogę się bardziej dołożyć. Ja swojemu dałam na imię Dyzio...marzyciel o nowym życiu...

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, zachary napisał:

Iza....daję 20 zł stałej i coś więcej jednorazowo. Mam takiego samego rudaska na utrzymaniu w hotelu za 450 zł i jeszcze zobowiązania od lat na dogo więc w tej chwili nie mogę się bardziej dołożyć. Ja swojemu dałam na imię Dyzio...marzyciel o nowym życiu...

Witaj

Dziękuję Ci bardzo Iwonko

To ogromna dla mnie pomoc. Gdybyś potrzebowała jakiś ogłoszeń dla tego swojego rudzika- Dyzia to daj znac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...