Jump to content
Dogomania

Okolice Tarczyna - Fifi w DS :)


Recommended Posts

26 minut temu, seramarias napisał:

 Mogłabym, ale chyba nie to chodź, żeby wszystko zwalić  na jedną osobę :( Nie Wiem może ja w ogóle nie powinnam się za to brać... Mój mąż już mnie dołuje, że za chwilę jak suczka dojedzie do hoteliku, zostanę sama za rachunkami, ogłoszeniami i telefonami....

Przecież skarbnik jest tylko skarbnikiem,reguluje rachunki i pilnuje bacznie postu rozliczeniowego i nic więcej.Nie jest obarczony łożeniem na psa.O ogłoszenia się poprosi osoby,które robią ogłoszenia,a nr.tel.można poprosić Moli@ do kontaktu bo i tak będzie miała największą wiedzę o psiaku.Oczywiście ktoś musi być odpowiedzialny za psa aby Moli@się mogła kontaktować,trudno aby sama podejmowała decyzję w różnych kwestiach związanych z psem.

A mąż niech Cię nie dołuje,niech popatrzy z innej strony, ma wspaniałą żonę przy sobie o ogromnym sercu do zwierząt i do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Anula napisał:

Przecież skarbnik jest tylko skarbnikiem,reguluje rachunki i pilnuje bacznie postu rozliczeniowego i nic więcej.Nie jest obarczony łożeniem na psa.O ogłoszenia się poprosi osoby,które robią ogłoszenia,a nr.tel.można poprosić Moli@ do kontaktu bo i tak będzie miała największą wiedzę o psiaku.Oczywiście ktoś musi być odpowiedzialny za psa aby Moli@się mogła kontaktować,trudno aby sama podejmowała decyzję w różnych kwestiach związanych z psem.

Anula, ja wiem, że skarbnik, nie łoży na psa, zdaję sobie też sprawę, że jako osoba decyzyjna, która umieściła pieska w hoteliku, w przypadku braku deklaracji będę musiała za hotelik czy weta zapłacić z własnej kieszeni, albo zabrać sunię. Miło by było gdyby ktoś mógł pomóc mi i podjąć się roli skarbnika, piszesz, że to tak niewiele, a jednak proszę od rana, tyle osób zajrzało nikt, absolutnie nikt nie zaproponował, że pomoże i podejmie się pilnowania rozliczenia . 

Link to comment
Share on other sites

POST ROZLICZENIOWY :

WPŁATY :   

LUTY

23.02.20       50,-    Poker

                       20,-    Dusia-Duszka

24.02.20       60,-    Anula jedn.

                       40,-    elik stała II,III

                     100,-    Agata P. 

                     152,-    seramanias

26.02.20        20,-   Nesiowata 

                        30,-   Zofia  Ch. 

28.02.20        50,-   Michał B.

02.03.20      192,-   jola&tina baz. Maksa (*)

                        20,-  elficzkowa

03.03.20      100,-  Aska7

11.03.20      137,-   seramanias

16.03.20      240,-  Gabi79 bazarek

30.03.20        50,-  P. Michał 

                        11,- seramanias

29.04.20         50,- P. Michał 

15.05.20         40,-  elik stała IV,V

04.06.20         50,-  P. Michał 

19.06.20         20,-  elik VI

RAZEM:     1432,- 

                                                                     WYPŁATY :

                                                                     24.02.20          152,-  wet.

                                                                      11.02.20          137,-  wet.

                                                                      14.03.20          249,40 karma 

                                                                      31.03.20             11,- adresówka

                                                                      16.06.20          500,- PDT do 24.05.2020

                                                                      20.06.20          217,74

                                                                      07.07.20          164,86                                                                     

                                                                     RAZEM :          1432,00

 

Stan konta :       0

W dniu 07.07.2020 przekazuję pozostałą kwotę 164,86 na konto Balbinki .

