Jump to content
Dogomania

Proszę o poradę


Szulik123

Recommended Posts

Witam, przez dłuższy czas zastanawiałem się nad zakupem owczarka Szetlandzkiego ponieważ jest to mały pies, którego dobrze się szkoli. A na tym mi zależy. Jednak nie mogę sobie pozwolić na tak drogie zwierzę. Czy jest jakas rasa o podobnych cechach, ale trochę tańsza niż 3/4 tyś? Co do psów ze schroniska to boję się że trafi mi się szczeniak, który w przyszłości nie będzie miał takiej charyzmy i gabarytów. Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Bardzo proszę o rady.

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Szulik123 napisał:

Co mam zrobić w takiej sytuacji ? Bardzo proszę o rady.

Każdy szczeniak to niewiadoma,najwięcej jednak zależy od opiekuna.

Poza tym - za ten tytuł - dałabym Ci bana.Ty potrzebujesz rady,a rozpaczliwie,z capslockiem - wołasz "pomocy".To jest łamanie netykiety.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Szulik123 napisał:

Mój błąd, zmieniłem tytuł. Wiem, że każdy szczeniak to w mniejszym lub większym stopniu niewiadoma, ale każda rasa ma jakieś konkretne preferencje.

Poszukaj w kilku hodowlach,a może poczekaj jeszcze i zaoszczędź więcej pieniędzy?Nie kup tylko u pseuduchów!

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jeżeli nie stać cię na psa rasowego za 3-4 tysiące (można uzbierać za rok, dwa) to czy stać cię na psa w ogóle? Pies generuje spore koszty, chyba że zakładasz, że będziesz go karmić badziewiem i nie będziesz kontrolować zdrowia (wizyty u weterynarza są kosztowne). Każdy pies może zachorować - czy stać cię będzie na leczenie? Kundelek będzie za darmo ale wymaga też nakładów finansowych....

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rzetelny hodowca może taniej sprzedać psa,  jeśli przekonasz, że to nie jest kaprys i że zależy Ci na szkoleniu, a nie np na wygrywaniu konkursów urody. W każdym miocie jest szczeniak mniej obiecujący wystawowo, bez wad dyskwalifikujących, ale po prostu mniej piękny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2020 o 14:08, Joanienka napisał:

Przede wszystkim jeżeli nie stać cię na psa rasowego za 3-4 tysiące (można uzbierać za rok, dwa) to czy stać cię na psa w ogóle? Pies generuje spore koszty, chyba że zakładasz, że będziesz go karmić badziewiem i nie będziesz kontrolować zdrowia (wizyty u weterynarza są kosztowne). Każdy pies może zachorować - czy stać cię będzie na leczenie? Kundelek będzie za darmo ale wymaga też nakładów finansowych....

Tak, na tym nie zamierzam oszczędzać i dobrze o tym wiem, nie pisałbym takiego posta.. Dziękuję za pouczenie ale nie o to prosiłem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2020 o 15:12, Sowa napisał:

Rzetelny hodowca może taniej sprzedać psa,  jeśli przekonasz, że to nie jest kaprys i że zależy Ci na szkoleniu, a nie np na wygrywaniu konkursów urody. W każdym miocie jest szczeniak mniej obiecujący wystawowo, bez wad dyskwalifikujących, ale po prostu mniej piękny.

Tego nie wiedziałem, dzięki !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...