Jump to content
Dogomania

Gotowane jedzenie


lalala78

Recommended Posts

Dzień dobry,

piszę z prośbą o pomoc, ponieważ zwróciłam uwagę, że Fidze jednak bardziej pasuje gotowana jedzenie niż jakakolwiek puszka, chciałabym gotować jej jedzenie, jednak nie mam wiedzy na temat suplementacji takiej diety. Zastanawiam się również jak dawkować. Figa ma 16 miesiecy i waży 7 kg, dodatkowo jest dość energiczna. Od mniej więcej tygodnia gotuje  jej wołowine z różnymi warzywami typu marchewka, trochę brokuła czy buraka oraz trzy razy w tygodniu polewam 1/2 łyżeczki oliwy z oliwek ale wiadomo że na dłuższą metę to nie wystarczy dlatego proszę o pomoc. Przez to, że nie jest łakoma narazie daje jej tyle mięsa ile wiem że zje, jednak chciałabym wiedziec ile powinna. Proszę również o podpowiedz w sprawie suplemetacji , co dodać co odjąć, lub może kupić jakies witaminy w tabletkach ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Właśnie, moi drodzy...autorka tematu wspomniała o marchewce w domowych posiłkach, brokułach i burakach. Ja do tej pory dodawałem ciągle marchew do mięsa i odrobinę ryżu, zasugerowałem się trochę tym co przeczytałem w poradniku: https://johndog.pl/blog/zywienie/marchew-w-diecie-psa-5-faktow-o-ktorych-warto-wiedziec/ no i tak bazowałem na tym, że marchew w diecie psa odgrywa ważną rolę.  Zauważyłem jednak że mojemu psu posiłki z marchewką już chyba się znudziły, bo nie dojada do końca i w ogóle jakoś bez entuzjazmu, choć generalnie apetyt ma. Na pewno zacznę więc dorzucać brokuły i może buraczki. Natomiast jestem ciekaw jakie jeszcze warzywa można podawać zwierzakowi, chodzi o to, żeby mu służyły, a nie pełniły rolę "zapychacza". Corny nie jest na nic uczulony, ważny 36 kg. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...