SUNIA WRÓCIŁA Z ADOPCJI :

Październik  2020

07.10.2020         20,-   Nesiowata

                           10,-    mdk8

08.10.20          200,-    helli

12.10.20           110,-    seramanias

15.10.20            50,-   Agnieszka znajoma Elik

19.10.20            50,-   Limonka80

28.10.20            10,-   mdk8

Listopad  2020

08.11.20             20,-  mdk8

09.11.20             50,-  Limonka80

13.11.20             30,-  Agnieszka znajoma elik

30.11.20             70,- seramanias

11.12.20              50,- Limonka80

14.12.20             10,- mdk8

16.12.20             50,- seramanias

21.12.20             30,- Agnieszka znajoma elik 

08.01.21             65,- baz. Aldrumki 

08.01.21             12,-  mdk8

Razem :            837,-

                                                                  Wypłaty:

                                                                   12.10.20            110,-  wet. + badania

                                                       14.10.20            139,-  USG

                                                       28.10.20            114,-  USG 

                                                       09.11.20            224,-  DT X-2020

                                                       14.12.20            120,-  DT XI - dopłata 

                                                       09.01.21            130,-  DT XII

                                                       Razem :               837,-

Saldo  :             0,-

                                                                  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

seramarias, jak już zauważyłaś rzadko się zdarza, żeby ktoś sam został z psem. Ja się nie wezmę za rachunki, bo nie cierpię tego robić.

Większość osób jest w jakiś sposób obarczona psami, zbieraniem kasy , bazarkami. Anula  czy elik na pewno z chęcią pokieruje Tobą jak prowadzić rachunki.

A mąż powinien podtrzymać Cię na duchu, na tym chyba polega przyjaźń w małżeństwie.

Dobra duszyczka, mdk8 pisała równocześnie ze mną.  No i jest rozwiązanie. Cudownie.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, seramarias napisał:

Anula, ja wiem, że skarbnik, nie łoży na psa, zdaję sobie też sprawę, że jako osoba decyzyjna, która umieściła pieska w hoteliku, w przypadku braku deklaracji będę musiała za hotelik czy weta zapłacić z własnej kieszeni, albo zabrać sunię. Miło by było gdyby ktoś mógł pomóc mi i podjąć się roli skarbnika, piszesz, że to tak niewiele, a jednak proszę od rana, tyle osób zajrzało nikt, absolutnie nikt nie zaproponował, że pomoże i podejmie się pilnowania rozliczenia . 

Niestety nie podejmę się roli skarbnika bo mam za dużo psów na jednym koncie. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, seramarias napisał:

Anula, ja wiem, że skarbnik, nie łoży na psa, zdaję sobie też sprawę, że jako osoba decyzyjna, która umieściła pieska w hoteliku, w przypadku braku deklaracji będę musiała za hotelik czy weta zapłacić z własnej kieszeni, albo zabrać sunię. Miło by było gdyby ktoś mógł pomóc mi i podjąć się roli skarbnika, piszesz, że to tak niewiele, a jednak proszę od rana, tyle osób zajrzało nikt, absolutnie nikt nie zaproponował, że pomoże. 

seramarias załóż sobie,że sunia musi znaleźć jak najszybciej dom i tego się trzymaj.Moli@ robi cudne zdjęcia i to jest na bardzo dużym plusie,także szybko załatwia sprawy weterynaryjne,bardzo często jest na wątku i opisuje psiaki.Można sunię na spokojnie ogłaszać na Warszawę to jest też plus.W podreperowaniu finansów trzeba powysyłać pw z prośbą o deklaracje jeżeli ich brakuje.Zapewne Nadziejka zrobi bazarek albo już zamierza a może jeszcze ktoś inny pomoże.Sterylizacja będzie opłacona to też plus.

Ja nie podejmę się skarbnikowania bo mam Czestera i swoje psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, jestem molestowania, pytaniami przez TROP czuję się jakby oskarżali mnie o niewiadomo co. Natomiast dostałam od nich informację, że ta miejscowość podlega pod schronisko w Czaplinku, które prowadzi para weterynarzy z Konstancina. Podobno jest to bardzo dobre schronisko,ktoś coś wie?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mdk8 napisał:

Pomogę . Mogę zostać skarbnikiem . U Moli jest Szagi któremu też skarbnikuję więc mam Jej  dane .Tylko będzie problem  z postem rozliczeniowym . Powinien być na pierwszej stronie . Chyba ,że się umówimy tak : ja będę  pisała na bieżąco co się dzieje w finansach suńki a Ty  będziesz umieszczać to w poście rozliczeniowym . 

Jeżeli pasuje takie rozwiązanie to jestem do dyspozycji. 

Bardzo Ci dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Słuchajcie, jestem molestowania, pytaniami przez TROP czuję się jakby oskarżali mnie o niewiadomo co. Natomiast dostałam od nich informację, że ta miejscowość podlega pod schronisko w Czaplinku, które prowadzi para weterynarzy z Konstancina. Podobno jest to bardzo dobre schronisko,ktoś coś wie?

To wyjaśnij im ,że sunia jest już zaopiekowana i dziękujesz za zainteresowanie. I się nie przejmuj.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2020 o 18:17, kiyoshi napisał:

Kiedyś...gdy Lusia wyadoptowana ode mnie z przytuliska uciekła z DS własnie pod Tarczynem....i poczytałam o tym piekle pseudo-schronu w Wągrodnie...obiecałam sobie że pomoge kiedyś jakiejś bidzie z tego miejsca...

Jesi nikt inny się nie znajdzie to podejme się opieki tzn. będe ogarnić jakoś finanse i szukać domu dla tej malizny. Musze tylko pomyśleć do jakiego hoteliku ją wysłac...i tez potrzebowałabym pomocy z transportem....

 

 

Czy Twoja propozycja jest jeszcze aktualna? Dziewczyny z bólem serca muszę to napisać ponieważ wiem, że zawiodłam Wszystkich, a najbardziej Rudzie. Informacja o suczce dotarła do mnie w bardzo złym okresie. Jest to forum publiczne dlatego nie chcę roztrząsać moich spraw prywatnych. Jestem po nieprzespanej nocy ,nie pierwszej w ostatnim czasie.... Naprawdę chciałam pomóc tej suczce, ale przez jakiś czas  nie będę mogła udzielać się na dogo. Postaram się zaglądać, ale nie będą to częste wizyty. W tej sytuacji nie jestem w stanie dbać o interesy Rudzi. Podtrzymuję swoje deklaracje i wszystkie pieski, które wspieram będą dalej otrzymywać środki. Również deklaracja dla Rudzi jest aktualna. Sunia ma załatwione miejsce w hoteliku, transport, trzema łapkami jest już u Moli@. Zrobiłam dla niej tyle ile mogłam, teraz proszę pomóżcie Rudzi postawić czwartą łapkę w hoteliku. Przepraszam, jeśli w ostatnim czasie kogoś uraziłam, jestem w bardzo dużym stresie.... Rudzia i ja bardzo prosimy, żeby ktoś został jej osobą decydującą. 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, seramarias napisał:

Czy Twoja propozycja jest jeszcze aktualna? Dziewczyny z bólem serca muszę to napisać ponieważ wiem, że zawiodłam Wszystkich, a najbardziej Rudzie. Informacja o suczce dotarła do mnie w bardzo złym okresie. Jest to forum publiczne dlatego nie chcę roztrząsać moich spraw prywatnych. Jestem po nieprzespanej nocy ,nie pierwszej w ostatnim czasie.... Naprawdę chciałam pomóc tej suczce, ale przez jakiś czas  nie będę mogła udzielać się na dogo. Postaram się zaglądać, ale nie będą to częste wizyty. W tej sytuacji nie jestem w stanie dbać o interesy Rudzi. Podtrzymuję swoje deklaracje i wszystkie pieski, które wspieram będą dalej otrzymywać środki. Również deklaracja dla Rudzi jest aktualna. Sunia ma załatwione miejsce w hoteliku, transport, trzema łapkami jest już u Moli@. Zrobiłam dla niej tyle ile mogłam, teraz proszę pomóżcie Rudzi postawić czwartą łapkę w hoteliku. Przepraszam, jeśli w ostatnim czasie kogoś uraziłam, jestem w bardzo dużym stresie.... Rudzia i ja bardzo prosimy, żeby ktoś został jej osobą decydującą. 

Tzn pierwszy mój post został zgrabnie olany więc calkowicie się odcielam od tematu

Nie podejmę się jednak tej opieki. Mam trudny charakter w kontaktach z ludźmi a tu jest ten Pan, Ty i pewnie jeszcze inne osoby 

Nie pojmuje - masz miejsce, skarbnika, deklaracje. Nie widzę powodu by rezygnować bo naprawdę zajęcia w związku z psem jest tyle co nic

Nie znam tego schroniska w Czaplinku

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, kiyoshi napisał:

Tzn pierwszy mój post został zgrabnie olany więc calkowicie się odcielam od tematu

Nie podejmę się jednak tej opieki. Mam trudny charakter w kontaktach z ludźmi a tu jest ten Pan, Ty i pewnie jeszcze inne osoby 

Nie pojmuje - masz miejsce, skarbnika, deklaracje. Nie widzę powodu by rezygnować bo naprawdę zajęcia w związku z psem jest tyle co nic

Nie znam tego schroniska w Czaplinku

 

Przykro mi, że tak to odebrałaś. Mi nie chodzi o ilość zajęcia w związku z psem. Chodzi o to co się dzieje w moim życiu prywatnym, to że przez jakiś czas nie będę praktycznie uczestniczyć w życiu forum. Jak mam ogarniać sunię, nie będąc tutaj ? To moja wina bo przeliczyłam się ze swoimi możliwościami. Po prostu nie sądziłam, że będzie tak źle, a wszystko zaczęło się sypać, no pękłam jak figura z porcelany :(

Link to comment
Share on other sites

TROP jeśli dobrze rozumiem, sugeruje, że suczka może mieć właściciela i mogła się poprostu zgubić , a jej stan może wynikać z tułaczki i nie do końca takie  szybkie działanie jest właściwe. Ja nie wiem, czy wystarczy dać ogłoszenie o znalezieniu suczki i odczekać jakiś czas, czy wystarczy ogłaszac ją w Internecie czy gdzieś indziej, nie znam się na tym.

Link to comment
Share on other sites

Mozna zrobic ogloszenie na olx ze znaleziono psa i po dwoch tygodniach (to czas umowny ogolnie przyjety bo nie ma takich przepisow) pies moze byc wyadoptowany.  Jesli jest wlasciciel w co watpie to powinien jej szukac... Trzeba sprawdzic czy sa jakies ogloszenia..

A wlasciciel rownie dobrze bedzie mogl ja odebrac z hoteliku ...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Proszę powiedzcie mi jakiś są formalności prawne, kiedy przybłąka się pies, a nie chcę się oddać go do schroniska,  gdzie należy zgłosić ten fakt, żeby nikt nie zarzucił, że pies został bezprawnie zabrany.

 

Osoba która znalazła psa powinna się nim zaopiekować i  szukać właściciela czworonoga

- ogłoszenia w najbliższej okolicy - rozklejone, w prasie, internecie..., w lecznicy / lecznicach.

Może też od razu zgłosić do gminy a wtedy gmina wyśle tzw hycla z którym ma podpisaną umowę na odłowienie psa i pies jest odwożony do schroniska z którym gmina ma podpisaną umowę.

Hycel i schronisko jest opłacone przez gminę.

 

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie czuję się wręcz dręczona przez TROP, fundacja która miała pomóc w złapaniu suczki, za co im podziękowałam,  napisałam, że suczka złapana, zaopiekowana znajdzie schronienie w hoteliku. Wręcz domaga się wyjaśnień dlaczego Pan nie zawiózł jej do schroniska, jaki to hotelik, standardy, cena, kto będzie płacił, czy jest ogłaszana, czy hotelik sprawdzony... matko jedyna ja już mam dość ! Do tego komentarze, że pomagać to trzeba z głową. To wszystko oczywiście w trosce o suczkę. Napisałam po krótce, że hotelik sprawdzony, dobry, że zawsze dobry hotelik, warunki domowe lepsze niż nawet dobre schronisko i kojec,że w Internecie będzie ogłoszenie z jej zdjęciem i informacją że została znaleziona i oczywiście jeśli suczka ma dom, właściciela, który ją szuka do niego wróci.... Dla TROPA to mało, a ja naprawdę nie mam się ochoty tłumaczyć....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...